Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 czerwca 2004

Dziwne praktyki licencyjne Valve

Elrond, 15 czerwca 2004, 15:59

Fani gier sieciowych z pewnością zgodzą się ze mną, że nie ma to jak partyjka w ulubiony tytuł. A już pogranie z kumplami na LAN party czy w zwykłej kafejce internetowej, gdzie można w ostateczności "ręcznie" wytłumaczyć sobie dlaczego nasza postać została zabita, to już całkowity miód. Ale nie wiem czy zwróciliście uwagę na pewien mały ale bardzo znaczący aspekt - licencje oprogramowania. O ile w przypadku "anonimowej" gry sieciowej sami musimy zapewnić oryginalność naszej gry o tyle w przypadku wspomnianych LAN party czy kafejkach o licencje muszą dbać ich właściciele. Poniższy przykład dotyczący BattleGround PC Gaming i ich problemów z firmą Valve niech będzie przestrogą dla rodzimych "piratów".

Dwie darmowe gry dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen
Dwie darmowe gry dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen

Krystian Smoszna, 15 czerwca 2004, 14:55

Nie lada gratka dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen. W sieci pojawiły się pierwsze gry z serii kosmicznych strzelanin nawiązujące do tych filmów, a zatytułowane kolejno The Battle of Yavin oraz The Battle of Endor. Oba programy zostały przygotowane przez jednego człowieka – Bruno Marcusa – i są dostępne jako freeware.

Counter-Strike i Counter-Strike: Condition Zero z nowymi łatkami

Speed, 15 czerwca 2004, 14:47

Na stronach sieciowego systemu Steam, specjalizującego się w dostarczaniu graczom najróżniejszych dodatków do gier autorstwa firmy Valve, pojawiła się informacja o wypuszczeniu nowych aktualizacji do Counter-Strike oraz Counter-Strike: Condition Zero. O ile poprawek do tej drugiej pozycji nie ma zbyt wielu (a konkretniej mówiąc: jest jedna!), to zmian do CS’s jest dość sporo.

PlayStation 2 do lamusa? A skądże!

Elrond, 15 czerwca 2004, 14:29

"Konsole nowej generacji" - to określenie znajduje się juz od jakiegoś czasu zarówno na ustach graczy jak i producentów wspomnianych konsol i gier na nie. Wydaje się, że w pędzie ku nowościom na siłę "zabijamy" sprzęt, który nie tylko jeszcze twardo trzyma swoją pozycję na rynku ale także ma się coraz lepiej. Przykładem jest tutaj konsola PlayStation 2, która dzięki obniżeniu ceny przeżywa drugą młodość.

Matrix nowej generacji

Speed, 15 czerwca 2004, 13:46

Atari, podczas ostatniej zeszłotygodniowej konferencji prasowej, zdradziło oficjalnie, że poważnie myśli nad nową grą wykorzystującą sławetną trylogię „Matrix” w roli głównej, dedykowaną tylko i wyłącznie konsolom nowej generacji (PS3, Xbox2, etc.).

Dziesięć najlepiej sprzedających się gier na terenie Wielkiej Brytanii

Speed, 15 czerwca 2004, 12:40

Harry Potter: Prisoner of Azkaban na miejscu pierwszym, spadek innej gry EA – The Sims o trzy miejsca w dół oraz wysoka, druga pozycja Thief: Deadly Shadows – najciekawszymi rozstrzygnięciami najnowszego zestawienia popularności gier i programów na terenie Wielkiej Brytanii, opublikowanego przez organizację Chart-Track, za 24 tydzień tego roku, kończący się 12 czerwca.

Będzie Half-Life 2 czy nie będzie?

Elrond, 15 czerwca 2004, 12:07

Oczywiście jest to pytanie retoryczne, bo jak wszyscy wiemy prędzej czy później gra się pojawi, gdyż ani firma Valve ani Vivendi nie mogą sobie pozwolić na wycofanie tego tytułu z rynku - byłoby to chyba najbardziej spektakularne "samobójstwo" w branży. Nas graczy jednak interesuje czy premierą będzie "prędzej" aniżeli "później"? I tą odpowiedź zdaje się dostarczać serwis Half-Life Radio.

Co wspólnego mają ze sobą Nintendo i epilepsja

Elrond, 15 czerwca 2004, 10:57

No właśnie, pytanie z nagłówka pozornie pozbawione jest sensu ale trzeba wziąć pod uwagę, iż żyjemy w dość pokręconych czasach, w których nawet najmniej związane ze sobą sprawy mogą okazać się bliższe sobie niż nam się to wydaje. I dokładnie tak ma się sprawa z firmą Nintendo i wspomnianą już epilepsją. Otóż największy angielski brukowiec, The Sun, opublikował raport, w którym kilku "jajogłowych" domaga się wycofania ze sprzedaży niektórych gier koncernu. Zarzut - powodowanie epilepsji wśród graczy. Jako głównego sprawcę tej przypadłości wymienia się Mario Kart: Double Dash.

Przeżyj mistrzostwa Europy w piłce nożnej z UEFA Euro 2004

Kull, 15 czerwca 2004, 08:49

Piłkarska uczta trwa niespełna kilka dni i co tutaj dużo mówić, fani footballu nie mogą narzekać na brak sportowych emocji. Prawdziwi miłośnicy tej europejskiej imprezy, niewątpliwie grają teraz w najnowszą część serii Euro 2004 i co najważniejsze także nie mogą narzekać, nie tyle na brak emocji, co na brak nowości do ich ulubionej gry. W Internecie dosłownie codziennie pojawiają się nowe mody do tego programu, tym razem pojawił się jednak plik dość szczególny.