Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 czerwca 2004

Simwszechświat zawładnie światem

Speed, 8 czerwca 2004, 18:39

Do Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Handlowych (USPTO), trafiło w ostatnim czasie nowe podanie. Swą aplikację zgłosiła znana na całym globie korporacja Electronic Arts, która to zarezerwowała nową markę. "SimEvrything", czyli mówiąc prościej - kolejna produkcja w stylu The Sims, nadchodzi!

Dwie nowe pozycje od Cenegi na konsolę

Speed, 8 czerwca 2004, 18:27

Znana skądinąd firma Cenega, zapowiedziała wypuszczenie dwóch nowych pozycji na mobilną/przenośną konsolę N-Gage. Pierwszy tytuł to rasowy RPG, drugi zaś jest mieszanką (zapewne iście wybuchową!) gry akcji, horroru i dobrej przygodówki.

Kult: Heretic Kingdoms dopiero we wrześniu
Kult: Heretic Kingdoms dopiero we wrześniu

Speed, 8 czerwca 2004, 17:23

Kult: Heretic Kingdoms, nowopowstający cRPG małego, słowackiego studia developerskiego 3D People, na światło dzienne przyjdzie nieco później, niż to planowano. Zdaniem wydawcy rzeczonej pozycji – firmy Project There Interactive, rzeczona pozycja na sklepowe półki trafi 11 września 2004 roku.

20 najlepiej sprzedających się programów w Wielkiej Brytanii

Elrond, 8 czerwca 2004, 14:49

Stowarzyszenie ELSPA (Entertainment & Leisure Software Publishers Association) podało zestawienie najlepiej sprzedających się programów w Wielkiej Brytanii w tygodniu zakończonym 5 czerwca tego roku. Jak zauważycie zaglądając do dalszej części tego newsa, wspomniana lista została kompletnie zdominowana przez gry komputerowe, jedyne samotne białe żagle to Norton Internet Security 2004 oraz Mcafee Internet Security V6.0 broniące honoru pozostałego software'u.

RuneScape - sieciowy MMOcRPG pobił kolejny rekord

Stranger, 8 czerwca 2004, 14:05

Firma Jagex, która jest odpowiedzialna za powstanie „RuneScape”, darmowej produkcji MMOcRPG poinformowała, że w zeszły weekend pobity został kolejny rekord w liczbie jednoczesnych uczestników ich gry, których było ponad 30000. Z tej okazji producent przygotował dwa zupełnie nowe światy, z których będą mogli jednak skorzystać wyłącznie zarejestrowani członkowie społeczności RuneScape.

Miecz wskaże nam drogę czyli zapowiedziano Way of the Sword

Elrond, 8 czerwca 2004, 12:44

Niezależny, turecki (!) developer, TaleWorlds, zaanonsował grę Way of the Sword, w której wcielimy się w postać podróżnika po krainie zwanej Calardia. Niegdyś potężne królestwo, dzisiaj, po wielu dziesięcioleciach wewnętrznych niepokojów, państwo znajdujące się w obliczu dwóch zagrożeń - z jednej strony Calardię atakują "ludzie północy", którzy zajęli przygraniczne miasto Veluga a ze wschodu atak przypuszcza lud Khergitów, stepowych nomadów. Jakby tego jeszcze było mało, chodzą słuchy, iż zwykli ludzie zamieniają się w potwory a nawet powstają z grobów stając się nieumarłymi.

Gwiezdne Wojny w Unreal Tournament 2004 - modyfikacja Troopers 3.0 gotowa
Gwiezdne Wojny w Unreal Tournament 2004 - modyfikacja Troopers 3.0 gotowa

Krystian Smoszna, 8 czerwca 2004, 10:49

Jeśli jesteś fanem Gwiezdnych Wojen i z zapartym tchem oczekujesz wszelkich ciekawostek związanych z tym tematem, to mamy coś dla Ciebie. W sieci zadebiutowała kolejna wersja modyfikacji Troopers: Dawn of Destiny, tym razem oznaczona numerkiem 3.0 i przeznaczona do współpracy z najnowszym dzieckiem Epic Games, Unreal Toirunament 2004.

Kłopoty giganta? Zwolnienia w EA

Elrond, 8 czerwca 2004, 10:33

Świat rozrywki elektronicznej żyje jeszcze niedawnymi wydarzeniami związanymi z zamknięciem siedziby Interplaya i praktycznie zniknięciem z rynku tej firmy. Okazuje się jednak, że i inny gigant tej branży ma drobne kłopoty. Kilka tygodni temu pisaliśmy o zamknięciu przez EA firmy Origin a także o zmianie siedziby Maxis, które to wydarzenie wiązało się ze zwolnieniem części pracowników. Jak podaje serwis GameDaily zarząd firmy EA planuje kolejne "strategiczne" cięcia.

Top 10 gier w US (08/06/04)

Krystian Smoszna, 8 czerwca 2004, 10:23

Organizacja NPD Group zaserwowała nam kolejne zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych. Tym razem pod lupę wzięto tydzień od 16 do 22 maja. Najważniejsza jest oczywiście zmiana na pozycji lidera. Gwiezdne Wojny szturmem podbiły serca amerykańskich graczy, w rezultacie czego gra Knights of the Old Republic zdecydowanie wysunęła się na pierwsze miejsce. Pozostałe pozycje praktycznie bez większych niespodzianek. The Sims jak zawsze mocny i zapewne z tej listy nie zniknie nigdy.

DRIV3R GOLD – czyli Driver 3 na horyzoncie
DRIV3R GOLD – czyli Driver 3 na horyzoncie

Kull, 8 czerwca 2004, 10:03

Zespół Reflections Interactive (producent) i firma Atari (wydawca gier), mają przyjemność poinformować, iż proces tworzenia DRIV3R (lub Driver 3 jak kto woli) został zakończony, a gra zostanie wydana w wersji na Xboxa i PlayStation 2, 21 czerwca w USA i 22 na ziemiach europejskich. A gdzie wydanie PC? – spytacie.

Cross Racing Championship, nowa samochodówka firmy The Invictus, ruszy do boju już niebawem

Speed, 8 czerwca 2004, 08:19

„Cross Racing Championship podniesie poziom gier samochodowych na PC!” – słowa producentów z firmy The Invictus, którzy dziś zapowiedzieli oficjalnie ów tytuł, skromnością bynajmniej nie grzeszą. Prawdomówność developerów zweryfikować każdy z nas będzie mógł już w trzecim kwartale 2004 roku, bowiem na ten okres wyznaczona została data premiery rzeczonej pozycji.

Sacred – wkrótce patch 1.7

Speed, 8 czerwca 2004, 08:17

Ascaron Software, a konkretniej mówiąc osobnik podpisujący się ksywą Mirko, na oficjalnej witrynie internetowej gry z gatunku action/cRPG – Sacred, zamieścił informację o nowopowstającym patchu do tejże produkcji. Łatka 1.7 poprawić ma całe multum błędów, a także doda kilka nowych interesujących – spokojnie! – już nie bugów, a opcji.