Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2021, 12:00

autor: Przemysław Dygas

Władca Pierścieni w Valheim - gracze wznieśli olbrzymią fortecę Saurona

Gracze Valheim wykorzystują możliwość budowania w coraz bardziej imponujący sposób. Tym razem w grze powstała forteca Saurona - Barad-dűr.

W SKRÓCIE:
  • Grupa graczy zbudowała w Valheim fortecę Saurona rodem z Władcy Pierścieni.
  • Gra coraz szybciej wzbogaca się o nowe, wielkie projekty.
  • Inni twórcy stworzyli w Valheim Sokoła Millenium z Gwiezdnych wojen.

Valheim nie osiągnął jeszcze poziomu wielkich projektów rodem z Minecrafta, ale już teraz niektóre z budowli stworzonych przez graczy potrafią imponować ogromem włożonej pracy. Wśród nich pojawiła się twierdza Barad-dur rodem z Tolkienowskiego Władcy Pierścieni. Forteca Saurona przytłacza skalą i rozmiarem, a także myślą o tym, ile pracy kosztowało jej powstanie. Autorzy nie podzielili się informacją, jak dużo czasu zajęła im budowa, ale niewątpliwie nie był to tylko jeden pracowity wieczór.

Do stworzenia tak wielkiej twierdzy potrzebne były jednak mody. Gracze użyli modyfikacji Forever Build, która pozwala na całkowite porzucenie zmartwień dotyczących stabilności budowli. Forteca Saurona została również udostępniona do pobrania na stronie Nexus Mods. Dzięki temu każdy kto chce przekonać się samemu o skali przedsięwzięcia, może doświadczyć tego na własnym komputerze.

Władca Pierścieni w Valheim - gracze wznieśli olbrzymią fortecę Saurona - ilustracja #1

To nie jedyny projekt w Valheim, który przykuł uwagę ze względu na jakość wykonania oraz nawiązania do innych filmowych lub literackich światów. W nordyckiej krainie pojawił się także Sokół Millenium prosto z Gwiezdnych wojen. Autorowi projektu nie przeszkodził fakt osadzenia świata w realiach skandynawskiej mitologii. Słynny statek Hana Solo zbudował po prostu z drewna. Fani bardziej realistycznych budowli mogą za to zachwycić się wzniesionym przez jednego z graczy Koloseum. Internet wypełnia się więc kolejnymi projektami fanów gry, których ogranicza jedynie wyobraźnia.