Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2004, 10:31

autor: Daniel "Kull" Sodkiewicz

Rybki z ferajny atakują

Activision (wydawca) ogłosił, iż gra pt. „Shark Tale”, bazująca na nadchodzącym filmie od DreamWorks o takiej samej nazwie, jest już dostępna w sprzedaży na terenie USA.

Activision (wydawca) ogłosił, iż gra pt. „Shark Tale”, bazująca na nadchodzącym filmie od DreamWorks o takiej samej nazwie, jest już dostępna w sprzedaży na terenie USA.

Twórcą Shark Tale na konsole PlayStation 2, GameCube i Xbox jest zespół Edge of Reality, a cena gry na te platformy wynosi $49.99 (175 PLN). Za wersję programu na przenośną konsolkę Game Boy Advance odpowiedzialni są developerzy z Vicarious Visions, zaś wersji PC - Amaze Entertainment. Cena programu na GBA i PC to $29.99 (105 PLN).

W Polsce gra oraz film są znane pod nazwą Rybki z ferajny, a dystrybucją programu zajmuje się firma LEM. Na obecną chwilę w planie wydawniczym wydawcy widnieje jedynie PeCetowa wersja Shark Tale, która według zapewnień ma się pojawić w listopadzie 2004. Gra jest oczywiście do nabycia w każdej chwili m.in. w zagranicznym sklepie wysyłkowym EBGames.

Rybki z ferajny atakują - ilustracja #1
Rybki z ferajny atakują - ilustracja #2

Shark Tale to gra zręcznościowa przeznaczona głównie dla młodych odbiorców. Podczas rozgrywki podróżujemy po rafie koralowej, bierzemy udział w ucieczkach przed wrogimi mieszkańcami wód, nie braknie też rybiego skradania się i tańca. Podczas rozgrywki napotykamy bowiem na sytuacje, w których musimy wykazać się umiejętnością złapania rytmów funk, reggae i hip-hop. W wersjach PlayStation 2 i Xbox podczas tanecznych momentów Shark Tale, można korzystać ze specjalnych kontrolerów do gier tanecznych.

Więcej informacji o Shark Tale, jak zwykle w Encyklopedii Gry-OnLine.