Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2007, 13:27

autor: Metatron

Sid Meier: Civilization: Revolution to tylko początek ekspansji strategii na konsole

Ogłoszenie początku prac nad przygotowaną przez Firaxis Games grą Civilization: Revolution, która ukaże się na X360, PS3, Wii oraz DS. to zdaniem Sida Meiera, twórcy serii, zaledwie początek ekspansji strategii na konsole.

Ogłoszenie prac nad przygotowaną przez Firaxis Games grą Civilization: Revolution, która ukaże się na X360, PS3, Wii oraz DS, to zdaniem Sida Meiera, twórcy serii, zaledwie początek ekspansji strategii na konsole.

Sid Meier: Civilization: Revolution to tylko początek ekspansji strategii na konsole - ilustracja #1

W wywiadzie udzielonym serwisowi CVG Meier stwierdził: „Sądzę, że konsolowa publiczność dojrzała już na tyle, by poszukiwać czegoś więcej niż gier akcji wymagających jedynie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Posiadacze konsol są gotowi na to, by zabrać się za strategie, szczególnie, kiedy możemy zaprezentować je w ładnie wyglądającej formie”.

Mimo zapewnienia, że konsolowcy gotowi są do grania w strategie z prawdziwego zdarzenia, Meier stosuje całkowicie inne podejście do Cywilizacji na konsolę, niż do jej pecetowej odpowiedniczki. Argumentuje to tym, że wersja komputerowa przeznaczona jest głównie dla hardcore’owych fanów serii, podczas gdy Civilization: Revolution ma trafić do nowych w temacie graczy.

Sid Meier: Civilization: Revolution to tylko początek ekspansji strategii na konsole - ilustracja #2

Przypominamy, że wspomniana gra powinna trafić do sprzedaży dopiero w przyszłym roku, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją z prezentacji tego tytułu, która odbyła się podczas zakończonych niedawno targów Games Convention.