Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2004, 09:26

autor: Kull

Postaciom w Half-Life 2 głosów użyczą ...

Jak się okazuje, nie tylko wspaniała grafika i fizyka gry ma być wyróżnikiem nadchodzącego (powoli, ale jednak) hitu FPP. Panowie z Valve Software zatrudnili do współpracy pół Hollywood, aby zapewnić profesjonalizm wypowiadanych w grze dialogów.

Jak się okazuje, nie tylko wspaniała grafika i fizyka gry ma być wyróżnikiem nadchodzącego (powoli, ale jednak) hitu FPP. Panowie z Valve Software zatrudnili do współpracy pół Hollywood, aby zapewnić profesjonalizm wypowiadanych w grze dialogów.

Przepowiedziana data premiery HL2 nieubłaganie zbliża się (20 czerwca podaliśmy datę sierpień/wrzesień br.), a tymczasem Gabe Newell (szef Valve Software) pochwalił się właśnie obsadą aktorską, która użyczy swoich głosów bohaterom gry. Główna postać, Gordon Freeman, ponownie nie będzie zbyt rozmowna, jednak w pozostałych rolach wystąpią naprawdę godne uwagi nazwiska.

W postać Dr. Eli Vance, jednego z niewielu naukowców, który przeżył incydent w „Black Mesa” i będzie wspomagał Freemana poprzez konstruowanie zabójczych zabawek wcieli się Robert Guillaume (m.in. „Król Lew” cześć 1, 2 i 3 – gdzie podkładał głos postaci Rafiki oraz „Duża ryba” (Big Fish) gdzie widzieliśmy go w roli Dr Bennetta). Za rolę asystentki doktora Vance, niejakiej Dr. Judith Mossman, będzie odpowiadać Michelle Forbes, znana z takich produkcji jak „American Girl” (zagrała Madge Grubb), „Wojna w Johnson County” (wcieliła się w postać Rory Hammett) i oczywiście „Star Trek: The Next Generation” (Ensign Ro). Kolejna postać to córka doktora Vance – Alyx (odgrywająca ważną rolę w historii jaką opowie HL2). Tej młodej damie głosu użyczy nieznana jeszcze w świecie show biznesu aktorka Merle Dandridge. Znany aktor wcieli się natomiast w Dr Wallace Breena (tajemnicza i zła postać, kolaborująca z najeźdźcami City 17), a będzie nim Robert Culp, znany z takiego hitu jak np. „Poszukiwany” (Wanted). Brytyjskiego aktora Jima Frencha, usłyszymy natomiast jako Ojca Grigori, księdza, który pomoże nam w podróży po ulicach City 17. Niewolnicy obcych, znani jako Vortigaunt, przemówią zaś głosem zdobywcy Oskara - Louisa Gossetta Jr, znanego zapewne miłośnikom filmów science-fiction z produkcji z 1985 roku pt. „Mój własny wróg” (Enemy Mine), gdzie Lou zagrał jako 'Jerry' (Drac).

A tak oto prezentuje się obsada ról głosowych w Half-Life 2:

 • Robert Guillaume - Dr. Eli Vance
 • Robert Culp - Dr. Wallace Breen
 • Lou Gossett, Jr. - Vortigaunt
 • Michelle Forbes - Dr. Judith Mossman
 • Merle Dandridge - Alyx Vance
 • Mike Shapiro - Barney Calhoun
 • Mike Shapiro - G-Man
 • Harry S. Robins - Dr. Isaac Kleiner
 • Jim French - Ojciec Grigori
 • John Patrick Lowrie – mieszkańcy i inni
 • Mary Kae Irvin - mieszkańcy i inni
 • Ellen McLane – Overwatch voice
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.