Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 czerwca 2004

Oficjalny dodatek do Painkiller jeszcze w tym roku!

Krystian Smoszna, 25 czerwca 2004, 19:08

W dniu dzisiejszym, firma DreamCatcher Games ogłosiła interesującą wiadomość dla wszystkich fanów Painkiller. Pod koniec roku ukaże się pierwszy, oficjalny dodatek do tej gry, zatytułowany Battle Out of Hell.

GOL Adventure 2004 – Wybierz Imprezę dla siebie

Redakcja GRYOnline.pl, 25 czerwca 2004, 19:04

Zaczynają się wakacje. Tak jak w zeszłym roku zapraszamy was na cztery imprezy pod wspólnym szyldem GOL Adventure 2004. W tym roku są to Loty Akrobacyjne samolotem sportowym, Rafting czyli spływ pontonami (lub na życzenie kajakami) Przełomem Dunajca, Piper Cup – lot historycznym samolotem wojskowym z okresu II Wojny Światowej, oraz Paintballowa bitwa.

GameCube taniej w Wielkiej Brytanii

Elrond, 25 czerwca 2004, 14:46

Konsola GameCube firmowana przez Nintendo, w krajach europejskich sprzedaje się ze zmiennym szczęściem. Jeśli chodzi w wyniki konsoli w Wielkiej Brytanii, są one bardzo słabe - "Kostkę" na Wyspach zdystansował Xbox. Być może sytuację tę zmieni promocja firmy Index, która oferuje GameCube z 50% zniżka, dzięki czemu konsolę tę można zakupić juz za 40 funtów (ok. 300 zł).

DRIV3R - 2.5 miliona kopii

Elrond, 25 czerwca 2004, 12:50

Firma Atari poinformowała, że w ciągu pierwszych trzech dni od wydania gry DRIV3R trafiła ona do sprzedawców w zawrotnej liczbie 2.5 miliona egzemplarzy. Mimo, iż gra otrzymała bardzo surowe oceny ze strony prasy branżowej i krytyków, nie cieszyła się także zbyt dużą popularnością wśród samych graczy, wszystko wskazuje na to, że ilość pudełek z DRIV3R, które Atari przeznaczyła do sprzedaży, nie jest wygórowana.

Książka dokumentująca proces tworzenia Doom 3 znajdzie się w sprzedaży 1 sierpnia
Książka dokumentująca proces tworzenia Doom 3 znajdzie się w sprzedaży 1 sierpnia

Krystian Smoszna, 25 czerwca 2004, 10:54

Być może komuś z Was wpadła kiedyś w ręce książka „The Ultimate History of Video Games”, napisana przez znanego w branży dziennikarza, Stevena Kenta. Próba udokumentowania historii komputerowej rozrywki, począwszy od pierwszych, elektronicznych pinballi do konsol nowej generacji, spotkała się niegdyś z dużym zainteresowaniem amerykańskich czytelników. Być może już wkrótce Steven Kent zasłynie z także innego powodu. To właśnie jego nazwiskiem sygnowana będzie książka „The Making of Doom 3”, która ma trafić do sprzedaży już 1 sierpnia.

Szachy dla dorosłych

Elrond, 25 czerwca 2004, 10:37

Na stronie oficjalnej gry Lovechess The Greek Era pojawiła się informacja, iż wspomniana pozycja dostępna jest już w sprzedaży. Jak można zorientować się po nazwie gra oferuje nam rozgrywki szachowe a głównymi bohaterami spektaklu rozgrywanego na planszy są greccy bogowie i boginie. Jednak rozgrywka ta dość znacząco różni się od innych tytułów tego gatunku. Otóż wspomniane greckie bóstwa oglądać będziemy najczęściej podczas pozycji ... miłosnych, ponieważ zastosowano znaną od czasu Dzieci Kwiatów formułę "make love, not war".

Ściągnij za darmo pełny soundtrack do The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay
Ściągnij za darmo pełny soundtrack do The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay

Krystian Smoszna, 25 czerwca 2004, 10:07

Chociaż PeCetowcy prawdopodobnie nie doczekają się The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay w wersji na swoje komputery, to jednak mogą nacieszyć ucho ścieżką dźwiękową z tej gry, którą na swojej oficjalnej stronie udostępnił koncern Vivendi Universal Games.

UbiSoft udostępnił film z Brothers in Arms, przedstawiający grę w akcji
UbiSoft udostępnił film z Brothers in Arms, przedstawiający grę w akcji

Krystian Smoszna, 25 czerwca 2004, 09:36

Koncern UbiSoft opublikował wczoraj długi, bo trwający przeszło czternaście minut film z targów E3, przedstawiający ich najnowszy produkt o nazwie Brothers in Arms w akcji. Zaprezentowano w nim jedną z misji, w której sierżant Matt Baker oraz podległe mu oddziały mają zadanie zdobyć stanowisko karabinu maszynowego. Całość komentowana jest przez prezydenta firmy Gearbox Software, Randy’ego Pitchforda oraz doradcę wojskowego, pułkownika Johna Antela.

Postaciom w Half-Life 2 głosów użyczą ...

Kull, 25 czerwca 2004, 09:26

Jak się okazuje, nie tylko wspaniała grafika i fizyka gry ma być wyróżnikiem nadchodzącego (powoli, ale jednak) hitu FPP. Panowie z Valve Software zatrudnili do współpracy pół Hollywood, aby zapewnić profesjonalizm wypowiadanych w grze dialogów.

Prace nad Black 9 ostatecznie wstrzymane

Krystian Smoszna, 25 czerwca 2004, 07:55

Nie tak dawno, bo w kwietniu informowaliśmy Was o chwilowym wstrzymaniu prac nad Black 9, utrzymaną w perspektywie trzeciej osoby grą akcji, zawierającej również motywy charakterystyczne dla gatunku cRPG oraz elementy szpiegowskie a’la Metal Gear Solid i Tom Clancy’s Splinter Cell. Problemy studia Taldren, które jest odpowiedzialne za powstanie programu, okazały się poważniejsze niż pierwotnie sądzono i ostatecznie cały projekt postanowiono anulować.

Top 10 gier w US (25/06/04)

Krystian Smoszna, 25 czerwca 2004, 07:27

W poprzednim notowaniu listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych, z pięcioma tytułami rządził Microsoft. Tym razem sytuacja diametralnie się zmieniła. Co prawda koncern Billa Gatesa nadal ma dwie produkcje na podium, ale to Electronic Arts przeważa ilościowo, oczywiście za sprawą swojego nieśmiertelnego hitu o nazwie The Sims.