Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2007, 13:10

autor: Metatron

Sony wysyła dziennikarzom "Poradnik recenzenta Lair"

Gra Lair miała być jednym z pewnych hitów Sony, który zachęci wahających się jeszcze konsumentów do nabycia PlayStation 3. Niestety recenzenci nie byli dla tej produkcji zbyt łaskawi, w dużej ilości przypadków wystawiając jej noty poniżej przeciętnej.

Gra Lair miała być jednym z pewnych hitów Sony, który zachęci wahających się jeszcze konsumentów do nabycia PlayStation 3. Niestety recenzenci nie byli dla tej produkcji zbyt łaskawi, w dużej ilości przypadków wystawiając jej noty poniżej przeciętnej (w serwisie GameRankings.com gra obecnie ma średnią ocenę 58%). Głównym zarzutem pod adresem Lair było nieprzemyślane, trudne do opanowania sterowanie. Sony postanowiło, że trzeba coś z tym zrobić i… wysłało do recenzentów ilustrowany poradnik do gry.

W ładnie wydanej publikacji, nazwanej „Poradnikiem recenzenta Lair”, można znaleźć szereg informacji odnośnie fabuły, bohaterów oraz smoków, a także rozległy opis sterowania. We wstępie napisanym przez prezesa Factor 5, Juliana Eggebrechta, możemy przeczytać: „Otwórzcie swój umysł i przygotujcie ręce na coś zupełnie odmiennego”.

Wydaje się jednak, że akcja Sony odniosła odwrotny skutek. Część serwisów potraktowała wspomniany poradnik jako dobry żart. Niektórzy redaktorzy poczuli się urażeni, że zarzuca im się, że nie potrafią sobie poradzić ze sterowaniem. Inni uznali, że to ostateczny dowód na to, że z grą jest coś nie tak, skoro nawet dla jej recenzentów trzeba przygotować specjalne poradniki. „Ta gra nie stanowi wyzwania, ona jest po prostu za trudna” – skomentował Tycho z serwisu Penny Arcade.

O ile dołączanie do kopii prasowych informacji o danym projekcie jest powszechnie przyjęte i często stosowane, to już stworzenie specjalnego poradnika dla recenzentów danej gry jest bezprecedensowe i z pewnością warte odnotowania.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Lair

Lair