Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2021, 11:24

autor: Sarafan

Baldur’s Gate 3 - nadchodzi duży patch, starsze zapisy znowu niekompatybilne

Baldur’s Gate 3 otrzyma wkrótce nowy, duży patch. Zmiany zostaną zaprezentowane podczas streamu na żywo z udziałem deweloperów z Larian Studios. Zapisy ze starszej wersji gry ponownie będą niekompatybilne.

W SKRÓCIE:
  • Larian Studios zapowiedziało kolejny stream, podczas którego omówione zostaną najważniejsze zmiany w Baldur’s Gate 3.
  • Wśród gości panelu znajdą się między innymi Swen Vincke z Larian Studios oraz Joseph Crawford z Wizards of the Coast.
  • Gracze mogą czuć się zawiedzeni ponownym brakiem kompatybilności starszych zapisów z nowym patchem.

Studio Larian ujawniło, że w nadchodzącą środę o godzinie 19:00 czasu polskiego odbędzie się kolejny stream, w trakcie którego twórcy przedstawią nowości w Baldur’s Gate 3. Głównym punktem programu ma być największa jak dotąd aktualizacja omawianej gry.

Spotkanie z twórcami, zatytułowane Panel from Hell 2, odbędzie się na oficjalnym kanale Larian w serwisie Twitch, na platformie YouTube oraz na Steamie. W jego trakcie poznamy plany Larian Studios na najbliższą przyszłość, jeśli chodzi o BG3. W panelu wezmą udział dyrektor kreatywny belgijskiego dewelopera – Swen Vincke oraz projektant głównych zasad Dungeons & Dragons – Joseph Crawford. Nie zabraknie również znanego prezentera Geoffa Keighleya oraz kilku innych przedstawicieli Larian Studios.

W programie spotkania jest prezentacja czwartego dużego patcha do Baldur’s Gate 3. Będzie on miał za zadanie poprawić przerywniki filmowe, wprowadzi zmiany w rasie Diabelstwa, a także modyfikacje do zaklęć dostępnych w grze. Tajemniczo brzmią zapowiedzi dotyczące zmian, jakim mają być poddane krowy. Patch został okrzyknięty przez Larian mianem największego w historii BG3. Gracze mogą czuć się zawiedzeni faktem, że podobnie jak w przypadku poprzednich dużych poprawek, również tym razem starsze zapisy gry będą niekompatybilne z najnowszą wersją. Warto jednak pamiętać, że BG3 znajduje się ciągle we wczesnym dostępie, więc takie sytuacje są czymś stosunkowo normalnym.

Studio Larian pozostawiło furtkę graczom, którzy chcieliby kontynuować grę na wcześniejszych zapisach. Oczywiście muszą oni liczyć się z tym, że będą grali w starszą wersję, pozbawioną Patcha 4. Żeby zapewnić kompatybilność zapisów, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na grę w bibliotece Steam, wybrać „Właściwości” i przejść do zakładki „Beta”. Następnie w rozwijanej liście pod nazwą „Wybierz betę, w której chcesz wziąć udział” zaznaczyć „patch 3”.

Baldur’s Gate 3 - nadchodzi duży patch, starsze zapisy znowu niekompatybilne - ilustracja #1
Wśród zapowiadanych zmian są modyfikacje rasy Diabelstwa

Przypominijmy, że w sierpniu zeszłego roku podczas podobnego streamu Larian ogłosił datę premiery wczesnego dostępu Baldur’s Gate 3. Później została ona nieznacznie opóźniona i gra trafiła do fanów 6 października 2020 roku. Premiera ostatecznej wersji BG3 nie została jeszcze ujawniona. Draug w swojej zapowiedzi gry zwracał uwagę na bliskie podobieństwa do Divinity: Original Sin 2, ale jednocześnie chwalił, że produkcja jest znakomitym RPG-iem.