Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2008, 12:14

autor: Vercetti

Prace nad Final Fantasy Versus XIII zawieszone

Skończyły się żarty – Square Enix myśli teraz tylko o Final Fantasy XIII, które może uczynić z konsoli PlayStation 3 najatrakcyjniejszą maszynkę do grania. Jak informuje magazyn Famitsu, ta część firmy, która dotąd zajmowała się pracą przy Final Fantasy Versus XIII (także na PS3), otrzymała polecenie wstrzymania swego projektu i wspomożenia kolegów tworzących normalną „trzynastkę”.

Skończyły się żarty – Square Enix myśli teraz tylko o Final Fantasy XIII, które może uczynić z konsoli PlayStation 3 najatrakcyjniejszą maszynkę do grania. Jak informuje magazyn Famitsu, ta część firmy, która dotąd zajmowała się pracą przy Final Fantasy Versus XIII (także na PS3), otrzymała polecenie wstrzymania swego projektu i wspomożenia kolegów tworzących normalną „trzynastkę”. Porzucona gra zostanie dokończona dopiero po wykonaniu priorytetowego przedsięwzięcia.

Prace nad Final Fantasy Versus XIII zawieszone - ilustracja #1

Być może Square zdąży więc wydać FF XIII jeszcze w tym roku, co po serii opóźnień i ustaleń kolejnych terminów premiery nie było wcale takie pewne. Przypomnijmy, że najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych gier jRPG w historii została zaanonsowana już na targach E3 2006, a jej zapowiedzi towarzyszyły pierwsze informacje o Versus XIII oraz Final Fantasy Agito XIII przeznaczonym na telefony komórkowe.

W styczniu tego roku jeden z pracowników Square, Tetsuya Nomura, ujawnił ponadto, że krótko przed wydaniem FF XIII do posiadaczy PS3 trafi demonstracyjna wersja produktu. Nowych wieści na temat samego tytułu powinniśmy spodziewać się jednak dopiero na lipcowych targach E3. Wydawca serii Final Fantasy potwierdził już swoją obecność na imprezie, która za niecały miesiąc odbędzie się w Los Angeles.