Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2020, 12:15

Red Dead Online - dziś premiera samodzielnej edycji, nie brakuje kontrowersji

Tryb sieciowy Red Dead Redemption 2 kupimy od dziś jako osobną grę. Rockstar dokonał jednak przy okazji kilku zmian w RDO, na które gracze reagują oburzeniem.

Od dziś, nawet jeśli nie posiadacie Red Dead Redemption 2 i nie planujecie zagłębiać się w historię Arthura Morgana, będziecie mogli doświadczyć wszystkiego, co oferuje Red Dead Online, czyli prawdopodobnie najbardziej rozbudowany kowbojski multiplayer wszechczasów. Cena? Stosunkowo niska: 22,25 PLN. Jest to oferta promocyjna, która potrwa do 15 lutego 2021 roku - wówczas koszt zakupu Red Dead Online podskoczy do 89 PLN. Należy pamiętać, że do zabawy na konsolach nadal będziemy potrzebowali odpowiednich abonamentów – PS Plus i Xbox Live Gold.

Red Dead Online - dziś premiera samodzielnej edycji, nie brakuje kontrowersji - ilustracja #1
A gdyby tak… zostać bimbrownikiem?

Samodzielna wersja Red Dead Online oferuje dostęp do całej zawartości i wszystkich dodatków, jakie wyszły do tej pory. Łącznie zajmie ona na naszym dysku 123 GB. Co ciekawe, gracze którzy po zapoznaniu się z trybem multi stwierdzą, że chcieliby jednak poznać historię Red Dead Redemption 2, będą mogli odblokować tryb fabularny za dodatkową opłatą.

Red Dead Online - dziś premiera samodzielnej edycji, nie brakuje kontrowersji - ilustracja #2
Komunikat Rockstara informujący o zmianach w Wyzwaniach Dnia

Jest jednak mały szkopuł - z okazji wprowadzenia na rynek wersji standalone, Rockstar postanowił dokonać zmian w Red Dead Online. Przede wszystkim wzięto się za tzw. Wyzwania Dnia. Dotychczas nagrody za ich wykonywanie zwiększały się przez kilka tygodni, jeżeli gracz nie przegapił ani jednego dnia, a następnie utrzymywały na stałym wysokim poziomie, tak długo jak długo trwał „streak”. Niektórzy gracze narzucili więc sobie dyscyplinę i przez długie miesiące codziennie logowali się, by wykonać zadanie i odbierać zwiększone nagrody, osiągając nawet 300-400 dni w serii.

Teraz Rockstar poinformował w uprzejmym komunikacie, że wraz z premierą samodzielnej wersji RDO, maksymalny „streak" będzie wynosił 28, a następnie trzeba będzie zaczynać od początku. W ramach nagrody gracze będą musieli zadowolić się bonusowymi dolarami i jedną Mapą Skarbów. Oznacza to, że starania wielu najbardziej zagorzałych fanów pójdą na marne. Oburzenie jest tym większe, że twórcy Red Dead Online raczej kiepsko wynagradzają graczy, jednocześnie mocno promując mikropłatności. Resetowanie serii Wyzwań Dnia jest odbierane jako kolejny nacisk wywierany na graczach, którzy uparcie nie chcą sięgać po portfele. Czy zatem wspomniana cena 22,25 PLN to mało? Tak, ale przygotujcie się, że Rockstar liczy na znacznie więcej waszych pieniędzy.

Ankieta twitterowa: Czy jesteś zadowolony ze zmian, jakie Rockstar wprowadził w RDO?