Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 czerwca 2004

Morscy magnaci ruszą do boju tego lata

Speed, 2 czerwca 2004, 16:55

Niezbyt znana, przynajmniej jeśli chodzi o polskie realia, firma developerska Artex Software, potwierdziła oficjalnie rozpoczęcie prac nad kontynuacją Cruise Line Tycoon, symulacji życia dyrektora linii morskich.

Zapowiedziano Zoo Empire

Elrond, 2 czerwca 2004, 15:55

Wszyscy miłośnicy gier tycoono podobnych będą mieli niedługo okazję ponownego oddania się mozolnej budowie wymyślonego świata. Tym razem będzie to ogród zoologiczny marzeń, który postawimy dzięki Zoo Empire. Naszym zadaniem będzie opieka nad zwierzętami, dbanie o ich zdrowie, kondycję i wyżywienie, zatrudnianie pracowników i opiekunów zwierząt oraz sprowadzanie nowych gatunków dla uatrakcyjnienia naszego zoo. Jednak nie tylko inwentarz będziemy musieli mieć na oku. Aby ogród zoologiczny przynosił dochody należy zapewnić odwiedzającym komfortowe warunki do jego zwiedzania czyli udostępnić punkty z jedzeniem, piciem oraz pamiątkami.

Prezent dla fanów starych gier - osiem tytułów od Apogee za darmo!

Krystian Smoszna, 2 czerwca 2004, 15:44

Małą niespodziankę przygotowali włodarze firmy 3D Realms dla wszystkich fanów klasycznych gier. Na łamach oficjalnej strony pojawiło się osiem archaicznych tytułów, które opublikowano w końcu lat osiemdziesiątych, jeszcze pod szyldem Apogee Software.

Commandos Strike Force, czyli taktyczny FPS rodem z Pyro Studios

ComCo, 2 czerwca 2004, 15:15

Pierwsza odsłona cyklu taktycznych strategii czasu rzeczywistego Commandos pojawiła się na rynku w odległym, 1998 roku. Od tamtej pory seria doczekała się dodatku do oryginału, części drugiej oraz trzeciej (w tej ostatniej zastosowano pełne 3D), chociaż zdaniem sporej grupy fanów straciła powiew świeżości, jaki towarzyszył graniu w "jedynkę". Zespół developerski Pyro Studios pilnie śledził wszystkie komentarze i wreszcie postanowił stworzyć kolejną produkcję z wyrazem Commandos w tytule. Jako, że dublowanie pomysłów aktualnie jest w modzie, a sequel goni sequel, twórcy "Komandosów" musieli czymś wyróżnić nowy program. I wyróżnili. Tym razem zamiast taktycznego RTS-a dostaniemy bowiem... taktyczną grę akcji!

Interplay na bruku?

Elrond, 2 czerwca 2004, 12:45

Olbrzym na glinianych nogach - ten opis idealnie pasuje do sytuacji bądź co bądź jednej z większych firm branży elektronicznej rozrywki jaką niewątpliwie jest, czy też może w świetle najnowszych wydarzeń, był, Interplay. Otóż z postu, który pojawił się na forum serwisu NoMutantsAllowed wynika, iż z powodu niezapłaconych zobowiązań czynszowych siedziba Interplay została zamknięta!

Full Spectrum Warrior w wersji na Xbox już jest

Elrond, 2 czerwca 2004, 11:16

“Pełnowymiarowy żołnierz czyli” Full Spectrum Warrior (bo tak chyba można tłumaczyć ten tytuł) w wersji przeznaczonej dla konsoli Xbox ukazał się dzisiaj na amerykańskich półkach sklepowych i oczywiście w sklepach internetowych. Ta gra tworzona przez zespół programistów z Pandemic Studios oparta jest na symulatorze treningu lekkiej piechoty armii USA, który powstał również w firmie Pandemic. Dzięki temu Full Spectrum Warrior zalicza się do grona najbardziej realistycznych i autentycznych gier wojskowych.

Oficjalny turniej Call of Duty dla sześcioosobowych klanów

Kull, 2 czerwca 2004, 11:13

Jesteś członkiem klanu Call of Duty, lub masz chęć stworzenia ze znajomymi takiego zespołu i zagrania w międzynarodowym turnieju „The Activision D-Day COD Tournament”, w którym pula nagród wynosi $5.000 (około 19 000 PLN)? Jeśli tak, to czytaj dalej...

ION Storm - zwolnienie pracowników, zmiana nazwy i produkcje tylko na PS 2 - prawda czy plotka?

Krystian Smoszna, 2 czerwca 2004, 10:34

Serwis Shacknews opublikował wczoraj niepokojące wieści dla wszystkich fanów firmy ION Storm, producenta słynnych gier z serii Thief i Deus Ex. Jeśli wierzyć tym doniesieniom, koncern Eidos Interactive rozpoczął poważne zmiany w strukturze studia, wywalając jego pracowników na bruk.

Loose Cannon nadal w produkcji?

Elrond, 2 czerwca 2004, 10:12

Czy pamiętacie grę zatytułowaną Loose Cannon? To produkt, który można obecnie porównać pod względem wizualnym do GTA: Vice City, a który został zaanonsowany publicznie ponad 3 lata temu. Od momentu gdy prawa do jego publikacji zakupił UbiSoft (maj 2001) słuch o nim zaginął. Wszyscy interesujący się tą grą praktycznie postawili już na niej kreskę ale wygląda na to iż uczynili to przedwcześnie.

Zakończono developing Joint Operations: Typhoon Rising
Zakończono developing Joint Operations: Typhoon Rising

ComCo, 2 czerwca 2004, 08:02

Po kilku opóźnieniach daty rynkowego debiutu, kolejna strzelanka pierwszoosobowa firmy NovaLogic (po Delta Force: Black Hawk Down), tj. Joint Operations: Typhoon Rising, trafi wreszcie do rąk graczy. Owa korporacja poinformowała właśnie o zakończeniu procesu tworzenia pełnej wersji programu (tzw. status "gold") oraz wysłaniu płyty-matki do tłoczni.

The Saga of Ryzom - dodatkowe trzy miesiące czekania na pełną wersję nowego MMOcRPG

ComCo, 2 czerwca 2004, 07:45

Kiedy ostatni raz wspominaliśmy o najnowszej produkcji MMOcRPG zespołu Nevrax, pt. The Saga of Ryzom, wchodziła ona w fazę publicznych beta-testów. Wszystko szło dobrze, autorzy zajmowali się usuwaniem rozmaitych błędów programistycznych, testerzy wyszukiwali kolejne i tak w kółko przez ostatnie (niecałe) dwa miesiące. Niestety, przeciągające się prace zmusiły developera do przesunięcia momentu komercyjnego startu programu.