Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 maja 2004

Znalazł się patch do Świątyni Pierwotnego Zła

Elrond, 10 maja 2004, 15:00

Temat drugiej łatki do Świątyni Pierwotnego Zła powraca jak przysłowiowy bumerang. Można by nawet powiedzieć, że twórcy gry, Troika Games i wydawca, Atari, grają patchem w ping ponga, gdyby nie to, że Atari po ostatnim przyjęciu piłeczki, gdzieś ją schowało (vide news z 29.04 tego roku). Wydaje się jednak, że naciski ze strony graczy jak i pracowników studia Troika Games odniosły pożądany skutek i długo oczekiwana łatka ma w końcu szanse ujrzeć światło dzienne.

Ultima 6 jak Dungeon Siege

Elrond, 10 maja 2004, 14:21

Kilka miesięcy temu informowaliśmy was o ambitnym przedsięwzięciu, polegającym na modyfikacji oryginalnej Ultimy V i uruchomienia jej na silniku Dungeon Siege. Dzisiaj natomiast buszując po przepastnych głębiach Internetu natknęliśmy się na kolejną gratkę dla miłośników Ultimy. Otóż podobnej, co starszy brat modyfikacji, poddana została 6 część gry. W chwili obecnej dostępne jest tzw. Tech Demo tego produktu.

Saga Baldur's Gate - Edycja DVD za friko!
Saga Baldur's Gate - Edycja DVD za friko!

Redakcja GRYOnline.pl, 10 maja 2004, 13:12

Zaledwie jeden email oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody jaką jest Saga Baldur's Gate - Edycja DVD.

Talenty, system maili oraz kilka innych informacji tekstowych o planowanych zmianach w becie World of WarCraft

Phoenix, 10 maja 2004, 12:10

19 marca bieżącego roku rozpoczął się proces beta testów gry World of WarCraft: najnowszego projektu z gatunku MMOcRPG pochodzącego od studia Blizzard Entertainment. W niespełna miesiąc po tym wydarzeniu (15 kwietnia) miało miejsce kolejne zdarzenie, równie ważne jak poprzednie – do świata Azeroth wprowadzono przedstawicieli Hordy. Zaś z informacji przedstawionych przez pracowników firmy na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego poświeconego testom wynika, iż niebawem spodziewać można się kolejnego „pusha”. Mi w udziale przyszło uchylić nieco rąbka tajemnicy na ten temat.

Titus Interactive anonsuje grę Lamborghini FX

Krystian Smoszna, 10 maja 2004, 11:59

Firma Titus Interactive zapowiedziała prace nad nową grą z gatunku wyścigów samochodowych, w której gracze będą mogli zasiąść za kierownicami aut sygnowanych logiem Lamborghini. Program powstaje przy współudziale Milestone, wiodącego developera we włoskiej branży elektroniczno-rozrywkowej.

Ozłocono Warlords BattleCry III

Elrond, 10 maja 2004, 11:45

Dawno, dawno temu kolega przyniósł mi jedną (!) dyskietkę, po zapuszczeniu której moim oczom ukazał się tytuł Warlords. Teraz można powspominać tę grę z uśmiechem politowania na ustach aczkolwiek również z pewną melancholią, bo mimo iż dzisiaj jedna dostępna mapa oraz ośmiu tytułowych Lordów Wojny wywołać może co najwyżej wybuch śmiechu, to w 1990 roku gra była wielkim przełomem. Potem pojawiły się części kolejne, jednak grywalność leciała w dół na łeb na szyję. Próbując ratować sytuację przeniesiono Warlords w rejony strategii czasu rzeczywistego, tworząc Battlecry, lecz czy wyszło serii to na dobre, śmiem wątpić. Czy trzecia część Wojennego Okrzyku przywróci świetność Lordom Wojny? O tym przekonamy się już niedługo.

Firma Sports Interactive ogłosiła zwycięzcę konkursu na logo do Football Manager 2005
Firma Sports Interactive ogłosiła zwycięzcę konkursu na logo do Football Manager 2005

Krystian Smoszna, 10 maja 2004, 11:12

Pod koniec kwietnia informowaliśmy Was o możliwości zagłosowania w konkursie na najlepsze logo do gry Football Manager 2005. Dzisiaj wiemy już, że spośród 10 znaków graficznych, wyłonionych do ścisłego finału z ponad sześciu tysięcy propozycji, największym uznaniem fanów cieszyło się logo Stuarta Luffa z Shieffield.

Czarna seria zamykania firm developerskich trwa?

Elrond, 10 maja 2004, 10:14

Jak informowaliśmy was wczoraj, korporacja Vivendi Universal Games zakończyła żywot developerskiego studia Papyrus, znanego m.in. ze stworzenia znakomitej serii gier NASCAR. Okazuje się jednak, iż nie jest to jedyny wyrok wydany i wykonany przez VUG. Z mapy developerskiego świata zniknęła kolejna firma, Impressions, która w okresie swojego istnienia stworzyła wiele strategicznych tytułów, z najbardziej chyba znanym, Lords of the Realm III. Swoje zamknięcia firma również "zawdzięcza" Vivendi Universal.

Totalne przeobrażenie Phantoma!
Totalne przeobrażenie Phantoma!

Łosiu, 10 maja 2004, 08:57

Konsola Phantom, a właściwie domowe centrum rozrywki, oraz jego twórca, firma Infinium Labs, na przestrzeni ostatnich miesięcy dość mocno ewoluowały. Jeszcze na początku roku firma i jej produkt uważane były za jakiś żart, czy okropne oszustwo, a dziś, głównie dzięki wysiłkom takich fachowców jak Kevin Bachus (były pracownik Microsoftu odpowiedzialny za rozwój Xboxa) sytuacja zaczyna się zmieniać. Na targach E3, które rozpoczynają się już jutro (11 – 13 maja konferencje, 12 – 14 maja ekspozycja) po raz pierwszy zaprezentowany zostanie działający Phantom (w akcji), a dziś pokazano nowe zdjęcia tej maszynki. Trzeba przyznać, że od stycznia 2004, kiedy to na Consumer Electronics Show w Las Vegas pokazano „niedziałającego” Phantoma, zmienił się on diametralnie. Teraz wygląda... nie powiem, ładnie i nowocześnie...

Nowe wcielenie serwisu Subarashi Fantasy

Redakcja GRYOnline.pl, 10 maja 2004, 07:47

Miło jest nam poinformować, iż ukazała się nowa, trzecia wersja serwisu o grach jRPG - Subarashi Fantasy. Znaleźć możecie na nim opisy różnych ciekawych gier takich jak saga Final Fantasy od części pierwszej do drugiej odsłony części dziesiątej, Xenosage, Grandie 1, 2 i EX, Crono Sagę oraz wiele, wiele innych. Dla tych którzy mają problemy z grami przygotowane zostały porady zarówno techniczne jak i bardziej felietonowe (solucje i opisy).