Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2021, 09:43

The Medium z patchem 1.1 nadal ma problemy z wydajnością; gracze narzekają na niskie fps-y

Gra The Medium doczekała się aktualizacji 1.1. Według autorów patch usuwa błędy techniczne oraz ulepsza optymalizację, w tym poprawia wydajność podczas korzystania z ray tracingu. Gracze narzekają jednak, że nie zanotowali poprawy płynności.

PATCH 1.1 TO M.IN.:
  1. poprawki błędów technicznych,
  2. usunięcie problemów powodujących zawieszanie się gry,
  3. lepsza optymalizacja, w tym ray tracingu,
  4. poprawki systemu oświetlenia i pracy kamery.

Polskie studio Bloober Team wypuściło aktualizację do horroru The Medium. Patch ma numer 1.1 i koncentruje się na ulepszeniu technicznej strony gry.

Łatka ulepsza optymalizację i usuwa wiele błędów, w tym te powodujące zawieszanie się gry. Autorzy chwalą się, że naprawili wszystkie problemy tego typu, o których informowała społeczność graczy.

Wiele scen zostało ulepszonych, tak aby usunąć niedoróbki związane z systemem oświetlenia oraz pracą kamery. Poprawiono także interakcje z postaciami. Ponadto z łatką 1.1 gra ma szybciej działać z włączonym ray tracingiem.

Pierwsze reakcje na aktualizacje nie są entuzjastyczne. Gracze informują o braku odczuwalnych wzrostów wydajności i nadal pojawiających się dużych spadkach płynności w niektórych scenach. Narzekają również na fakt, że wciąż nie dodano wsparcia dla ekranów o proporcjach 21:9, choć w tym wypadku trudno mówić o zaskoczeniu, gdyż deweloperzy zapowiadali brak tej funkcji przed premierą. Z bardziej pozytywnych rzeczy użytkownicy donoszą, że naprawiono wreszcie błąd powodujący migotanie tekstur.

Przypomnijmy, że The Medium ukazało się 28 stycznia tego roku. Gra ukazała się tylko na pecetach oraz Xboksie Series X/S. Produkcja dostępna jest także w abonamencie Xbox Game Pass, zarówno na konsolach, jak i PC.

Gra spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem. Wersja pecetowa posiada średnia ocen na poziomie 76% według serwisu Metacritic. W przypadku wydania konsolowego jest to 71%. The Medium znacznie bardziej spodobało się naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 9.0/10.

Polski horror przypadł do gustu również graczom. Na Steamie 87% ocen użytkowników jest pozytywnych. Ponadto gra okazała się sporym przebojem kasowym. Koszty produkcji zwróciły się dzień po premierze.

Oficjalnie The Medium nie wspiera rozdzielczości 21:9, ale można to naprawić modem.

Twórcy gry nie mają zamiaru dodać wsparcia dla ekranów ultrapanoramicznych. Na szczęście posiadacze takich monitorów mogą skorzystać z fanowskiej modyfikacji, nazwanej The Medium - Ultrawide Resolution Fix, która rozwiązuje ten problem.

  1. The Medium - Ultrawide Resolution Fix - pobierz mod
  1. Oficjalna strona studia Bloober Team
  2. Recenzja gry The Medium - polski Silent Hill... z Polską w tle!
  3. The Medium - poradnik do gry