Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2008, 10:46

autor: Dorota "vampire" Drużko

Powstaje druga część Darkness Within

Dobra wiadomość dla wszystkich, którym przypadła do gustu horrorowa przygodówka Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder autorstwa tureckiego studia Zoetrope Interactive, która całkiem niedawno ukazała się także w Polsce. Otóż przedwczoraj wystartowała witryna poświęcona jej sequelowi, który jak widać otrzymał podtytuł The Dark Lineage.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którym przypadła do gustu horrorowa przygodówka Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder autorstwa tureckiego studia Zoetrope Interactive, która całkiem niedawno ukazała się także w Polsce. Otóż przedwczoraj wystartowała witryna poświęcona jej sequelowi, który jak widać otrzymał podtytuł The Dark Lineage. Jednak przyjdzie nam na niego trochę poczekać, gdyż zostanie wydany dopiero wiosną przyszłego roku. Taka przynajmniej data pojawia się na końcu zamieszczonego na stronie teaser traileru The Dark Lineage. Niestety na razie to wszystko co na temat tej produkcji możemy powiedzieć, choć zapewne już niedługo wspomniana witryna wzbogaci się o kolejne informacje.

Powstaje druga część Darkness Within - ilustracja #1

Przypomnijmy, że od początku Darkness Within został zaplanowany na trylogię. W pierwszej części wcielaliśmy się w rolę policyjnego detektywa Howard E. Loreida, a naszym zadaniem było wytropienie tytułowego Loatha Noldera, głównego podejrzanego w sprawie tajemniczego zabójstwa Clarka Fielda. Seria inspirowana jest powieściami H.P. Lovecrafta, a więc charakteryzuje ją ciężki, mroczny klimat i liczne wątki okultystyczne. Zainteresowani nią mogą zapoznać się z następującymi materiałami dotyczącymi In Pursuit of Loath Nolder: