Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 lipca 2003

„Gdzie duże pieniądze, tam kłopoty”...

Syriusz, 27 lipca 2003, 14:10

...Może nie jest to żadne ludowe przysłowie, ale ogólnie znana prawidłowość, o której ostatnio przekonali się szefowie firm: Rockstar Games, 3D Realms, Gathering of Developers oraz Remedy Entertainment. Otóż emerytowany wrestler, Darryl Peterson, postanowił oskarżyć wymienione wcześniej podmioty o to, iż posługując się jego wretlingowym nickiem „Maxx Payne”, stworzyły w 2001 roku grę o tytule bardzo zbliżonym, czyli Max Payne.

SW: Knights of the Old Republic bestsellerem na Xboxie

Syriusz, 27 lipca 2003, 14:06

Robet Bach, wiceprezes Microsoftu i główny szef sekcji odpowiedzialnej za konsolę Xbox, przedstawił na ostatnim zebraniu korporacji wyniki ze sprzedaży xboxowej wersji gry Star Wars: Knights of the Old Republic. Oznajmił, iż produkt LucasArt oraz BioWare pobił wszystkie dotychczasowe rekordy sprzedaży gier na konsole, osiągając wynik 250,000 egzemplarzy w ciągu czterech dni.

Tenchu trafi na konsolę Xbox

Syriusz, 27 lipca 2003, 14:05

Pełna wersja gry Tenchu: Return from Darkness została oficjalnie zaprezentowana przez producenta - firmę Activision. Będzie to xboxowa wersja, znanej z konsoli Sony PlayStation 2, Tenchu: Wrath of Heaven, z tymże wprowadzonych zostanie kilka zasadniczych modyfikacji.

Magic Online ewoluuje do wersji 2.0

ComCo, 27 lipca 2003, 12:12

Magic: The Gathering Online, czyli sieciowa wersja jednej z najpopularniejszych na świecie gier karcianych, pomyślnie funkcjonuje od 24 czerwca poprzedniego roku. Tymczasem pomysłodawca całego projektu - firma Wizards of the Coast - zapowiedziała, że już jutro na sklepowych półkach będzie można znaleźć ulepszoną wersję omawianej produkcji.

Underworld – nadchodzi gra video na podstawie filmu

ComCo, 27 lipca 2003, 10:37

Na 19 września bieżącego roku ustalono zachodnią premierę obrazku kinowego wytwórni Sony Pictures, o nazwie „Underworld”. Producenci gier nie byliby sobą, gdyby nie postanowili wykorzystać nadarzającej się okazji - i tak, tego samego dnia na sklepowych półkach powinna zadebiutować również gra akcji oparta na powyższym filmie.

GameBoy Advance znika ze sklepowych półek szybciej niż PlayStation 2

ComCo, 27 lipca 2003, 10:00

Korporacja wydawnicza Nintendo pochwaliła się niedawno faktem, iż GameBoy Advance jest obecnie najlepiej sprzedającą się platformą konsolową na rynku północnoamerykańskim. Według informacji podanych przez firmę, około 45 procent wszystkich konsol sprzedanych w Stanach Zjednoczonych stanowią właśnie „maszynki” GBA.