Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2005, 15:35

Onimusha 3: Demon Siege również na PC

Koncern Capcom poinformował wczoraj, że trzecia odsłona cyklu Onimusha o nazwie Demon Siege, będzie dostępna na PeCety pod koniec bieżącego roku. Zmiany w stosunku do konsolowego pierwowzoru dotyczyć będą głównie oprawy wizualnej. Twórcy gry zapowiadają, że oprócz lepszej grafiki, na ekranie pojawi się także więcej wrogów.

Koncern Capcom poinformował wczoraj, że trzecia odsłona cyklu Onimusha o nazwie Demon Siege , będzie dostępna na PeCety pod koniec bieżącego roku. Zmiany w stosunku do konsolowego pierwowzoru dotyczyć będą głównie oprawy wizualnej. Twórcy gry zapowiadają, że oprócz lepszej grafiki, na ekranie pojawi się także więcej wrogów.

Onimusha 3: Demon Siege również na PC - ilustracja #1

Jest rok 1582. Świątynia Honnoji w feudalnej Japonii staje się areną walki pomiędzy słynnym wojownikiem Samanosuke Akechi i ożywieńczym demonem Nobunaga Oda. Zbliża się długo oczekiwany finał bitwy, która zadecyduje o losach świata.

Jest rok 2004. Spokojne, francuskie miasto zostaje ni stąd ni zowąd zaatakowane przez demony. W mgnieniu oka przeobraża się ono w koszmarne gniazdo potworów Genma, które rozpoczynają rzeź mieszkańców i stacjonujących nieopodal żołnierzy. Koniec świata wydaje się być nieunikniony. Na szczęście jest jeden człowiek, który przeciwstawi się złu i spróbuje przywrócić miastu należyty porządek.

Onimusha 3: Demon Siege również na PC - ilustracja #2

Infantylna na pozór fabuła, ugruntowana jest na solidnych podstawach. Żeby powstrzymać zło, główni bohaterowie Onimushy: znany już Samanosuke Akechi i zupełnie nowy Jacques Branc, muszą odwiedzić obce im światy i tam poszukać recepty na zwycięstwo, przy okazji odkrywając, co tak naprawdę ich łączy. Dzięki systemowi „podwójnego bohatera”, produkt Capcom otwiera przed graczem zupełnie nowe horyzonty, oferując inny rodzaj rozgrywki, w zależności od tego, kim aktualnie steruje. Po raz pierwszy w historii serii, Onimusha oferuje tła zbudowane z polygonów, a co za tym idzie, pełen trójwymiar. Capcom postarał się o zaangażowanie do produkcji znane postacie. W rolę Jacquesa Branca wcielił się Jean Reno, natomiast Samanosukego, zagrał znany w Kraju Kwitnącej Wiśni Takeshi Kaneshiro. Obu panów sfilmowano przy pomocy techniki motion capture, zapewniając przy okazji zwiększony realizm poruszania się postaci, co w grach action/adventure ma duże znaczenie.

Więcej informacji na temat Onimusha 3: Demon Siege znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.