Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 czerwca 2004

Acclaim wydawcą rosyjskiej gry akcji Kreed

Speed, 18 czerwca 2004, 17:52

Interesująco zapowiadający się tytuł Kreed, trójwymiarowa gra akcji FPS, w której wcielamy się w rolę Legionisty przyszłości – jednego z najlepiej wyszkolonych wojowników trzeciego stulecia, od dziś ma wydawcę. Firmą, która zechciała pokazać światu owy program jest Acclaim, znana głównie z trzeciej części robaków (Worms 3D) oraz konsolowej ścigałki, kojarzonej głównie z widowiskowymi wypadkami, Burnout (choć w tym przypadku prawa do nowej odsłony – Burnout 3 – przejęła korporacja Electronic Arts). Światowej premiery Kreed należy spodziewać się w trzecim kwartale br., a nie jak wcześniej planowano – pod koniec czerwca, br.

Oddworld w rękach "magików" z Electronic Arts

Elrond, 18 czerwca 2004, 16:01

Potwierdziły się informacje zawarte w końcówce newsa sprzed kilku dni. Otóż firma Oddworld Inhabitants znalazła wydawcę swojej najnowszej gry z akcją umieszczoną w świecie Oddworld, Stranger. Partnerem wydawniczym w tym przedsięwzięciu została firma Electronic Arts, co potwierdził jej rzecznik prasowy. Stranger ukaże się w przyszłym roku a jego docelowe platformy to PS2 oraz Xbox.

Vampire The Masquerade–Bloodlines bez dema

Speed, 18 czerwca 2004, 14:53

Wszystkich, którzy z utęsknieniem i niecierpliwością odliczają czas do wydania wersji demonstracyjnej gry Vampire The Masquerade – Bloodlines, musimy niestety zmartwić. Jeden z pracowników Troika Games, studia developerskiego odpowiedzialnego za tenże tytuł, na łamach zagranicznego forum dyskusyjnego zdradził, że produkt wydawany przez korporację Activision, nie doczeka się grywalnego dema.

Outpost - nowy MMO na horyzoncie

Elrond, 18 czerwca 2004, 14:34

Do środowiska gier typu massive multiplayer online, dotychczas opanowanego przez tytuły RPG, coraz śmielej zaczynają pukać inne gatunki. Jednym z nich jest FPS czyli pierwszoosobowy shooter, a jego przedstawiciel opisywany w tym newsie, to Outpost, chociaż jego twórcy nie do końca pozbyli się spuścizny gier fabularnych dodając do swego dzieła elementy z nich zaczerpnięte. Gra w wyglądzie oraz rozgrywce przypominać ma Counter Strike, co już samo powinno zapewnić jej większe niż zazwyczaj zainteresowanie ze strony graczy, a faza beta testów powinna rozpocząć się 19 lipca.

Przeobrażenie strony Championship Manager 5

[email protected], 18 czerwca 2004, 14:26

Nowa odsłona oficjalnej strony Championship Manager 5 ujrzała dziś światło dzienne. Nie jest to jednak jej pełen blask, ponieważ wydawca, firma Eidos, ma wobec niej dużo poważniejsze aspiracje. Twórcy przewidują, że całkowite ukończenie witryny może zająć nawet kilka tygodni.

Shiva - EVE Online otrzyma kolejne rozszerzenie
Shiva - EVE Online otrzyma kolejne rozszerzenie

Phoenix, 18 czerwca 2004, 14:25

Pamiętacie imperia: Amarr Empire, Gallente Federation, Caldari Empire, Minmatar Republic i Jovian Empire? Tak? To dobrze. Nie? To będziecie mieli wkrótce okazję na ich poznanie w nowej i odmłodzonej wersji. Stanie się tak za sprawą przygotowywanego przez programistów studia Crowd Control Productions pełnoprawnego rozszerzenia gry EVE Online w postaci programu o roboczej nazwie Shiva.

Próbny lot prototypu rakiety Johna Carmacka zakończony pełnym sukcesem
Próbny lot prototypu rakiety Johna Carmacka zakończony pełnym sukcesem

Krystian Smoszna, 18 czerwca 2004, 13:46

Jak poinformował serwis Space.com, 15 czerwca odbył się pierwszy próbny lot prototypu rakiety Black Armadillo, pojazdu, za pomocą którego firma Johna Carmacka (Armadillo Aerospace) chce sięgnąć po główną nagrodę w konkursie X Prize. Test statku kosmicznego zakończył się całkowitym sukcesem.

Dokonaj własnego wkładu w produkcję Tribes: Vengeance

Phoenix, 18 czerwca 2004, 12:55

Włodarze Vivendi Universal wraz z serwisem fanowskim TribalWar.com poinformowali wczoraj społeczność miłośników cyklu Tribes o konkursie dotyczącym kolejnej części serii, tj. gry Tribes: Vengeance. Rywalizacja ta rozpoczęła się już wczoraj, zaś jej zakończenie planowane jest na 7 lipca bieżącego roku...

Interaktywne Muzeum na targach E3 odniosło duży sukces
Interaktywne Muzeum na targach E3 odniosło duży sukces

Krystian Smoszna, 18 czerwca 2004, 12:50

Przypadająca w tym roku dziesiąta edycja targów E3, którą śledziliśmy niedawno z dużym zainteresowaniem, była nie tylko doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi propozycjami producentów gier komputerowych, ale także do spojrzenia wstecz na początki wielkiej imprezy oraz ogólnego przypomnienia sobie, skąd dzisiejsze programy wzięły swoje korzenie. Zorganizowane przez firmę Intellivision Productions stoisko poświęcone klasycznym tytułom wywołało oczywiście wielkie zainteresowanie odwiedzających, kto wie czy nawet nie największe spośród wszystkich wystawców.

Gry sieciowe podbiły serca ponad 46 milionów amerykanów

Kull, 18 czerwca 2004, 12:46

Jak wynika z przeprowadzonych badań, statystyk i obserwacji, w maju 2004 strony internetowe poświęcone multimedialnej rozrywce via Internet były najpopularniejszą kategorią odwiedzanych miejsc w światowej pajęczynie. Poświecony temu raport ujawnia zaś ciekawe dane na temat amerykańskich obywateli on-line.

Rebirth of Honor - nowy dodatek do IL-2 Sturmovik

Elrond, 18 czerwca 2004, 11:59

Firma Asylum Games postanowiła, iż fani IL-2 Sturmovik, którzy do perfekcji opanowali już rozgrywkę w opisywany tytuł a kolejne misje przechodzą “z zamkniętymi oczami” zarówno w podstawowej wersji gry jak i w samodzielnym dodatku, The Forgotten Battles, ponownie zanurzą się w świat jednego z najlepszych symulatorów lotu. I tak powstał Rebirth of Honor, który jest niejako dodatkiem do ... dodatku ponieważ w swoich "wnętrzach" korzysta z potencjału IL-2 Sturmovik: Forgotten Battles.

Zapisy na europejskie beta-testy „World of Warcraft” już wkrótce

Łosiu, 18 czerwca 2004, 11:21

Niejaki GFraizer, pracujący w firmie Blizzard na stanowisku „Web Specialist” opublikował post na oficjalnym forum gry MMOcRPG „World of Warcraft”, w którym zapowiedział rychłe rozpoczęcie się zapisów na europejskie beta-testy tegoż tytułu. Oznacza to, iż pierwotnie podawany termin startu testów na Starym Kontynencie (przypomnę mowa o sierpniu) zostanie dotrzymany.

World Cyber Games 2004

Fajek, 18 czerwca 2004, 11:14

W dniu wczorajszym podczas konferencji prasowej w warszawskim kinie Silver Screen, rozpoczęły się oficjalne rejestracje do tegorocznej edycji międzynarodowego turnieju gier komputerowych WORLD CYBER GAMES 2004. Impreza, organizowana już po raz czwarty, przez SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA, zakończy się finałem w Hali EXPO XXI w Warszawie. Zwycięzcy, wyłonieni podczas polskich eliminacji, wyjadą na światowe finały do San Francisco.

Plan wydawniczy Codemasters - Flashpoint 2 jeszcze w tym roku?

Kull, 18 czerwca 2004, 11:05

Tak właśnie wynika z najnowszego zestawienia terminów wydawniczych Codemasters, w którym prócz oczekiwanego Operation Flashpoint 2 znalazło się co najmniej kilka wielkich tytułów, jak: Wartime Command, Soldiers: Heroes Of World War II czy Colin McRae Rally 2005.

Eidos na rozdrożu – sprzedać / nie sprzedać

Łosiu, 18 czerwca 2004, 10:25

Patrząc na dzisiejsze doniesienia pochodzące z firmy Eidos oraz na krążące tu i ówdzie plotki, można wywnioskować, iż wydawca ten lata świetności ma już za sobą (notabene znakomicie zgrywające się z latami świetności serii Tomb Raider). Pomimo tego, iż rok fiskalny Eidosa kończy się 30 czerwca, włodarze tejże firmy już informują, iż jej wyniki finansowe będą kiepskie i z pewnością poniżej wcześniejszych oczekiwań. Mówi się o wyjściu na zero, a nawet pewnych niewielkich stratach. Sytuacja jest na tyle poważna, że prawdopodobnie rozważana jest możliwość sprzedania firmy.

Spoils of War - strategia i shooter w jednym
Spoils of War - strategia i shooter w jednym

Kull, 18 czerwca 2004, 09:29

Zespół programistów East Coast Games ujawnił pierwsze informacje na temat swojego debiutanckiego projektu o nazwie Spoils of War. Gra będzie kombinacją elementów RTS i FPS, rzucającą gracza w środek futurystycznej wojny ludzi z Obcymi.

Seksowna piękność w Need for Speed: Underground 2

Speed, 18 czerwca 2004, 08:01

Dla maniakalnych fanów serii Need for Speed, a zwłaszcza dla męskiej części, mamy bardzo, ale to bardzo dobre nowiny! Firma EA Sports, bezpośrednio odpowiedzialna za developing nowej części – Underground 2, podpisała kontrakt z piękną damą, gwiazdą telewizji w stu dwudziestu krajach, super modelką z pierwszych stron gazet – Brooke Burke!