Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCGCNGBAXBOXPS2
Okładka Shark Tale (PC)
OkładkaShark Tale (PC)

Rybki z Ferajny

Shark Tale

Trójwymiarowa zręcznościówka skierowana raczej w stronę młodszych użytkowników komputerów. „Shark Tale” (w Polsce „Rybki z ferajny”) to komputerowa adaptacja kolejnego filmu animowanego zrealizowanego przez Dreamworks Pictures.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trójwymiarowa zręcznościówka skierowana raczej w stronę młodszych użytkowników komputerów. „Shark Tale” (w Polsce „Rybki z ferajny”) to komputerowa adaptacja kolejnego filmu animowanego zrealizowanego przez Dreamworks Pictures. Gra pozostaje w zgodzie z fabułą filmu i opowiada o losach Oscara (głosu tej postaci użyczył Will Smith), niewielkiej acz niezwykle gadatliwej rybki, której marzy się wielka kariera. Pewnego dnia zamordowany zostaje syn lokalnego rekina-mafioso a winą obarczony zostaje główny bohater, który przypadkiem znalazł się na miejscu zbrodni. Oscar w bardzo szybkim tempie zyskuje sławę nie zdając sobie przy tym sprawy z czyhających na niego niebezpieczeństw. Całość przypomina parodię słynnego „Ojca chrzestnego”, warto też dodać, iż głosy głównym bohaterom filmu użyczyły same hollywoodzkie sławy - Robert De Niro, Renee Zellweger, Angelina Jolie czy Michael Imperioli (Christopher z „Rodziny Soprano”). PeCetowy „Shark Tale” jest konwersją z konsol nowej generacji.

Podobnie jak w przypadku konkurencyjnego „Gdzie jest Nemo” mamy tu do czynienia z niezbyt skomplikowaną zręcznościówką rozgrywaną w trójwymiarowym otoczeniu. Gracz odwiedza najważniejsze miejsca znane z filmu. Etapy są dość zróżnicowane, Oscar musi na przykład uciec niebezpiecznej rybie pokonując przy tym liczne przeszkody, wziąć udział w nietypowych podwodnych wyścigach, wygrać pojedynek z rekinem-młotem czy też wytańczyć prawidłowo dany utwór muzyczny naciskając w odpowiednim momencie wskazane klawisze. Sporą część zabawy spędza się na zwiedzaniu okolicy, Oscar może wtedy zbierać cenne przedmioty, które wymieni na przykład na potrzebne w dalszej części gry rzeczy. W niektórych miejscach główny bohater musi pozostawać w ukryciu. Należy jednak dodać, iż gra jest stosunkowo prosta, na dodatek na ekranie bardzo często pojawiają się dodatkowe informacje czy podpowiedzi. W sumie do pokonania jest około 25 poziomów. Rozgrywkę dodatkowo uprzyjemnia zaczerpnięty z filmu soundtrack, który stylizowany jest na lata siedemdziesiąte.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 234 głosów czytelników.

Rybki z Ferajny cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Rybki z Ferajny

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Rybki z Ferajny Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 450 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 16MB
  • 1 GB HDD
PC
GCN
XBOX
PS2
GBA