Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2021, 21:26

autor: Entelarmer

Valheim FPP - mod dodaje perspektywę pierwszej osoby

Valheim znalazło się na celowniku modderów. Dzięki temu szybko zyskujący popularność survival z wikingami doczekał się m.in. moda wprowadzającego widok FPP.

Po udanym debiucie we Wczesnym dostępie Steama Valheim szybko zaczęło zyskiwać na popularności. Jak to zwykle bywa, miliony graczy, które zapoznały się z produkcją studia Iron Gate, przyciągnęły również modderów. Efektem tego zainteresowania jest choćby modyfikacja First Person View, zgodnie z nazwą wprowadzająca do Valheim widok FPP.

Projekt wciąż jest na wczesnym etapie (co raczej nie dziwi) i do działania wymaga innej modyfikacji: BepinExPack Valheim. Niemniej już teraz First Person View dostarcza garść atrakcji. W końcu któż nie chciałby doświadczyć pojedynku z trollem z perspektywy pierwszej osoby (oczywiście tylko w grze), zwłaszcza gdy tarcza zasłania nam większość widoku? Na szczęście mod pozwala przełączać się między trybem FPP a TPP – kamerę oddalamy lub przybliżamy za pomocą kółka myszki. Modyfikację w praktyce prezentuje choćby poniższy filmik (przy czym jego autor pochwalił się na nim także własną kreacją: bardziej żywymi kolorami).

  1. Oficjalna strona gry Valheim
  2. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  3. Valheim - poradnik do gry