Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2004, 12:59

Premiera dodatku do Galactic Civilization przesunięta na późniejszy, bliżej nie określony termin

Firma Strategy First Inc. poinformowała, że zapowiadany od dłuższego czasu dodatek do Galactic Civilizations, zatytułowany Altarian Prophecy pojawi się na rynku później niż pierwotnie planowano, tj. w kwietniu. Jak na razie wiążącym terminem jest drugi kwartał tego roku, ale czy wydanie gry nie opóźni się jeszcze, trudno w tej chwili jednoznacznie stwierdzić.

Firma Strategy First Inc. poinformowała, że zapowiadany od dłuższego czasu dodatek do Galactic Civilizations, zatytułowany Altarian Prophecy pojawi się na rynku później niż pierwotnie planowano, czyli z pewnością nie w kwietniu. Jak na razie wiążącym terminem jest drugi kwartał tego roku, ale czy wydanie gry nie opóźni się jeszcze, trudno w tej chwili jednoznacznie stwierdzić. Polskim dystrybutorem Galactic Civilizations jest firma CD Projekt.

Altarian Prophecy to rozbudowany dodatek do pełnej wersji strategii turowej, pt. Galactic Civilizations. W przeciwieństwie do wielu innych add-onów, opisywany produkt nie pojawi się na sklepowych półkach - zainteresowani gracze mogą pobrać całość za stosowną opłatą z serwisu GalCiv.com, bądź też zamówić płytę CD zawierającą program.

Fabuła rozszerzenia przenosi nas do XXII wieku, kiedy to ludzie - podczas wielu gwiezdnych wędrówek - nawiązali kontakt z pięcioma cywilizacjami: Imperium Drengin, Konfederacją Torian, Imperium Arcean, Kolektywem Yor oraz Republiką Altarian. Przedstawiciele tej ostatniej frakcji wyglądem przypominają ludzi i to właśnie poznanie zamiarów oraz pochodzenia tej rasy jest kluczowym elementem scenariusza. Ponadto, Altarian Prophecy wprowadza do świata oryginalnej produkcji dwie nowe cywilizacje: Dominium Korx oraz Drath. To właśnie te dwie nacje pilnie strzegą sekretu przeszłości Altarian (czyli de facto znają tytułową „Przepowiednię Altarian”), która wiąże ich przeszłość z destrukcją całej galaktyki...

Więcej informacji na temat gry znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.