Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2021, 10:13

autor: Aquma

Popularność Valheim rośnie; gra właśnie pobiła dobowy rekord

Dzieło niewielkiego zespołu Iron Gate Studio – Valheim – cieszy się olbrzymią popularnością. W ostatnim czasie produkcja pobiła kolejny rekord liczby osób grających równocześnie - aż 367 tys. graczy. Świetnie prezentują się też statystyki sprzedaży.

W SKRÓCIE:

  1. liczba graczy Steam bawiących się równocześnie w Valheim sięgnęła rekordowego poziomu 367 tys.;
  2. czyni to z tytułu Iron Gate Studio trzecią najpopularniejszą grę na platformie;
  3. Valheim było też najchętniej kupowanym produktem na Steamie minionego tygodnia (produkcja dominuje w top 10 drugi tydzień z rzędu).

Niezależna gra survivalowa Valheim, która na początku lutego zadebiutowała na Steamie, bije kolejne rekordy popularności. Według danych serwisu SteamDB, w najlepszym momencie ostatnich 24 godzin w tytuł grało równocześnie aż 367 tys. graczy. Co więcej, jego popularność nadal rośnie, co świetnie ilustruje poniższy wykres.

Popularność Valheim rośnie; gra właśnie pobiła dobowy rekord - ilustracja #1
Popularność Valheim w dniach 9-15 lutego. Jak widać, każdego dnia notowane są coraz wyższe liczby. Źródło: https://steamdb.info/app/892970/graphs/

Tak imponująca liczba graczy czyni z Valheim trzecią najpopularniejszą grę na Steamie – za Dota 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive. Niewykluczone, że omawiana produkcja jest największym viralowym hitem, z jakim mieliśmy do czynienia na platformie Valve (mowa o dziele stworzonym przez niewielkie, mało znane studio, które nagle zyskuje popularność m.in. dzięki przychylnym opiniom graczy w Internecie). Nawet Among Us – absolutny megahit zeszłego roku – potrzebowało znacznie więcej czasu, by przyciągnąć porównywalną liczbę graczy na PC (choć warto pamiętać, że w przeciwieństwie do Valheim tytuł studia InnerSloth ma też darmową wersję na urządzenia mobilne).

Warto odnotować, że podobnymi statystykami nie może się również pochwalić większość wyczekiwanych, wysokobudżetowych produkcji z sektora AAA, które często przyciągają dość dużą liczbę osób, ale potem szybko tracą na popularności. Wygląda na to, że gracze coraz częściej odnajdują w grach indie coś, czego próżno szukać w tytułach wielkich wydawców. Co to takiego? Odpowiedzi będzie zapewne tyle, ilu grających w Valheim.

Steam – top 10 minionego tygodnia

Olbrzymia popularność dzieła Iron Gate Studio znajduje odzwierciedlenie także w sprzedaży – tytuł po raz kolejny otwiera listę najchętniej kupowanych produktów na Steamie. Zresztą spora część zestawienia wygląda podobnie jak w zeszłym tygodniu, choć niektóre z gier trafiły na inne pozycje. Na liście pojawiło się też kilka produkcji, które w ostatnim top 10 nie figurowały – np. PUBG (zaraz za podium), HuniePop 2: Double Date (7. miejsce) czy Sea of Thieves (9. lokata).

#

Produkt:

1.

Valheim

2.

Tale of Immortal

3.

Nioh 2: The Complete Edition

4.

Playerunknown’s Battlegrounds

5.

Rust

6.

Valve Index VR Kit

7.

HuniePop 2: Double Date

8.

Cyberpunk 2077

9.

Sea of Thieves

10.

Dyson Sphere Program

  1. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  2. Valheim – strona oficjalna