Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2007, 16:50

autor: Vercetti

Rare obiecuje rozwój marki Viva Pinata

Viva Pinata, jeden z najbardziej nowatorskich tytułów, jakie ukazały się w ubiegłym roku na konsoli Xbox 360, pomimo sprzedaży na średnim poziomie zebrał wiele ciepłych słów zarówno od środowiska krytyków, jak i od samych graczy. Z tego też powodu producent dzieła, studio Rare przez co najmniej dwa lub trzy najbliższe lata zamierza rozwijać wspomnianą markę.

Viva Pinata, jeden z najbardziej nowatorskich tytułów, jakie ukazały się w ubiegłym roku na konsoli Xbox 360, pomimo sprzedaży na średnim poziomie zebrał wiele ciepłych słów zarówno od środowiska krytyków, jak i od samych graczy. Z tego też powodu producent dzieła, studio Rare przez co najmniej dwa lub trzy najbliższe lata zamierza rozwijać wspomnianą markę, podtrzymując tym samym ostatnie zamiary Microsoftu.

Rare obiecuje rozwój marki Viva Pinata - ilustracja #1

Jeden z głównych projektantów gry, Lee Schuneman w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry.biz powiedział, że jego koledzy są zadowoleni ze wsparcia, jakie dotychczas uzyskała Viva Pinata, w związku z czym cykl z pewnością doczeka się kontynuacji. „Oczekiwaliśmy lepszej sprzedaży gry, ale jesteśmy zadowoleni z tej produkcji i uważamy, że radzi sobie ona bardzo dobrze”. Ambicje programistów nie zostały jak dotąd zaspokojone, gdyż od momentu swej grudniowej premiery ich projekt nie przebił się do pierwszej czterdziestki najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii.

Dla odmiany Viva Pinata zyskuje sporą popularność na szklanym ekranie. Serial animowany oparty na fabule gry z powodzeniem wyświetlany jest w amerykańskiej telewizji 4 Kids. W tym tygodniu kreskówka trafi także do Anglii, a później rozpocznie się jej emisja w pozostałych rejonach Starego Kontynentu.