Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2021, 12:13

Red Dead Redemption 2 na PC dwukrotnie popularniejsze niż na konsolach

Dzięki styczniowemu raportowi SuperData dowiedzieliśmy się, że w zeszłym miesiącu w Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online grało dwukrotnie więcej osób na PC niż na konsolach.

Studio Rockstar ma powody do zadowolenia. W styczniu tego roku liczba grających w pecetową wersję Red Dead Redemption 2 (wliczając w to osoby bawiące się w Red Dead Online) osiągnęła najwyższy poziom w historii i była dwukrotnie wyższa niż na konsolach. Takie informacje znalazły się w nowym raporcie grupy analitycznej SuperData, omawiającym cyfrowe wyniki rynku gier za pierwszy miesiąc 2021 roku.

Źródła tego sukcesu należy upatrywać w premierze samodzielnej wersji Red Dead Online. Łączna sprzedaż tego wydania i RDR2 w grudniu oraz styczniu wyniosła 1,8 mln egzemplarzy na PC i tylko 611 tys. na konsolach. Do 15 lutego samodzielne RDO było bardzo tanie (22 złote, podczas gdy teraz cena wynosi 89,99 zł), co zachęciło graczy do zakupów. Według analityków, to sprawiło, że nawet użytkownicy konsol chętnie kupowali wydanie PC, aby cieszyć się lepszą grafiką.

W raporcie SuperData znalazło się również wiele innych ciekawych informacji. Przychody dystrybucji cyfrowej w styczniu 2021 roku wyniosły 11,6 mld dolarów, czyli o 15% więcej niż w analogicznym miesiącu 2020 r. Wzrosty zanotowano na wszystkich platformach, zarówno na PC (o 31%), konsolach (o 21%), jak i urządzeniach mobilnych (o 6%).

W styczniu mały renesans przeżyła gra Valorant. W porównaniu z grudniem przychody wzrosły o 39%, a liczba graczy zwiększyła o 29%, co było zasługą debiutu kolejnego sezonu i nowej postaci. Co ciekawe, wśród osób, które bawiły się w tego FPS-a w styczniu, a nie robiły tego miesiąc wcześniej, aż 72% stanowili weterani, którzy jakiś czas temu porzucili ten tytuł.

W minionym miesiącu widoczny był też koniec dobroczynnego wpływu dodatku Shadowlands na popularność World of Warcraft. W porównaniu z listopadem 2020 roku, czyli miesiącem premiery rozszerzenia, przychody spadły o 61%, a liczba graczy o 41%

  1. Red Dead Online – poradnik
  2. Red Dead Redemption 2 – strona oficjalna

Najlepiej zarabiające gry cyfrowe w styczniu 2021 roku

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

Dungeon Fighter Online

2

League of Legends

3.

Crossfire

4.

Fantasy Westward Journey Online II

5.

World of Warcraft

6.

Valorant

7.

Counter-Strike: Global Offensive

8.

Roblox

9.

World of Tanks

10.

Fortnite

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

Call of Duty: Black Ops - Cold War

2

NBA 2K21

3.

Grand Theft Auto V

4.

FIFA 21

5.

Fortnite

6.

Apex Legends

7.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2

8.

Call of Duty: Modern Warfare

9.

Assassin's Creed: Valhalla

10.

Genshin Impact

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Garena Free Fire

2

Pokemon GO

3.

Peacekeeper Elite (specjalna chińska wersja PUBG Mobile, znana również jako Game for Peace)

4.

Honour of Kings/Arena of Valor

5.

Candy Crush Saga

6.

Coin Master

7.

Roblox

8.

Homescapes

9.

Last Shelter: Survival

10.

Gardenscapes