Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2008, 18:10

autor: vampire

Powstaje dodatek do Age of Conan

Wczoraj ludzie z serwisu Eurogamer mieli okazję zobaczyć pierwszą grafikę koncepcyjną pochodzącą z nadchodzącego dodatku do popularnego MMORPGa - Age of Conan: Hyborian Adventures. Według podanych przez nich informacji na obrazie widnieją trzy postaci noszące zielone maski, przypominające wyglądem wojowników ninja.

Wczoraj ludzie z serwisu Eurogamer mieli okazję zobaczyć pierwszą grafikę koncepcyjną pochodzącą z nadchodzącego dodatku do popularnego MMORPGa - Age of Conan: Hyborian Adventures. Według podanych przez nich informacji na obrazie widnieją trzy postaci noszące zielone maski, przypominające wyglądem wojowników ninja. W tle natomiast znajdują się duże zielone sztandary przyozdobione wizerunkami smoków oraz stylizowane na japońskie pagody budowle.

Chociaż Funcom nie chciał wyjawić żadnych szczegółów na temat tej produkcji, jej orientalna stylistyka wskazuje na to, że rozszerzenie przeniesie nas do krainy Khitai, która w powieści E. Howarda wzorowana była na dalekim wschodzie. Nie poznaliśmy niestety tytułu dodatku, wiemy natomiast, że ukaże się on dopiero w przyszłym roku, ponadto jeszcze dzisiaj powinniśmy doczekać się publikacji kilku grafik koncepcyjnych pochodzących z tego projektu.

Podczas odbywającej się na targach prezentacji Age of Conan poznaliśmy więcej informacji dotyczących przyszłych darmowych usprawnień, jakie zostaną stopniowo wprowadzone do gry. Od jakiegoś czasu na forach internetowych pojawiały się narzekania posiadaczy wysokopoziomowych postaci, których Conan zaczynał już nudzić, gdyż po prostu nie czekały na nich już żadne godne wyzwania. Z krytyką tą zgodził się menadżer Funcomu, Erling Ellingsen, mówiąc, że faktycznie po osiągnięciu 55 poziomu Hyboria nie ma już zbyt wiele do zaoferowania. Na szczęście twórcy postanowili to zmienić.

Między innymi wprowadzone zostaną dwie zupełnie nowe strefy, w tym jedna stworzona właśnie z myślą o doświadczonych herosach - Ymir's Pass. Według zapewnień Erlinga poznanie tego mieszczącego się w okolicach Cymeryjskich Gór regionu powinno zająć wiele długich godzin. Drugim ciekawym miejscem będą dzielnice biedoty w Tarantii stanowiące rejon walki dwóch gangów. Oczywiście gracze odwiedzający slumsy będą mogli przyłączyć się do któregoś z ugrupowań i wykonywać zlecane przez jego przywódców zadania, takie jak: kradzieże czy szpiegowanie. Ellingsen dodał, że kolejne misję połączone będą zajmującą fabułą i nie raz stawią nas przed trudnym wyborem moralnym.

Funcom ma też zamiar nieco zmodyfikować niektóre, istniejące juz podziemia. W czasie prezentacji mogliśmy się o tym przekonać na przykładzie lochów Black Castle. Do tej pory były one przeznaczone głównie dla samotnych graczy, teraz natomiast dzięki wprowadzeniu zaawansowanych pułapek i zagadek wymagać będą współpracy pomiędzy kilkoma postaciami. Ellingsen przedstawił także projekty kolejnych dwóch podziemi, które zostaną dodane w nieco odleglejszej przyszłości. Jednym z nich ma być, znajdujący się w bardzo wczesnej fazie produkcji, House of Crom. Umożliwi on jednoczesną eksplorację nawet kliku drużynom. Menadżer powiedział też, że jego firma chce uatrakcyjnić przedmioty na jakie natrafimy w czasie podróży oraz uczynić walki z bossami bardziej zajmującymi.