Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 czerwca 2004

Konkurs TOCA Race Driver 2 - wygraj jedną z 14 koszulek!
Konkurs TOCA Race Driver 2 - wygraj jedną z 14 koszulek!

Fajek, 10 czerwca 2004, 13:31

Od 10 czerwca (czyli od dziś) na naszym serwisie rozpoczyna się konkurs w którym codziennie przez 14 dni będzie można wygrać koszulkę z motywem z gry TOCA Race Driver 2. Na czym polega ów konkurs?

Doom - będzie film czy nie będzie?

Krystian Smoszna, 10 czerwca 2004, 11:58

Jeszcze piętnaście lat temu wizja tworzenia filmów na podstawie fabuły gier komputerowych wydawała się absurdalna. Z rozrzewnieniem pamiętam jak polska prasa branżowa rozpisywała się na temat obrazu The Doom Generation, który poza tytułem i wylewającej się z ekranu beznadziei, ze słynnym produktem id Software miał niewiele wspólnego. Producenci filmowi zwietrzyli jednak w grach dobry interes i najpierw ostrożnie a później coraz śmielej rozpoczęli atakować graczy swoimi wizjami kultowych tytułów.

Ground Control II: Operation Exodus w złotej fazie

Elrond, 10 czerwca 2004, 11:00

Wszyscy gracze, którzy z napięciem i niecierpliwością oczekują pojawienia się 2 części znakomitej gry strategicznej Ground Control zatytułowanej Operation Exodus mogą już powoli przygotowywać swoje komputery na jej przyjęcie. Jak poinformowały firmy Vivendi Universal Games oraz Massive Entertainment wspomniana gra osiągnęła właśnie złoty status i pojechała do tłoczni, co wróży jej niedługie pojawienie się na półkach sklepowych.

Zapowiedziano wojnę o zasoby - Sudden Strike: Resource War

Elrond, 10 czerwca 2004, 10:28

Miłośnicy i fani gier spod znaku Sudden Strike nie mogą czuć się "opuszczeni" przez twórców tych pozycji. Całkiem niedawno zapowiedziano tworzenie Sudden Strike III a teraz firma Fireglow poinformowała o tworzeniu kolejnego tytułu z tej serii. Wspomniana gra nosi tytuł Sudden Strike: Resource War i według zapowiedzi ma być ostatnim przedstawicielem "użytkowników" oryginalnego silnika 2D z Sudden Strike. Akcja gry przeniesie nas na fronty II Wojny Światowej gdzie obejrzymy wydarzenia oparte na faktach historycznych. Planowana data wydania wypadnie gdzieś pomiędzy sierpniem i wrześniem tego roku.

Czy błędy w Thief: Deadly Shadows wpłyną na europejską premierę gry?

Krystian Smoszna, 10 czerwca 2004, 10:12

Skutki odkrytego przez amerykańskich graczy błędu w postaci niemożności zabawy na poziomie trudności Expert, mogą być opłakane dla użytkowników Thief: Deadly Shadows ze Starego Kontynentu. Według pierwotnych planów, produkt miał trafić na europejskie półki sklepowe już jutro – nie wiadomo jednak, czy wspomniany błąd nie opóźni premiery gry.

Legendarny twórca serii Might & Magic i Heroes of Might & Magic dołącza do NCSoft

Krystian Smoszna, 10 czerwca 2004, 09:33

Co mają ze sobą wspólnego Richard Garriott i Jon van Caneghem? Oboje stoją za znanymi seriami gier RPG – ten pierwszy to oczywiście „ojciec” Ultimy, drugi natomiast jest odpowiedzialny za niemniej słynny cykl Might & Magic (wraz z jego strategicznym odpowiednikiem Heroes of Might & Magic). Okazuje się, że na tym powiązania obu panów się nie kończą, zwłaszcza w świetle ostatnich rewelacji z obozu NCSoft. W opublikowanym przedwczoraj oficjalnym oświadczeniu firmy, możemy bowiem przeczytać, że Jon van Caneghem dołączył do jej szeregów i to od razu na stanowisko producenta wykonawczego.

Top 10 gier w US (10/06/04)

Krystian Smoszna, 10 czerwca 2004, 09:00

Po jednotygodniowej ekspansji dwóch gier nawiązujących do świata Gwiezdnych Wojen (Knights of the Old Republic oraz Jedi Knight: Jedi Academy), sytuacja powróciła do normy. W najnowszym notowaniu dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych, przygotowanym przez NPD Group (tydzień od 23 do 29 maja), fotel lidera objęła ponownie komiksowa epopeja o nazwie City of Heroes.