Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 lipca 2003

Recenzja: Flight Simulator 2004

Fajek, 29 lipca 2003, 14:58

Microsoft Flight Simulator: A Century of Flight to wydanie specjalne najsłynniejszego cywilnego symulatora lotu pochodzącego ze stajni Microsoftu, którym gigant z Redmond postanowił uczcić setną rocznicę pierwszego sterowanego lotu samolotem.

Pracownicy koncernu Sega wsparli projektantów pakietu 3ds max 6

eLKaeR, 29 lipca 2003, 14:25

Narzędzia graficzne, wchodzące w skład zestawu o nazwie 3ds max, wykorzystuje obecnie blisko 80% developerów gier wirtualnych (platformy: PC, Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube) oraz większość twórców filmów kinowych. Podczas projektowania najnowszej (szóstej) odsłony rzeczonego pakietu bardzo udzielali się, specjalnie zaangażowani na tę okazję przez firmę Discreet, fachowcy z japońskiej korporacji elektroniczno-rozrywkowej Sega.

Friday Night Bowling już wkrótce

Syriusz, 29 lipca 2003, 13:53

Firma Global Star Software ogłosiła plany wydania latem bieżącego roku gry Friday Night Bowling w wersji na PeCeta. Będzie to pierwsza część zapowiadanej serii Friday Night, której developingiem zajmuje się obecnie AI Factory.

Ubi Soft zaprezentuje XIII i Far Cry na CPL

Syriusz, 29 lipca 2003, 12:20

W ostatnich dniach, firma Ubi Soft Entertainment podała do wiadomości publicznej informację o tym, że jej dwie, długo oczekiwane produkcje: XIII i Far Cry, zostaną zaprezentowane na Cyberathlete Professional League Pentium 4 Processor Summer 2003 Championship, który będzie miał miejsce w dniach 30 lipca - 3 sierpnia. Gry będą dostępne na kilku stoiskach, oferując próbną rozgrywkę dla wybranych spośród grona zainteresowanych. Ubi Soft przygotował także specjalne nagrody na okazję imprezy.

Egzemplarze gry Fable na pewno nie znajdą się wśród bożonarodzeniowych prezentów w 2003 roku

eLKaeR, 29 lipca 2003, 11:20

Wirtualna gra fabularna o nazwie Fable ma być pierwszą reprezentantką swojego gatunku, zaprojektowaną z prawdziwie epickim rozmachem i jednoczesną dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Jednakże gotowy produkt nie ujrzy światła dziennego w zapowiadanym dotychczas terminie (krótko przed Świętami Bożego Narodzenia 2003).

Top 20 gier w UK (29/07/03)

eLKaeR, 29 lipca 2003, 11:19

Popularne Pokemony w kolorach Rubinu i Szafiru opanowały dwa pierwsze stopnie podium (trzecie miejsce przypadło dotychczasowemu liderowi, czyli pakietowi EyeToy: Play) w aktualnej edycji zestawienia brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanego przez organizacje ChartTrack i Entertainment and Leisure Software Publishers Association (ELSPA). Najnowszą wersję listy hitów opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 19 do 26 lipca 2003.

Painkiller trafi na konsolę Xbox; wersja PC opóźniona...
Painkiller trafi na konsolę Xbox; wersja PC opóźniona...

ComCo, 29 lipca 2003, 11:06

Painkiller - ciekawie zapowiadająca się strzelanka pierwszoosobowa, opracowywana w siedzibie rodzimego zespołu developerskiego People Can Fly - będzie pierwszym polskim tytułem, jaki pojawi się na platformie Microsoft Xbox! Twórcy gry doszli właśnie do porozumienia w tej sprawie z firmą wydawniczą DreamCatcher Games, zaś ta oficjalnie ogłosiła rzeczone rewelacje.

„Tytani” mają już swoją stronę
„Tytani” mają już swoją stronę

Syriusz, 29 lipca 2003, 10:47

„Growa” sekcja korporacji Microsoft, czyli Microsoft Games, uruchomiła w ostatnich dniach oficjalną stronę pierwszego dodatku do Age of Mythology, noszącego podtytuł The Titans. Na witrynie znajdziemy standardowe działy: galerię screenshotów, podstawowe informacje o grze, download, itd.

Ciężki jest żywot rekina...
Ciężki jest żywot rekina...

ComCo, 29 lipca 2003, 09:49

Zespół Appaloosa Interactive Corporation, znany chociażby z przyjemnego „symulatora życia delfina” o nazwie Ecco The Dolphin, postanowił przygotować dla tytuł przeznaczony dla trochę starszych graczy. Morskie środowisko pozostało, jednak zmienił się główny bohater - Sole Predator pozwoli nam bowiem wcielić się w niebezpiecznego (dla otoczenia) rekina.

Co Windowsy XP wysyłają do Microsoftu...?

Łosiu, 29 lipca 2003, 09:35

Ileż to już razy słyszeliśmy zatrważające informacje o tym, iż Windows XP wysyła do Microsoftu dane o naszym komputerze, tym co jest na nim zainstalowane, itd. itd. Teorii spiskowych było i jest wiele, a prawda jak zwykle jest... inna. Niemcy, a dokładniej specjaliści z tecCHANNEL dokładnie przeanalizowali to, co WinXP wysyła i stwierdzili, iż nie jest to nic, co naruszało by prawo czy prywatność użytkownika.

Nowa Lara Croft w wersji filmowej przynosi słabe zyski, a wytwórnia wini za to grę The Angel of Darkness

ComCo, 29 lipca 2003, 09:09

Najnowsze notowanie amerykańskiej listy box-office (zestawienie najbardziej kasowych filmów ostatnich tygodni) pokazało, że Tomb Raider: The Cradle of Life został bardzo krytycznie przyjęty przez fanów Lary Croft w Stanach Zjednoczonych - ów obraz kinowy zarobił jedynie 21,8 miliona USD podczas pierwszego weekendu emisji. Winą za ten stan rzeczy wytwórnia Paramount Pictures obarczyła duet wydawniczy Core Design – Eidos Interactive oraz grę Tomb Raider: The Angel of Darkness.

Napster ponownie rusza, tym razem w wersji v.2.0

Łosiu, 29 lipca 2003, 08:43

Firma Roxio, od zeszłego roku właściciel marki Napster, ogłosiła, iż jeszcze w tym roku, w sezonie świątecznym ponownie znajdziemy w sieci serwis muzyczny Napster i będziemy mogli skorzystać z jego usług. Jak twierdzą przedstawiciele Roxio, serwis ów będzie największym legalnym zbiorem muzyki w całym Internecie – jego katalog w momencie startu zawierał będzie około pół miliona utworów.