Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 czerwca 2004, 10:54

Książka dokumentująca proces tworzenia Doom 3 znajdzie się w sprzedaży 1 sierpnia

Być może komuś z Was wpadła kiedyś w ręce książka „The Ultimate History of Video Games”, napisana przez znanego w branży dziennikarza, Stevena Kenta. Próba udokumentowania historii komputerowej rozrywki, począwszy od pierwszych, elektronicznych pinballi do konsol nowej generacji, spotkała się niegdyś z dużym zainteresowaniem amerykańskich czytelników. Być może już wkrótce Steven Kent zasłynie z także innego powodu. To właśnie jego nazwiskiem sygnowana będzie książka „The Making of Doom 3”, która ma trafić do sprzedaży już 1 sierpnia.

Być może komuś z Was wpadła kiedyś w ręce książka „The Ultimate History of Video Games”, napisana przez znanego w branży dziennikarza, Stevena Kenta (na zdjęciu poniżej). Próba udokumentowania historii komputerowej rozrywki, począwszy od pierwszych, elektronicznych pinballi do konsol nowej generacji, spotkała się niegdyś z dużym zainteresowaniem amerykańskich czytelników. Być może już wkrótce Steven Kent zasłynie z także innego powodu. To właśnie jego nazwiskiem sygnowana będzie książka „The Making of Doom 3”, która ma trafić do sprzedaży już 1 sierpnia.

 

Książka dokumentująca proces tworzenia Doom 3 znajdzie się w sprzedaży 1 sierpnia - ilustracja #1

 

W książce znajdzie się ogromna ilość zdjęć z różnych etapów powstawania gry a także zawarta w około 50 tysiącach słów opowieść o wszystkich etapach produkcji tego zbliżającego się wielkimi krokami hitu. Do „The Making of Doom 3” dołączony zostanie również wywiad z Johnem Carmackiem, który przedstawi swoje odczucia dotyczące najnowszego dzieła id Software.

Interesujący jest również fakt, że książka znajdzie się w dystrybucji akurat 1 sierpnia (pomińmy, że jest to niedziela). W kilku wywiadach przeprowadzonych ze Stevenem Kentem na łamach popularnych serwisów o grach komputerowych, dziennikarz podkreślał, że „The Making of Doom 3” pojawi się w sprzedaży równocześnie z produktem id Software, co jest kolejnym dowodem na to, że data 3 sierpień 2004 jest jak najbardziej realna.