Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 czerwca 2004

Były szef Vivendi aresztowany

Speed, 21 czerwca 2004, 16:02

O firmie Vivendi, francuskim gigancie wydawniczym, zazwyczaj mówi się w kontekście premiery Half-Life 2 (czytaj: jej kolejnego opóźnienia). Dziś informacja o tym konsorcjum tyczy się jego byłego szefa, Jean-Marie Messiera. Został on zatrzymany i przesłuchany przez żandarmerię francuską w sprawie domniemanej defraudacji.

Codename Gordon bije rekordy popularności

Elrond, 21 czerwca 2004, 15:33

Jakiś czas temu uraczyliśmy Was wiadomością o tworzeniu zupełnie darmowej przygodówki, Codename Gordon, inspirowanej uniwersum Half-Life. Jak się okazuje wszyscy fani Half-Life są tak spragnieni nowych wrażeń, iż nie mogąc się doczekać 2 części swojego ulubionego tytułu, pogrywają w Codename Gordon. I to jak pogrywają. Od momentu jej udostępnienia poprzez Steam około 3 tygodni temu, została ona pobrana ponad 600000 razy!

Priest = Rush Online = nie dla wszystkich?

Elrond, 21 czerwca 2004, 15:33

Wydaje się, że wszyscy fani gier MMO, ostrzący sobie zęby na grę tego gatunku osadzoną w realiach Dzikiego Zachodu, Priest, mogą na razie odłożyć marzenia o niej na najwyższą, niedostępną półkę w swojej bibliotece. Otóż wraz ze zmianą nazwy gry na Rush Online, w głęboki cień odsuwa się powstanie ... angielskiej wersji gry.

Pierwsze screeny z Jagged Alliance 3D
Pierwsze screeny z Jagged Alliance 3D

Kull, 21 czerwca 2004, 15:05

Niedawno informowaliśmy, iż produkcja kolejnych odsłon serii Jagged Alliance została powierzona rosyjskiej grupie MiST Land, a już dziś możemy oglądać pierwsze zrzuty ekranów z Jagged Alliance 3D.

GTA: San Andreas tylko dla jednej osoby

Speed, 21 czerwca 2004, 14:29

Najnowsza część legendarnej, gangsterskiej serii gier, Grand Theft Auto: San Andreas, niestety zostanie pozbawiona trybu gry wieloosobowej. Tę niezbyt optymistyczną nowinę przedstawił nam jeden z pracowników firmy Rockstar, na łamach holenderskiego magazynu branżowego. Mówimy tu – przynajmniej póki co – tylko i wyłącznie o wersji konsolowej (PS2), niemniej jednak jest to znak, iż w nowym GTA trybu sieciowego możemy po prostu nie ujrzeć.

Fighter Ops - nadchodzi nowa generacji wojskowych symulatorów lotu

Elrond, 21 czerwca 2004, 13:55

W marcu tego roku informowaliśmy Was, iż firma G2 Interactive zamierza zabrać się za tworzenie nowej generacji wojskowych symulatorów lotu. Pierwszym przedstawicielem tego gatunku miała być gra Fighter Ops, która według zapewnień swoich twórców ustanowi nowe standardy dla symulatorów. I wszystko wskazuje na to, ze nie były to tylko czcze przechwałki.

Mindscape startuje z serią multimedialnych encyklopedii, sygnowaną logiem Science Museum

Krystian Smoszna, 21 czerwca 2004, 12:56

Istniejący od przeszło dwudziestu lat i wciąż sprawnie funkcjonujący koncern Mindscape, zapowiedział nową serię programów użytkowych, poświęconych nauce. Włodarze firmy podpisali już stosowne porozumienie ze słynnym Science Museum i to właśnie marka tej instytucji ma być według nich gwarantem wysokiego poziomu multimedialnych encyklopedii.

Petycja fanów Thief: Deadly Shadows – “dajcie nam edytor!”

Speed, 21 czerwca 2004, 12:03

Ostatnio wiele mówi się o grze firm Ion Storm oraz Eidos, Thief: Deadly Shadows. Najczęściej są to pozytywne opinie, jednak zdarzają się też i te negatywne (vide news o błędzie w kodzie gry, zmieniającym poziom gry z trudnego na łatwy). Tym razem fanom rzeczonej produkcji, zza wielką wodą wydaną jeszcze w marcu br., nie spodobały się niespełnione obietnice co do oficjalnego edytora. Mało rozważny ton w tłumaczeniu tej decyzji przez jednego z pracowników Ion Storm, nie spodobał się graczom, którzy teraz zbierają podpisy pod oficjalną petycją - maniacy Thiefa wręcz domagają się wypuszczenia programu edytującego!

Thief w żeńskim wydaniu?

Elrond, 21 czerwca 2004, 11:54

Postać złodzieja chyba większości osób kojarzy się z wychudłym osobnikiem, okrytym mroczną peleryną, poruszającym się z kocią zwinnością i bezszelestnie. Przynajmniej taki jego wzór zdaje się utrwalać w naszej wyobraźni literatura, telewizja, film. Na przełomie lat 98/99 zeszłego wieku przemysł komputerowej rozrywki dostosowując się do kanonu przedstawił graczom również "męskie" wcielenie złodzieja, wydając Thiefa. Firma Blue 52 postanowiła zerwać ze stereotypem i męskim szowinizmem tworząc grę Stolen, której głównym bohaterem jest, a jakże, złodziej, który jednakże przybrał żeńskie kształty.

Czy powtstaje Command & Conquer III?
Czy powtstaje Command & Conquer III?

Łosiu, 21 czerwca 2004, 10:20

Wygląda na to, że TAK, ponieważ na serwisie PlanetCNC opublikowano zdjęcie przedstawiające telewizor, na którym wyświetla się jakiś fragment kolejnej części serii Command & Conquer (prawdopodobnie ekran startowy). Co prawda koncern Electronic Arts nie ustosunkował się do tego zdjęcia (nie potwierdził jego autentyczności, ani też nie zarzucił, iż jest to jakaś fabrykacja), niemniej jednak data jaka wyświetla się na ekranie (tj. 17 czerwca) zbiega się akurat z dniem, w którym siedzibę EA odwiedziło kilku przedstawicieli prasy. Mieli oni uczestniczyć w pokazie Need For Speed Underground 2, ale wygląda na to, że zobaczyli coś jeszcze... :)

Firma Sports Interactive podpisała umowę z BBC Sport

Krystian Smoszna, 21 czerwca 2004, 09:43

Jeśli ktoś uważnie śledzi poczynania firmy Sports Interactive oraz regularnie ogląda ich oficjalną stronę, zapewne zauważył, że na łamach tej ostatniej pojawiło się specjalne okienko z powiązaniami do wiadomości sportowych z BBC. Stało się to możliwe na mocy specjalnego porozumienia obu koncernów. Dzięki niemu, każdy kto odwiedza witrynę Sports Interactive może na bieżąco dowiedzieć się np. jakie są najświeższe wiadomości z aren piłkarskich świata.