Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 czerwca 2004

Stwórz własną kampanię do Myth III

Elrond, 14 czerwca 2004, 14:41

Pamiętam gdy kilka lat temu w moje ręce wpadła gra Myth, "zniknąłem" z tego świata na ładnych parę tygodni. Była ona niesamowicie grywalna a dzięki temu iż nie trzeba było zajmować się wątkiem ekonomicznym można było skupić się wyłącznie na walce. Z dumą patrzyłem na swoich łuczników weteranów, którzy kosili hordy wroga, co prawda zdarzały się małe wpadki, jak źle rzucony krasnoludzki granat, no ale walka toczyła się dalej. W serii pojawiły się jeszcze 2 gry oraz cała masa dodatków i modyfikacji tworzonych przez fanów. To właśnie narzędzia służące do modyfikacji istniejących rzeczy oraz tworzenia nowych sprawiły, iż legenda serii Myth trwa do dzisiaj. A piszę o tym dlatego, iż grupa fanatyków gier spod znaku Myth stworzyła narzędzie o nazwie Ballistic, dzięki któremu nasz Myth III może całkowicie zmienić swoje oblicze.

Radiowa sieć wymiany muzyki
Radiowa sieć wymiany muzyki

Kull, 14 czerwca 2004, 14:26

Cyfrowe radio umożliwia przesyłanie dźwięku o jakości płyt CD wraz z dodatkowymi informacjami zawierającymi np. dane o wykonawcy i tytule piosenki. Ta nowa technologia dopiero się rozwija, jednak napotyka już na problemy, które mogą zagrozić jej dynamicznemu rozwojowi. Czy nowa era radiofonii może pogrążyć się w niebycie, za sprawą jej domniemanych konfliktów z prawem?

Konkurs TOCA Race Driver 2 - wygraj jedną z 14 koszulek! (część 2)
Konkurs TOCA Race Driver 2 - wygraj jedną z 14 koszulek! (część 2)

Fajek, 14 czerwca 2004, 12:41

Od 10 czerwca na naszym serwisie rozpoczyna się konkurs w którym codziennie przez 14 dni będzie można wygrać koszulkę z motywem z gry TOCA Race Driver 2. Na czym polega ów konkurs?

Eon – mod do gry jako osobna gra fps

Kull, 14 czerwca 2004, 12:01

Od niewinnego moda do samodzielnej produkcji, tak można streścić dzieje „Eon”, projektu określanego przez twórców jako „first person combat game”, który przeniesie gracza w czasy ostatnich godzin istnienia wszechświata, epickiej bitwy pomiędzy dobrem i złem. Więcej światła na tą zakorzenioną w silniku najnowszego Unreala produkcję rzucają pierwsze informacje, screeny i oficjalna strona programu.

Dziwny jest ten świat ... Oddworld.

Elrond, 14 czerwca 2004, 12:01

W tym roku mija 10ta rocznica powołania do życia studia Oddworld Inhabitants, założonego przez weteranów animacji komputerowej, Sherry McKenna oraz Lorne Lanninga. To właśnie z ich marzeń i fantazji narodził się świat Oddworld, bajecznie kolorowy, bogaty w detale, zaludniony niesamowitymi stworzeniami, będący tłem dla niesamowicie grywalnych platformówek Oddworld: Abe’s Oddysee, Oddworld: Abe’s Exoddus oraz Oddworld: Munch’s Oddysee. Świat ten niedługo będzie świadkiem narodzin kolejnej, czwartej już gry z serii, Oddworld Stranger, natomiast z okazji 10cio lecia istnienia firmy postanowiono sprawić fanom Oddworld niespodziankę.

Far Cry - gra za friko!
Far Cry - gra za friko!

Redakcja GRYOnline.pl, 14 czerwca 2004, 11:27

Zaledwie jeden email oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody jaką jest egzemplarz gry FAR CRY.

Strzeżcie się zabezpieczeń gier!

Elrond, 14 czerwca 2004, 10:44

Umieszczanie przez producentów gier zabezpieczeń płyt przed skopiowaniem jest chyba faktem tak samo znanym jak i to, że prędzej czy później padają one ofiarą crackerów. Nie zmienia to jednak sytuacji, iż zabezpieczenia te są przez owych producentów dołączane do sprzedawanych tytułów. Ale czy oprócz swej pierwotnej funkcji nie mają przypadkiem jakiś ukrytych czy też co gorsza błędnych funkcjonalności? Okazuje się, że mają, a przynajmniej zabezpieczenie znane pod nazwą StarForce.

Fani gier ze „Star Wars” w tytule poczekają dłużej

Speed, 14 czerwca 2004, 10:10

Nowa „gwiezdna” produkcja LucasArts, taktyczna gra akcji Star Wars: Republic Commando zadebiutuje na rynku z niemałym poślizgiem! Ww. pozycja na światło dzienne wyjdzie dopiero zimą, w 2005 roku.

Sherlocku, zbadaj oficjalną stronę The Silver Earring!

Speed, 14 czerwca 2004, 08:15

Dla wszystkich Sherlocków Holmesów i doktorów Watsonów tego świata, mamy dobre wieści! Nowa gra przygodowa firmy Frogwares, nosząca dumną nazwę Adventures of Sherlock Holmes: The Silver Earring, doczekała się startu oficjalnej witryny internetowej, z której to można wyczytać wiele interesujących rzeczy.

Crusader Kings (Europa Universalis: Mroczne Wieki) z nową łatką

Speed, 14 czerwca 2004, 08:11

Crusader Kings, kolejna strategia z serii Europa Universalis, przenosząca gracza w czasy feudalne (1066 r. – 1453 r.), doczekała się nowej łatki. Jest to już trzecia z kolei taka poprawka i, jak zwykle zresztą, zmian oraz nowości pojawiło się całe multum.

Uru: The Path of the Shell - ozłocony

Speed, 14 czerwca 2004, 08:06

Drugi i zarazem ostatni dodatek do gry przygodowej Uru: Ages Beyond Myst, studia developerskiego Cyan Interactive – Uru: The Path of the Shell trafił właśnie do tłoczni, co jest równoznaczne z uzyskaniem przezeń „złotego” statusu. Następnym etapem jest już tylko premiera wyznaczona na 13 lipca (mowa o wersji amerykańskiej). Żaden z polskich dystrybutorów nie posiada jeszcze owego dodatku w swoim planie wydawniczym.