Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 czerwca 2004

Poradnik: The Simpsons: Hit & Run

Redakcja GRYOnline.pl, 4 czerwca 2004, 19:27

Mieszkańcy Springfield stają się nieufni. W mieście pojawiają się czarne vany i pszczoły z kamerą obserwujące ludzi. A wszystko przez nowy napój – Buzz Cola. Simpsonowie ruszają do walki... Przed wami poradnik do gry The Simpsons: Hit & Run.

Trzecia część Splinter Cell będzie nosić nazwę „Chaos Theory”?

Speed, 4 czerwca 2004, 15:25

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż nowa, trzecia już z kolei odsłona osławionej i niebywale popularnej serii Splinter Cell (ciekaw jestem ilu graczy w tym momencie gra właśnie w ten tytuł? – vide ostatni news), nosić będzie nazwę „Chaos Theory”!

Dwa nowe shootery prosto od Oxygen Interactive

Speed, 4 czerwca 2004, 15:18

Jeżeli komuś wydaje się, że wysyp gier z ciągiem znaków „Vietnam” w nazwie dobiegł końca, to jest w dużym błędzie! Dnia dzisiejszego firma Oxygen Interactive oficjalnie zapowiedziała dwa nowe shootery (FPS). Urok wietnamskiej dżungli w pierwszym oraz źli terroryści w drugim, czyli mówiąc inaczej Vietnam: The Tet Offensive i SAS: Against All Odds!

Singiel? Parka? A może ... trójkącik?

Elrond, 4 czerwca 2004, 14:30

Od momentu kiedy pierwszy raz usłyszałem o grze Singles: Flirt Up Your Life zastanawiam się do kogo ta gra w zamyśle twórców miała być skierowana? Czy do sfrustrowanych osobników obu płci, którzy siedzą w domach i nie mogą/nie chcą wyjść na ulicę i poznać drugą połówkę? Czy też do pewnych siebie "podrywaczy" (również obu płci), którzy w domowym zaciszu, np. zmorzeni chorobą, trenować będą nowe sposoby "upolowania" zwierzyny? A może do obu tych grup? W każdym razie gra narobiła sporo zamieszania a jej zawartość, głównie ta "różowa", tak podziałała na wyjałowione ze wszelkich grzesznych myśli umysły stróżów i obrońców moralności w USA, że dostała kategorię AO (tylko dla dorosłych) i zdecydowano się sprzedawać ją za pośrednictwem Internetu. Do polskiej premiery Singles: Flirt Up Your Life zostało jeszcze kilka dni a tu z obozu Deep Silver dotarła informacja, iż szykuje się dodatek do tej gr

Rainbow Six trafi na ekrany kin

Krystian Smoszna, 4 czerwca 2004, 14:18

Okazuje się, że film Spy Hunter nie jest jedyną produkcją, której wyreżyserowanie rozważa słynny twórca filmów akcji, John Woo. Jak podaje magazyn Variety, jego koncern o nazwie Tiger Hill planuje wziąć w obroty także inny program doskonale znany fanom gier komputerowych – Rainbow Six.

Kingdom Under Fire The Crusaders jesienią

Elrond, 4 czerwca 2004, 14:09

Posiadacze konsol Xbox mogą już powoli przygotowywać się na huczne przyjęcie Kingdom Under Fire: The Crusaders (oczywiście jeśli interesuje was ta pozycja). Wydawca gry, Microsoft, poinformował bowiem, iż tytuł ten ukaże się jesienią tego roku. Niestety znowu ani słowem nie wspomniano o wersji PeCetowej.

Torrente w przygotowaniu

ComCo, 4 czerwca 2004, 12:34

Korporacja wydawnicza O~3 Entertainment (debiutant w branży elektroniczno-rozrywkowej) podała garść informacji o pierwszym tytule, na którego pudełku będzie widniało jej własne logo. Program nosi nazwę Torrente i będzie tzw. grą akcji z grafiką stylizowaną na komiks (a'la XIII).

Harry Potter i wirus Netsky.P

Krystian Smoszna, 4 czerwca 2004, 12:00

Firma Sophos, wiodący na rynku brytyjskim producent oprogramowania antywirusowego, poinformowała wczoraj, że w ciągu ostatniego tygodnia zanotowano znaczny wzrost infekcji „robakiem” o nazwie Netsky.P. A wszystko to przez ogromne zainteresowanie filmem Harry Potter i Więzień Azkabanu oraz jego komputerową adaptacją.

Czy ukradłem kod? Dylematy programistów.

Elrond, 4 czerwca 2004, 11:34

Serwis out-law.com przeprowadził wśród developerów anonimowe badanie mające na celu określenie w jakim stopniu wykorzystują oni kod napisany przez kogoś innego. Okazało się, że prawie 70% z przebadanych 3000 osób posiada zasoby kodów źródłowych, które bez żadnych ograniczeń przenoszą pomiędzy kolejnymi pracodawcami. Po prostu wielu developerów uważa iż używanie kodu napisanego przez inne osoby jest praktyką akceptowalną. Co więcej w stosunku do niektórych programów stosowany jest tzw. reverse-engineering czyli odzyskiwanie kodu źródłowego i modyfikacja jego zawartości.

Galactic Civilizations: Altarian Prophecy ozłocone
Galactic Civilizations: Altarian Prophecy ozłocone

Kull, 4 czerwca 2004, 10:43

Stardock Entertainment poinformował, iż dawno już zapowiadany dodatek do Galactic Civilizations, zatytułowany Altarian Prophecy osiągną właśnie złoty status produkcji, co jest równoznaczne zakończeniem procesu developingu. Sama zaś premiera zapowiadana jest na 15 czerwca, a expansion pack będzie można zamówić w wersji CD, jak również pobrać z Internetu po uiszczeniu opłaty w wysokości $19.95 (75 PLN).

Pełna, wojskowa wersja Full Spectrum Warrior ukryta na CD z grą!
Pełna, wojskowa wersja Full Spectrum Warrior ukryta na CD z grą!

Phoenix, 4 czerwca 2004, 10:40

Działanie zamierzone, czy może wpadka programistów Pandemic Studios? Tego na dzień dzisiejszy oficjalnie określić nie można - brak jakiejkolwiek reakcji zarówno ze strony developera, jak i wydawcy, firmy THQ Inc. Faktem jest natomiast to, że jeden z użytkowników forum dyskusyjnego GameFAQs Message Boards sygnujący się pseudonimem SniperKilla odkrył na płycie CD z grą Full Spectrum Warrior (dedykowanej konsoli Xbox) specjalną wersję programu przeznaczoną dla żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych.

Kolejna pustynna opowieść - A Tale in the Desert II

Elrond, 4 czerwca 2004, 09:41

Jeśli jesteście fanami gier typu MMO (massive multiplayer online) ale znudziły się wam już bezustanne bitwy i życie żolnierza a teraz poszukujecie gry, w której możecie się odprężyć i prowadzić bardziej cywilizowaną i kulturalną egzystencję to na pewno zetknęliście się z A Tale in the Desert. A nawet gdy takie "spotkanie" jeszcze nie nastąpiło, nie martwcie się, nadchodzi bowiem A Tale in the Desert II. Osobnik z serwisu Gamerifts, ukrywający się pod pseudonimem Selenia, przyparł do muru Andrew Teppera z firmy eGenesis, głównego projektanta gry, i w krzyżowym ogniu pytań uzyskał odpowiedzi przybliżające nieco część drugą Pustynnej Opowieści.

Zagraj w Star Wars Galaxies: An Empire Divided dzięki serwisowi FilePlanet.com

Phoenix, 4 czerwca 2004, 09:40

Star Wars, któż nie słyszał o tym tytule? Na ekranach kin zaprezentowano już 5 części filmowego cyklu, 6 jest w fazie produkcji. Nie inaczej też sprawa Gwiezdnych Wojen przedstawia się w branży elektroniczno-rozrywkowej, programów poświęconych uniwersowi filmu jest naprawdę wiele. Najbardziej odznaczającą się z tego grona grą jest chyba pozycja Star Wars Galaxies: An Empire Divided, doskonała aplikacja z gatunku MMOcRPG, która swoją światową premierę miała 26 czerwca 2003 roku, zaś w Polsce na sklepowych półkach pojawiła się 19 listopada tego samego roku. Natomiast dzięki serwisowi FilePlanet.com miłośnicy Star Wars z fanami MMO na czele mają doskonałą okazję na zwiedzenie świata gry Star Wars Galaxies: An Empire Divided zupełnie za darmo!

Końcówka roku ma należeć do VU Games

ComCo, 4 czerwca 2004, 08:50

...Przynajmniej według aktualnych zapowiedzi wydawniczych pracowników powyższej firmy. Otóż jeszcze przed grudniem bieżącego roku, do sprzedaży powinno trafić około 15 tytułów sygnowanych logiem korporacji Vivendi Universal Games, natomiast takie produkcje jak Ground Control 2 (PC) czy The Chronicles Of Riddick (Xbox) to tylko przystawki.