Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 czerwca 2004

W UFO: Aftershock zagramy dzięki firmie Cenega

Speed, 16 czerwca 2004, 17:35

Rodzimy wydawca, działający również poza granicami naszego kraju, firma Cenega oficjalnie zapowiedziała w swoim planie wydawniczym grę UFO: Aftershock – strategię, będącą sequelem słynnej pozycji z 2003 roku, UFO: Aftermath.

Spellforce: The Breath of Winter – ozłocone

Speed, 16 czerwca 2004, 17:33

Nowopowstający produkt firmy JoWooD, Spellforce: The Breath of Winter - pierwsze oficjalne rozszerzenie hybrydy gry z gatunku cRPG i elementów strategicznych, zatytułowanej Spellforce: The Order of Dawn - uzyskał już status „gold”, co równoznaczne jest z niedalekim debiutem rynkowym pełnej wersji rzeczonej pozycji. Premiera, na terenie Wielkiej Brytanii, wyznaczona została na 25 czerwca br., natomiast niewiadomą pozostaje ciągle nazwa polskiego dystrybutora.

Nastały złote czasy dla Gooka: The Mystery of Janatris

Speed, 16 czerwca 2004, 17:31

Angielska wersja nowopowstającej gry przygodowej niewielkiego, czeskiego studia developerskiego Centauri Production – Gooka: The Mystery of Janatris, została ozłocona. Oznacza to mniej więcej tyle, że płytka-matka z rzeczonym programem powędrowała właśnie do tłoczni, gdzie zostanie wielokrotnie powielona, a następnie schludnie zapakowana i przewieziona na sklepowe półki – w Polsce nastąpi to w sierpniu, zaś na świecie już w drugiej połowie czerwca. Dystrybucją w obu przypadkach zajmuje się firma Cenega.

Xbox 2 już w przyszłym roku?

Elrond, 16 czerwca 2004, 16:28

Wszystko wskazuje na to, iż w przyszłym roku będziemy świadkami narodzin następczyni Xboxa, kodowo nazwanej Xbox 2. Tym samym firma Microsoft będzie pierwszą firmą, która pokaże światu growemu konsolę nowej generacji. Mimo iż przedstawiciele giganta z Redmont nie są skorzy do zwierzeń na temat nowego cacka (depcze im po piętach PS3 od Sony oraz nowa konsola od Nintendo) to z programistami przygotowującymi tytuły na nowy sprzęt sprawa ma się trochę inaczej.

Wydawcy pozywają twórców oprogramowania kopiującego gry

Elrond, 16 czerwca 2004, 15:50

Czy nazwa Games X Copy wydaje się wam znajoma? Jeśli słysząc ją pomyśleliście o DVD X Copy to trafiliście w sedno. Oba te programy zostały stworzone przez tą samą firmę - 321 Studios. I wszystko wskazuje na to, że oba spotka ten sam los. Przypomnę, że DVD X Copy, służący do tworzenia kopii filmów, został wycofany z rynku decyzją sądu federalnego, pod zarzutem łamania praw Digital Millennium Copyright Act ustanowionego w 1998. Firma nie zrażona tym niepowodzeniem stworzyła program Games X Copy, który jak sama nazwa wskazuje służy do kopiowania gier. A to nie spodobało się wydawcom.

Poradnik: BREED

Redakcja GRYOnline.pl, 16 czerwca 2004, 15:20

Poradnik do gry akcji BREED przeznaczony dla pojedynczego gracza. Ma on charakter swego rodzaju komiksu utworzonego z obrazków z przejścia 15 początkowych poziomów gry, na środkowym, drugim poziomie trudności.

Będzie "Top Spin" na PC.

Shuck, 16 czerwca 2004, 14:40

Dziś, 16 czerwca, Atari podpisało umowę z Microsoftem dotyczącą wydania symulacji tenisa „Top Spin” na platformę PC. Obie firmy mają nadzieję na powtórzenie sukcesu ubiegłorocznej edycji na Xboxa.

Soldiers: Heroes of World War II – szczegóły trybu Co-Op
Soldiers: Heroes of World War II – szczegóły trybu Co-Op

Kull, 16 czerwca 2004, 14:16

Soldiers mają się ukazać na amerykańskich półkach sklepowych już 29 czerwca (w Polsce 15 lipca dzięki firmie CD Projekt), tymczasem Codemasters (wydawca gry) zdradza szczegóły dotyczące trybu co-operative tej świetnie zapowiadającej się gry oraz jej przyszłych aktualizacji i rozszerzeń.

Złota Aura

Elrond, 16 czerwca 2004, 12:57

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników gier przygodowych. Jak poinformowała firma Adventure Company, najnowsza gra z jej stajni, Aura: Fate of the Ages, właśnie weszła w złoty status i niedługo pojedzie do tłoczni. Aura: Fate of the Ages kontynuuje znakomitą rodzinę przygodówek, wśród których znajdziemy serię Myst czy firmowany logo Adventure Company, nasz rodzimy Schizm 2.

Rozwód Atari i Oddworld Inhabitants

Elrond, 16 czerwca 2004, 12:00

Jeszcze przedwczoraj pisaliśmy o planowanym wydaniu kompilacji grafik podsumowujących 10 lat istnienia firmy Oddworld Inhabitants, twórców niesamowitego świata Oddworld a dzisiaj dotarła do nas smutna informacja. Otóż firma Atari postanowiła pozbyć się pozostałości swoich inwestycji w Oddworld Inhabitants. Przypomnę, że początek współpracy wspomnianych firm datuje się na 1996 kiedy to Atari za sumę 7.1 miliona USD nabyła 50% akcji Oddworld Inhabitants.

World of Warcraft Beta - Player vs. Player Patch
World of Warcraft Beta - Player vs. Player Patch

Phoenix, 16 czerwca 2004, 11:45

Jeśli jesteście fanami gry World of Warcraft i śledzicie jej rozwój to zapewne pamiętacie wydanie ostatniego Pusha do beta wersji tejże pozycji? Nastąpiło to 15 kwietnia bieżącego roku (na Gry-OnLine.pl informowaliśmy o tym w wiadomości: „World of WarCraft - Alliance and Horde Phase”). Po tym wydarzeniu pisaliśmy kilkakrotnie o planowanych zmianach w kolejnym patchu – dzisiejszego dnia część z nich została wprowadzona do gry, a to dzięki wydaniu poprawki programowej numer 3 (znana także pod nazwą „Player vs. Player Patch”).

Konkurs Far Cry - gra za friko! zakończony
Konkurs Far Cry - gra za friko! zakończony

Redakcja GRYOnline.pl, 16 czerwca 2004, 11:36

Zakończył się nasz mini konkurs dla klubowiczów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Far Cry. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Dino Dini i Mark Greenshields zapowiadają reaktywację serii Kick Off

Krystian Smoszna, 16 czerwca 2004, 11:35

Trwające obecnie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej są doskonałą okazją do zaprezentowania graczom nowych produkcji, próbujących symulować tą najbardziej znaną w świecie grę zespołową. Właśnie teraz, kiedy możemy pasjonować się potyczkami szesnastu najlepszych drużyn Starego Kontynentu, pojawiły się pierwsze informacje o próbie wskrzeszenia kultowej dla wielu starszych graczy, serii Kick Off.

Second Life wymazuje granicę pomiędzy rzeczywistością, a światem wirtualnym
Second Life wymazuje granicę pomiędzy rzeczywistością, a światem wirtualnym

Łosiu, 16 czerwca 2004, 11:24

Produkcje z gatunku MMOcRPG, typu EverQuest, Star Wars Galaxies: An Empire Divided czy Shadowbane, znalazły już swoje miejsce na rynku gier video, pozwalając dzień w dzień tysiącom osób przenosić się do różnych światów fantasy czy sci-fi, i rozwijać tam swoich avatarów, wykonywać questy, itp. Spośród tego grona MMO, wyróżnia się jednak jedna gra, niezwykle specyficzna, aczkolwiek mało znana - Second Life. Zapytacie czemu? Już odpowiadam. To niemal 1:1 kopia naszej rzeczywistości, w której wszystko to, co robi dany użytkownik staje się jego indywidualną własnością intelektualną czy materialną.

Osiągnięcia Take-Two – seria Grand Theft Auto sprzedana w 30 milionach egzemplarzy

Kull, 16 czerwca 2004, 10:16

Po przechwałkach Atari na temat sumarycznej ilości sprzedanych egzemplarzy takich serii gier jak Driver i Test Drive (o czym piszemy kilka newsów poniżej), przyszedł czas na dane dotyczące sprzedaży programów opatrzonych logiem Take-Two.

River Raid Extreme - polski klon klasycznej gry już dostępny
River Raid Extreme - polski klon klasycznej gry już dostępny

Krystian Smoszna, 16 czerwca 2004, 09:36

River Raid to strzelanina z widokiem z góry, która swego czasu była jedną z najpopularniejszych gier na „małe” Atari. Program doczekał się kilku konwersji, w tym edycji PC z 1984 roku. Dzisiaj, po dwudziestu latach od tamtych wydarzeń, możemy Wam zaprezentować klona tego klasycznego tytułu, zrealizowanego przez naszego, rodzimego autora – Wojciecha Olejniczaka.

Osiągnięcia Atari – seria Driver sprzedana w 12 milionach egzemplarzy

Kull, 16 czerwca 2004, 08:43

Wydawca gier o kultowej już nazwie Atari opublikował sprawozdanie, w którym zawarł informacje dotyczące globalnych ilości sprzedanych egzemplarzy najlepszych serii gier opatrzonych jego firmowym znaczkiem.