Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 czerwca 2004

Przeboje w Wielkiej Brytanii

[email protected], 22 czerwca 2004, 16:35

Niewiele znam osób, które lubią angielską kuchnię. Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że za jedzeniem tym przepadać mogą wyłącznie wyspiarze. Na szczęście Gry-Online nie jest serwisem kulinarnym. Gry komputerowe to pomost, który łączy gusta Brytyjczyków i Polaków...

Xboxy - obecny i przyszły - kompatybilne ... inaczej?

Elrond, 22 czerwca 2004, 15:35

Jak informuje serwis Gamesindustry.biz konsola nowej generacji rodem z Microsoftu, Xbox 2 (nazwa kodowa Xenon), nie będzie kompatybilna wstecz czyli po naszemu mówiąc nie uruchomimy na niej gier z protoplastki czyli Xboxa. Źródła zbliżone do "góry" giganta z Redmont potwierdzają, że firma wcale nie zamierzała wprowadzać kompatybilności ze starszym softwarem do swojego nowego "dziecka". Tym samym potwierdziły się plotki, które powstały w momencie podania specyfikacji Xboxa 2 - procesor nie z rodziny x86, brak twardego dysku oraz prawdopodobnie system graficzny ATI a nie nVidii - wszystko to sprawia, że uruchomienie gier z Xboxa na nowym systemie staje pod dużym znakiem zapytania.

Kolejny rekord przesyłu danych pobity

Elrond, 22 czerwca 2004, 14:09

Szwedzka komputerowa sieć badawczo-edukacyjna szerzej znana jako Sunet oraz sieć Sprint poinformowały o pobiciu rekordu w internetowym przesyłaniu danych. Nie używając żadnych specjalnych technologii, 840 gigabajtów danych "przemknęło" z San Jose w Kalifornii przez prawie pół świata do Uniwersytetu Lulea w północnej Szwecji w czasie poniżej 27 minut. Dane przebyły drogę około 16000 km ze średnią prędkością 4.23 Gbps przechodząc przez 40 routerów.

Anonimowy redaktor oskarża brytyjskie pisma o niecne praktyki w zawyżaniu ocen gier

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2004, 11:40

Teoria spisku nie jest wynalazkiem nowym i pojawia się w każdej dziedzinie życia. Słyszeliśmy już o tym, że rząd amerykański ukrywa wszystkie fakty związane z istnieniem UFO, jak również to, że Doom 3 w ogóle nie istnieje a członkowie id Software chce się dzięki niemu rozreklamować (jakby w ogóle musieli to robić). Znane są też inne rewelacje, np. takie, że brytyjscy przedstawiciele poważnych firm z branży gier komputerowych, oferują swoje najświeższe hity redaktorom magazynów w zamian za ich wysokie oceny, wystawione oczywiście bez jakiegokolwiek obiektywnego spojrzenia na sam produkt. Usiłuje nas o tym przekonać pewien jegomość, który na forum serwisu Spong.com podaje się za przedstawiciela brytyjskiej prasy i wysuwa pod adresem branży bardzo ciężkie oskarżenia.

Amerykańska armia i gry komputerowe

Elrond, 22 czerwca 2004, 11:08

Tytuł stworzony przez armię amerykańską, America's Army, nie był przewidziany jako rewolucja w gatunku taktycznych shooterów czy też jako zdobywca wielu nagród w różnych kategoriach. Jego pierwotnym zadaniem było ukazanie młodym Amerykanom jaką fajną "zabawą" jest wojsko oraz oczywiście zachęcenie ich do wstępowania w szeregi armii. Sukces gry przerósł chyba najśmielsze oczekiwania jego twórców, bowiem America's Army ma już na swoim koncie 3.4 miliona zarejestrowanych graczy. Armia postanowiła więc pójść za ciosem.

6,76 MB dobrej zabawy
6,76 MB dobrej zabawy

Kull, 22 czerwca 2004, 10:42

The Elefun Company udostępniło właśnie demonstracyjną wersję gry Battle Rush: Tanks w wersji 1.0. Jeżeli znudziły Ci się graficzne fajerwerki, nudni bohaterowie, niegrywalne pomysły przesiąkniętych nowymi technologiami gier i szukasz sprawdzonych pomysłów na dobrą rozgrywkę multimedialną – Battle Rush to produkt o którym marzyłeś.

Tin Soldiers: Alexander the Great
Tin Soldiers: Alexander the Great

Kull, 22 czerwca 2004, 09:36

Matrix Games ma przyjemność poinformować, iż został wyłącznym wydawcą innowacyjnej gry wojennej rosyjskiego studia Koios Works. Strategia wydawnicza jaką prowadzi wspomniany wydawca (choć słynie on z patronowania tego typu grom) kwalifikuje się mimo wszystko do czynów dość odważnych; objęcie mecenatu nad niezaawansowaną graficznie strategią, która wskrzesza do bojowych czynów cynowe żołnierzyki, to ryzykowne w dzisiejszych czasach przedsięwzięcie.

Warhammer Online anulowany!

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2004, 08:07

Jak poinformowano na oficjalnej stronie Warhammer Online, włodarze firm Climax Development Limited oraz Games Workshop zdecydowali się anulować ten projekt. Ta smutna dla wielu decyzja, została podjęta po dokonaniu podsumowania dotychczasowych prac nad grą, jej aktualnych kosztów oraz przyszłych wydatków.

Vivendi Universal zamyka studio Hoyle Games

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2004, 07:37

Restrukturyzacji Vivendi Universal Games ciąg dalszy. Po majowym zamknięciu firm Papyrus oraz Impressions, przyszła kolej na pracowników studia w Bellevue. Z posadą pożegnało się trzysta pięćdziesiąt osób, co stanowi równowartość 40% wszystkich podopiecznych koncernu w Stanach Zjednoczonych.

Konkurs TOCA Race Driver 2 - wygraj jedną z 14 koszulek! (część 5)
Konkurs TOCA Race Driver 2 - wygraj jedną z 14 koszulek! (część 5)

Fajek, 22 czerwca 2004, 00:17

Od 10 czerwca na naszym serwisie rozpoczyna się konkurs w którym codziennie przez 14 dni będzie można wygrać koszulkę z motywem z gry TOCA Race Driver 2. Na czym polega ów konkurs?