Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 lipca 2003

EMPiK Łódź Galeria zaprasza na turniej Colin McRae Rally 3

Fajek, 1 lipca 2003, 16:55

Czy uważasz się za dobrego kierowcę...? Może chciałbyś spróbować swoich sil w rajdach...? Sprawdź swoje możliwości w pierwszym turnieju Colina 3 w Łodzi organizowanym przez ACT Computers oraz Empik Łódź Galeria. Na zapisy zapraszamy już od 1 lipca w Galerii Łódzkiej! Super finał 6 lipca, a główna nagroda to komputer ACT z monitorem LCD systemem operacyjnym oraz grą Collin 3. Gosciem specjalnym turnieju będzie Janusz Kulig.

Recenzja: Breath of Fire IV

Fajek, 1 lipca 2003, 16:24

Breath of Fire IV kolejna część znakomitej serii z gatunku role-playing, znanej do tej pory konsolowym graczom. Kontynuuje ona opowieść o „smoczych ludziach”, którzy poświęcili swe życie walce ze złą boginią i przywróceniu pokoju na świecie.

Darmowe mapy dla Celtic Kings: Rage of War w prezencie od producenta

eLKaeR, 1 lipca 2003, 14:32

Gra z gatunku RTS pt. Celtic Kings: Rage of War obecna jest na rynku od blisko roku. Wszystkich entuzjastów tej pozycji zainteresuje zapewne nowy pakiet dodatkowych map, opracowany przez fachowców z firmy developerskiej Haemimont Games.

Patch v.1.10 dla Warcraft III: Reign of Chaos już jest online

eLKaeR, 1 lipca 2003, 12:55

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami światło dzienne ujrzała właśnie następna poprawka systemowa, dedykowana grze strategicznej czasu rzeczywistego o nazwie Warcraft III: Reign of Chaos. Patch ten przygotowuje posiadaczy programu do rychłego nadejścia pierwszego oficjalnego dodatku, noszącego podtytuł The Frozen Throne.

Top 20 gier w UK (01/07/03)

eLKaeR, 1 lipca 2003, 12:12

Sześć tygodni trwało panowanie gry Enter the Matrix (obecnie palmę pierwszeństwa dzierży SOCOM: U.S. Navy Seals) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym przez organizacje ChartTrack i Entertainment and Leisure Software Publishers Association (ELSPA). Najnowszą wersję listy hitów opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 21 do 28 czerwca 2003.

Pobierz od nas interaktywne demonstracje Northland, The Great Escape i Tron 2.0!

eLKaeR, 1 lipca 2003, 11:44

Zasoby serwera FTP wortalu GRY-OnLine powiększyły się dzisiaj m.in. o wersje demonstracyjne trzech nowych gier PeCetowych, czyli Northland, The Great Escape oraz Tron 2.0. Zainteresowanych użytkowników zapraszamy do zapoznania się z rozszerzonymi informacjami na ten temat i późniejszego pobierania plików.

Nie będzie kolejnych opóźnień terminu premiery Republic: The Revolution

eLKaeR, 1 lipca 2003, 10:55

Termin oficjalnej zachodniej premiery gry strategiczno-ekonomicznej pt. Republic: The Revolution przesuwano już wielokrotnie, ale najnowsze oświadczenie firmy Elixir Studios ostatecznie wyklucza kolejne opóźnienia w procesie developerskim. Obecnie trwa końcowa faza beta-testów.

Polanie II - czyżby Polacy pokazali na co ich naprawdę stać?
Polanie II - czyżby Polacy pokazali na co ich naprawdę stać?

Shuck, 1 lipca 2003, 10:17

Produkcja drugiej części „Polan” przeciąga się w nieskończoność. Gracze, którzy rok temu z przerażeniem w oczach czytali o jej niebotycznych wymaganiach sprzętowych, dziś już odpowiedni sprzęt mają na biurkach lub kończą zbierać na niego pieniądze. A jest po temu naprawdę dobry powód. Być może nie tylko dla nas, Polaków, równie dobry jak „Doom III”. „Polanie II” prezentują się tak oszałamiająco, że po pierwsze już na oko widać, na co spożytkowana zostaje moc maszyny, a po drugie należy przemyśleć stwierdzenie, czy prawdą jest, że najlepsze gry robią... Rosjanie. :-)

Shenmue III się zbliża?

eLKaeR, 1 lipca 2003, 10:10

Bestsellerową serię trójwymiarowych gier przygodowych o nazwie Shenmue zapoczątkowano przed trzema laty na platformie Dreamcast. Natomiast część druga trafiła najpierw do posiadaczy popularnego „makarona” (2001), a później została zaadaptowana dla potrzeb konsoli Xbox (2002). Wszystko wskazuje, że w trakcie tworzenia znajduje się właśnie trzecia odsłona wspomnianej sagi.

Pirates of the Caribbean w sklepach
Pirates of the Caribbean w sklepach

Łosiu, 1 lipca 2003, 09:06

Oficjalna strona gry Pirates of the Caribbean (dawniej znanej pod tytułem Sea Dogs II) została zaktualizowana o małą, aczkolwiek wyśmienitą nowinę. Mianowicie firmy Bethesda Softworks i Disney Interactive rozpoczęły wysyłkę finalnej wersji tego tytułu (w wersjach PC, Xbox) do zachodnich sklepów. W chwili obecnej Pirates of the Caribbean nie posiada polskiego wydawcy, bardzo możliwe jednak, iż w przyszłości wyda ją firma CD Projekt (polski wydawca gier firmy Disney Interactive i firma której zawdzięczamy wydanie pierwszego Sea Dogs). Przypominam, że Pirates of the Caribbean to gra przygodowa/cRPG oparta na motywach filmu fabularnego Jerry’ego Bruckheimera o tytule „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl”.

Bill Roper i twórcy Diablo opuszczają Blizzarda

Łosiu, 1 lipca 2003, 08:27

Jak donosi serwis Reuters cztery kluczowe postacie opuściły wczoraj szeregi firmy Blizzard. Mowa tu o trzech współzałożycielach Blizzard North (tj. Erich Schaefer, Max Schaefer, David Brevik) oraz o wiceprezesie całego Blizzarda Billu Roperze. Dla wyjaśnienia dodam jeszcze, że bracia Schaefer oraz Brevik w 1993 roku założyli firmę Condor i 1995 roku rozpoczęli tworzenie gry Diablo na zlecenie Blizzarda. W 1996 roku, studio Condor zostało przejęte przez Blizzarda i zmieniono jego nazwę na Blizzard North. Jesteśmy więc świadkami odejścia, można powiedzieć, osób które stanowiły fundamenty Blizzarda i z pewnością ich brak wpłynie na przyszłość tejże firmy i jej gier.