Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 lipca 2003

„Godzina Zero” zbliża się do C&C: Generals

ComCo, 7 lipca 2003, 13:38

Command & Conquer: Generals - rozbudowana strategia czasu rzeczywistego, która pojawiła się na rynku w lutym bieżącego roku - doczeka się pierwszego, oficjalnego rozszerzenia. W Zero Hour (tytuł roboczy dodatku) dostaniemy do przejścia trzy nowe kampanie (po jednej dla sił USA, Chin i GLA), złożonych z 5 misji każda. Zadania, jakie postawią przed nami autorzy będą bardzo zróżnicowane: od rozbicia floty USA na Morzu Śródziemnym, poprzez zdobycie określonych typów broni, a skończywszy na masowej destrukcji.

Koniec z anty-pirackimi zabezpieczeniami Xboxa

Łosiu, 7 lipca 2003, 12:28

W ostatnim czasie grupa nazywająca się Free-X ogłosiła, iż dokonała tego, czego do tej pory, mimo obiecywanych dużych nagród pieniężnych, nie udało się zrobić nikomu. Mianowicie członkom tejże grupy udało się opracować w pełni programową metodę uruchomienia Linuxa na Xboxie (nie wymagającą fizycznej modyfikacji konsoli). Co ciekawe przez pewien czas Free-X utrzymywała w tajemnicy szczegóły dotyczące swego działa, próbując dogadać się z Microsoftem odnośnie oficjalnego wsparcia ich rozwiąnia i zaimplementowania w nim zabezpieczeń anty-pirackich. Niestety w związku z niemożnością porozumienia się z Microsoftem i odwołaniem przez giganta spotkania z przedstawicielem Free-X, 4 lipca, w święto Niepodległości Stanów Zjednoczonych, opublikowano szczegóły dotyczące tego rozwiązania w Internecie.

Laptopy opanowują rynek sprzedaży komputerów osobistych

ComCo, 7 lipca 2003, 12:21

Firma NPD Group przeprowadziła niedawno badania amerykańskiego rynku komputerów osobistych, które przyniosły zaskakujące rezultaty. Otóż okazało się, że po raz pierwszy w historii wpływy ze sprzedaży komputerów przenośnych w Stanach Zjednoczonych okazały się większe niż stacjonarnych!

Poszukiwań antypirackiego panaceum ciąg dalszy
Poszukiwań antypirackiego panaceum ciąg dalszy

eLKaeR, 7 lipca 2003, 11:02

Jedną z najczęściej nielegalnie kopiowanych aplikacji PeCetowych jest edytor graficzny Photoshop firmy Adobe Systems. Ta ostatnia rozpoczęła właśnie testowanie nowego systemu aktywacji produktu, mającego skutecznie przeciwdziałać software’owemu piractwu.

Mycie wirtualnych okien, boksowanie i inne atrakcje, czyli premiera EyeToy - specjalnej kamery dla konsoli PS2

eLKaeR, 7 lipca 2003, 11:02

Właśnie rozpoczął się nowy rozdział w dziedzinie elektronicznej rozrywki za sprawą rynkowego debiutu urządzenia peryferyjnego o nazwie EyeToy, przeznaczonego dla konsoli Sony PlayStation 2 i wyróżnionego wcześniej w plebiscycie Game Critics Awards: Best of E3 2003.

Oficjalne figurki zaostrzą apetyt graczy komputerowych przed premierą Halo: Combat Evolved
Oficjalne figurki zaostrzą apetyt graczy komputerowych przed premierą Halo: Combat Evolved

eLKaeR, 7 lipca 2003, 11:01

We wrześniu bieżącego roku powinna wystartować dystrybucja PeCetowej wersji bestsellerowej gry pt. Halo: Combat Evolved. Natomiast miesiąc wcześniej światło dzienne ujrzą trzy oficjalne figurki, związane tematycznie z tą pozycją.

Star Wars: KotOR w wersji na konsolę Xbox już w tym miesiącu; posiadacze PeCetów czekają do września
Star Wars: KotOR w wersji na konsolę Xbox już w tym miesiącu; posiadacze PeCetów czekają do września

ComCo, 7 lipca 2003, 10:04

Dla wszystkich wielbicieli produkcji spod znaku cRPG oraz sagi „Gwiezdnych Wojen”, połączone sztaby firm BioWare i LucasArts przygotowują grę o nazwie Star Wars: Knights of the Old Republic. Całość jeszcze w tym miesiącu zawita do sklepów w wersji dedykowanej konsoli Microsoft Xbox, zaś na wrzesień zaplanowano debiut na komputerach typu PC. Obie wersje mają się jednak różnić dwoma zasadniczymi elementami...

Mike Hoge z Piranha Bytes o Gothic 3 i Gothic 2: The Night of the Raven

Łosiu, 7 lipca 2003, 09:40

Serwis GothicDot zamieścił na swych łamach wywiad z Mikem Hogem, jednym z członków zespołu Piranha Bytes, w którym zdradza on kilka szczegółów związanych z dodatkiem do Gothica 2 oraz trzecią częścią tej znakomitej produkcji cRPG.

Splinter Cell: Pandora Tomorrow - nowe informacje

ComCo, 7 lipca 2003, 08:51

Redaktorom brytyjskiego pisma o grach komputerowych, tj. GamesMaster Magazine, udało się dostać do siedziby korporacji Ubi Soft i z bliska przyjrzeć kolejnemu tytułowi z agentem Samem Fisherem w roli głównej - Splinter Cell: Pandora Tomorrow. Rynkowy debiut omawianej produkcji został wstępnie zaplanowany na marzec przyszłego roku, zaś poniżej znajdziecie najnowsze informacje nt. pełnej wersji.