Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2006, 08:27

autor: BK

Peter Molyneux mówi o Fable 2... i nowej grze sportowej!

Zaprezentowana podczas konferencji Microsoftu, poprzedzającej tegoroczną edycję targów E3, gra Fable 2 wciąż jest wielką niewiadomą. Peter Molyneux, jej główny twórca, w końcu zdecydował się na ujawnienie kilku pierwszych informacji, wypowiedział się także na temat planów na przyszłość.

Zaprezentowana podczas konferencji Microsoftu, poprzedzającej tegoroczną edycję targów E3, gra Fable 2 wciąż jest wielką niewiadomą. Peter Molyneux, jej główny twórca, w końcu zdecydował się na ujawnienie kilku pierwszych informacji, wypowiedział się także na temat planów na przyszłość.

Peter Molyneux mówi o Fable 2... i nowej grze sportowej! - ilustracja #1

Trwający nieco ponad minutę trailer, dostępny również w naszym serwisie, był do niedawna właściwie jedynym źródłem informacji na temat drugiej części gry Fable, która tworzona jest z myślą o konsoli Xbox 360. Dziennikarze serwisu Kikizo spotkali się niedawno z twórcą gry. Choć o kontynuacji hitu mówił niechętnie, twierdząc że jest zbyt wcześnie na ujawnianie konkretnych informacji, zdradził kilka drobnych szczegółów. „Mogliśmy wziąć te rzeczy, które ludziom najbardziej podobały się w Fable i dać ich więcej, ale to zdecydowanie nie jest droga, którą chcemy podążać przy produkcji Fable 2. Będzie naprawdę wiele niespodzianek, którymi chcemy zadziwić ludzi.” – zaczął swoją opowieść Molyneux - „Jedno z pierwszych pytań, które sobie postawiliśmy zaczynając pracę nad sequelem brzmiało: jakie emocje chcemy tak naprawdę wywołać u ludzi?”.

Jakie podobieństwa w stosunku do poprzedniej części czekają na graczy? „Grając w Fable 1 ludzie czuli, że grają w sposób, w jaki nie zdarzyło im się grać wcześniej. Dokładnie to samo uczucie będzie im towarzyszyć w Fable 2 (…) Wszystkie sprawy związane z podejmowaniem wyborów i ich konsekwencjami, to było naprawdę ważne w Fable 1. Gracze mogli się dowiedzieć czegoś o sobie i na pewno chcemy rozszerzyć tego rodzaju możliwości”.

Peter Molyneux mówi o Fable 2... i nowej grze sportowej! - ilustracja #2

Molyneux zdradził także, że gra na pewno będzie w pewien sposób korzystać z Xbox Live, a sama usługa bardzo mu się podoba. Na szczegóły będziemy jednak musieli poczekać. Twórca chwalił sobie również współpracę z Microsoftem . „Możemy teraz tworzyć naprawdę innowacyjne, fantastyczne gry i wykazać się kreatywnością. To właśnie główny powód rozpoczęcia współpracy Microsoftu i Lionhead”.

Spore zaskoczenie może wywołać u niektórych odpowiedź na pytanie o przyszłość i to, jakiego rodzaju grą Molyneux chciałby kiedyś się zająć. „Bardzo chciałbym stworzyć grę sportową – piłkę nożną! Gdy zaczęły pojawiać się gry piłkarskie, było w nich coś naprawdę interesującego, choćby w Sensible Soccer czy Kick-Off. Chciałbym stworzyć grę, która pokaże o co tak naprawdę chodzi w piłce nożnej . Nie twierdzę, że rozpocznę nad nią prace. Mówię jedynie, że zrobienie czegoś takiego byłoby fantastycznym wyzwaniem”.

Będziemy Was informować o kolejnych szczegółach związanych z Fable 2 oraz innymi projektami Lionhead Studios.

Peter Molyneux mówi o Fable 2... i nowej grze sportowej! - ilustracja #3