Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 czerwca 2004

Poradnik: Manhunt

Redakcja GRYOnline.pl, 9 czerwca 2004, 18:02

Manhunt jest jedną z najbrutalniejszych gier jakie ukazały się na „pieca”, a jednocześnie jednym z lepszych sneakerów na tę platformę. W poniższym poradniku znajdziecie garść porad, które z pewnością przydadzą się podczas rozgrywki oraz kompletny opis przejścia na najwyższym poziomie trudności.

Plan wydawniczy firmy Take-Two na rok 2004

Kull, 9 czerwca 2004, 16:03

Take-Two w tym roku (który przypomnijmy trwa już 6 miesięcy) niestety nie ma powodów do zadowolenia. W trwającym właśnie drugim kwartale, zanotowało straty rzędu 14,6 miliona dolarów, co jest totalnym odwróceniem sytuacji finansowej sprzed roku, gdy w tym samym okresie firma zarobiła 14,6 miliona dolarów. Czy opublikowany plan wydawniczy wróży polepszenie sytuacji firmy?

Kompleksowe mini-gry w pełnej wersji DRIV3R

ComCo, 9 czerwca 2004, 15:11

Rozbudowany wątek fabularny, łączący w udany sposób strzelaninę, jeżdżenie samochodami oraz "zwiedzanie" miasta piechotą, to nie jedyna zaleta najnowszej produkcji duetu wydawniczego Reflections Interactive - Atari, tj. DRIV3R (Driver 3). W tej produkcji pojawi się także sześć unikatowych i mocno wciągających mini-gierek. Poniżej znajdziecie garść szczegółów.

Prince of Persia: The Sands of Time - soundtrack do pobrania

ComCo, 9 czerwca 2004, 14:30

Przed godziną informowałem Was o ścieżce dźwiękowej z DRIV3R, a tymczasem na horyzoncie pojawił się kolejny materiał muzyczny. Otóż grupa Tea Party Dreams zamieściła na swojej witrynie internetowej pakiet utworów, które składają się na soundtrack przygodowej gry akcji/TPP, pt. Prince of Persia: The Sands of Time!

Quake III Arena i ray-tracing
Quake III Arena i ray-tracing

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2004, 13:56

Ray-tracing to jedna z najciekawszych technik tworzenia grafiki komputerowej. Termin ten oznacza „śledzenie biegu promieni świetlnych” i doskonale oddaje istotę zagadnienia. W pamięci tworzony jest bowiem sztuczny, wektorowy świat, którego obraz powstaje właśnie na podstawie śledzenia rozchodzących się w nim promieni światła. Co to ma wspólnego z Quake III: Arena? Okazuje się, że całkiem sporo. Jest to zasługą studentów z uniwersytetów Erlangen i Saarland, którzy stworzyli od podstaw pierwszy FPS, oparty w całości o technikę ray-tracing. Za podstawę prac służyła wersja demonstracyjna Quake III Arena.

DRIV3R w głośnikach

ComCo, 9 czerwca 2004, 13:17

21 czerwca bieżącego roku będzie dniem premiery długo oczekiwanej trzeciej części cyklu Driver (Driv3R) na konsolach: Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox. Wraz z pojawieniem się opisywanej gry w sprzedaży, na półki zachodnich sklepów trafi również oddzielna płyta, zawierająca pełną ścieżkę dźwiękową programu.

And the winner is ... nagrody krytyków dla produktów z E3

Elrond, 9 czerwca 2004, 11:55

Targi elektronicznej rozrywki, w skrócie zwane E3, zakończyły się już jakiś czas temu ale nadal dochodzą do nas echa tego wydarzenia. Tym razem prezentujemy wam nagrody przyznane przez organizację Games Critics produktom prezentowanym na wspomnianych targach. W skład jury, które wytypowało zwycięzców, wchodzi 35 reprezentantów prasy "growej", m.in. z Electronic Gaming Monthly czy GameSpy.

Ostatnie podrygi Interplaya?

Elrond, 9 czerwca 2004, 11:01

Kilka dni temu informowaliśmy was o "zejściu" ze sceny gier komputerowych wieloletniego uczestnika zmagań na tym rynku, firmy Interplay. Cokolwiek by o niej nie mówić (vide niezbyt udane posunięcia z Black Isle Studios i 3 częścią Fallout) to jednak firma ta bardzo wiele wniosła do historii rozrywki elektronicznej. Wydaje się jednak iż firma może się podnieść. Ale czy jest to już tylko reanimacja umierającego czy też odrodzenie giganta?

Odświeżona wersja Valhalla and the Lord of Infinity z okazji dziesięciolecia gry
Odświeżona wersja Valhalla and the Lord of Infinity z okazji dziesięciolecia gry

Krystian Smoszna, 9 czerwca 2004, 10:43

Sporą niespodziankę przygotowało studio Vulcan Software dla wszystkich fanów klasycznych gier komputerowych. Z okazji dziesięciolecia programu Valhalla and the Lord of Infinity, firma zaprezentowała jej odświeżoną wersję, ze znacznie podrasowaną oprawą audiowizualną.

Ground Control II – nowe demo

Stranger, 9 czerwca 2004, 09:31

Sierra Entertainment wraz z zespołem developerskim Massive Entertainment wypuściły nową wersję demonstracyjną gry Ground Control 2: Operation Exodus. Pozwala ona zakosztować rozgrywki w trybie multiplayer, a ponadto zawiera też misję singleplayer, znaną z poprzedniego dema. Demo zajmuje 213MB i możecie go pobrać z naszego działu Pliki.

Sportówki z EA Sports zagrają pod batutą studia muzycznego Rhino Records

Speed, 9 czerwca 2004, 08:38

Wczorajszego dnia specjaliści od reklamy z firmy Electronic Arts, obwieścili światu podpisanie nowej umowy z równie nowym studiem muzycznym. Rhino Records - bo tak się owe studio zwie, odpowiedzialne będzie za wtłoczenie nowej ścieżki dźwiękowej do gier sportowych kanadyjskiego studia developerskiego, EA Sports.

Kontrofensywa firm SEGA i Take Two Interactive – EA Sports zagrożone?

Speed, 9 czerwca 2004, 08:32

Wszystko wskazuje na to, że skończą się dobre czasy dla gier sportowych firmy EA Sports. Korporacja SEGA, odpowiedzialna za popełnienie sportówek z przydomkiem ESPN, podpisała umowę z amerykańskim gigantem Take Two Interactive (znanym z serii GTA). W ramach tej współpracy, producent skupi się na developingu samych gier, zaś nowo mianowany wydawca zajmie się skuteczną walką marketingową z największym konkurentem – EA Sports.

Beta testy Tribes: Vengeance ruszą 14 czerwca

Speed, 9 czerwca 2004, 08:26

Nie tak dawno, bo osiem dni wstecz, informowaliśmy o letnich beta testach gry Tribes: Vengeance. Dziś VU Games, za sprawą oficjalnej strony internetowej rzeczonej pozycji, ogłosiło nabór chętnych na stanowisko „wykrywacza przedpremierowych usterek”, czyli mówiąc po naszemu – beta testera.