Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Homescapes (iOS)
OkładkaHomescapes (iOS)

Homescapes

Homescapes to gra typu match-3, w której zajmujemy się renowacją domu rodziców głównego bohatera. Rozwiązując łamigłówki polegające na dopasowywaniu do siebie kolorowych symboli, zdobywamy środki na zakup nowych mebli czy naprawę uszkodzonego wyposażenia.

Logiczne | zagraj za darmo | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Homescapes Premiera

15sie2017

AND

19wrz2017

iOS

Homescapes to gra logiczna typu match-3, opracowana przez rosyjskie studio Playrix. Produkcja jest spin-offem pokrewnej gatunkowo gry Gardenscapes: New Acres i jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Głównym bohaterem gry Homescapes jest Austin, który pewnego dnia postanawia odwiedzić swoich rodziców. Na miejscu okazuje się, że jego rodzinny dom popadł w ruinę i niedługo ma zostać wystawiony na sprzedaż. Protagonista niezwłocznie zabiera się do pracy i robi wszystko, co w jego mocy, by przywrócić temu miejscu dawny splendor. Ma bowiem nadzieję, że w ten sposób zdoła na nowo rozpalić w rodzicach miłość do domu, a co za tym idzie – przekonać ich, by odstąpili od planów jego sprzedaży.

Mechanika

Rozgrywka w Homescapes dzieli się na dwa segmenty. W pierwszym, opartym na zasadach match-3, zabawa toczy się na planszy podzielonej na kwadratowe pola, na których pojawiają się kolorowe symbole. Łącząc ze sobą trzy (lub więcej) takich samych obrazków znajdujących się obok siebie, nie tylko stopniowo zbliżamy się do zwycięstwa, lecz także zapewniamy sobie rozmaite power-upy, które ułatwiają rozgrywkę. Wśród nich znajdziemy między innymi samolot potrafiący oczyścić wybrane przez nas pole czy piłkę usuwającą z planszy wszystkie symbole o danej barwie. Są one o tyle przydatne, że z czasem na planszach pojawiają się różnorodne przeszkody utrudniające rozgrywkę.

W zamian za kolejne wygrane otrzymujemy monety i gwiazdki, które przeznaczamy na renowację domu rodziców Austina. Jest to jednocześnie drugi segment gry. Obserwując bohatera w widoku izometrycznym, wchodzimy w interakcję z innymi domownikami oraz elementami wyposażenia poszczególnych pomieszczeń, które stopniowo wymieniamy na nowe egzemplarze. Od czasu do czasu musimy też rozprawiać się z rozmaitymi awariami, jak płonąca kuchnia gazowa czy przeciekające akwarium. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by przeznaczyć zdobyte gwiazdki na zakup rozmaitych dekoracji.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Homescapes utrzymano w znanej z poprzedniego dzieła studia Playrix, barwnej i kreskówkowej stylistyce. Gra może się również pochwalić prostym, intuicyjnym interfejsem.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Homescapes: Odpowiednia dla każdego wieku.

Homescapes Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS