Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2002, 00:50

autor: Solnica

Nowa oficjalna strona Warrior Kings

Microids uruchomił nową, oficjalną stronę poświęconą tworzonej przez zespół Black Cactus grze strategicznej czasu rzeczywistego – Warrior Kings.

Microids uruchomił nową, oficjalną stronę poświęconą tworzonej przez zespół Black Cactus grze strategicznej czasu rzeczywistego – Warrior Kings.

Znajdziecie na niej wszystko to co powinno znaleźć się na oficjalnej stronie gry czyli: sporą ilość różnego rodzaju informacji na jej temat, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie (FAQ), galerię świeżutkich screenshotów i tzw. artworków, filmy, screensaver a nawet konkurs na najlepszy fansite w którym do wygrania jest karta graficzna ATI Radeon 8500.

Oficjalna strona Warrior Kings

Planowana data wydania Warrior Kings to marzec tego roku, obecnie gra znajduje się w fazie beta testów.

Akcja Warrior Kings toczyć się będzie w realiach średniowieczno-fantastycznego świata, o panowanie nad którym walczą wielcy wodzowie. Zadaniem gracza stanie się poprowadzenie wojsk jednego z wodzów, w taki sposób, aby mógł on dokonać zjednoczenia podzielonych włości i zaprowadzić absolutne rządy. W Warrior Kings będziemy mieli do czynienia z grafiką 3D oraz możliwościami sterowania kamerą i przybliżania oraz oddalania obrazu. Autorzy mają położyć szczególny nacisk na stronę taktyczną, ale strona gospodarcza również nie będzie zaniedbana. Gracz, aby zwyciężyć musi najpierw zapewnić sobie dopływ surowców, wznieść odpowiednie budowle, odkryć nowe technologie, pozwalające na ulepszenie broni itp. W walce mogą mu pomóc zarówno szpiedzy, jak i najemnicy.

W trakcie trwania kampanii gracz zostanie zmuszony, aby opowiedzieć się po stronie Światła lub Ciemności. W tym pierwszym wypadku otrzyma pomoc kościoła, w tym drugim będzie mógł liczyć na przykład na przyzywanie demonów pochodzących z innego wymiaru.