Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 lipca 2003

Poradnik: Red Faction II

Sznur, 18 lipca 2003, 18:21

Red Faction II to prosty fps, nie zaskakujący zbytnio skomplikowanymi zagadkami czy super inteligentnymi przeciwnikami. Tutaj postawiono w dużej mierze na grywalność oraz szybką akcję – co wyszło grze na dobre. Nic tak nie odpręża jak szybka rundka po paru poziomach jakieś instalacji czy przelot nad miastem przyszłości zwinnym pojazdem latającym. Poradnik do takiej gry nie jest więc wymagany, jednak ten posiada kilka ciekawych cech, wartych bliższemu przyjrzeniu się...

Live for Speed - pełna wersja już dostępna

Fajek, 18 lipca 2003, 17:20

Projekt pod nazwą Live for Speed ujrzał światło dzienne około roku temu. Grupa ludzi postanowiła stworzyć symulację samochodową w pełnym tego słowa znaczeniu. Wyszli oni z założenia, że najważniejszą rzeczą w tego typu grach jest model fizyczny i właśnie od niego zaczęli pracę. Efekt był znakomity – w momencie wydania pierwszej wersji demonstracyjnej, fani sportów samochodowych byli zachwyceni odwzorowaniem zachowania się pojazdów. Oprawa graficzna, mimo, że zepchnięta na dalszy plan, również wielu graczom przypadła do gustu...

Nowa strona Painkillera

Fajek, 18 lipca 2003, 17:11

Trwało to miesiące, ale w końcu prace nad nową stroną www firmy People Can Fly i projektu Painkiller zostały ukończone. Zgodnie z nową, świecką tradycją odsłona nowej wersji www.peoplecanfly.com nastąpi jutro, dokładnie o północy (polskiego czasu) z soboty na niedzielę. Na stronie znajdą się nie tylko nowe informacje o Painkillerze, ale również niepublikowane dotychczas screenshoty, szkice, tapety tudzież wygaszacze ekranu.

Beta Test: Ghost Master

Fajek, 18 lipca 2003, 17:05

Ghost Master to strategia czasu rzeczywistego, w której możemy wcielić się w postać zjawy - Mistrza Duchów. Zostaliśmy przywołani z zaświatów i sprowadzeni do miasteczka Gravenville z zadaniem terroryzowania i straszenia jego mieszkańców.

Soul Calibur II został nominowany do prestiżowej nagrody

ComCo, 18 lipca 2003, 14:49

Druga część popularnego, konsolowego cyklu o nazwie Soul Calibur, której rynkowy debiut w zachodnich sklepach powinien mieć miejsce już 26 sierpnia, została nominowana do nagrody SIGGRAPH na festiwalu grafiki komputerowej odbywającym się w San Diego. A wszystko dzięki oszołamiającej sekwencji wprowadzającej...

GOL Adventure 2003 - Red Baron. Ostatni moment by zgłosić chęć swojego udziału

Łosiu, 18 lipca 2003, 14:24

Uwaga – zostały jeszcze dwa dni (włącznie z niedzielą, do godziny 23:59) w przeciągu, których możecie zgłaszać chęć swojego udziału w trzeciej imprezie z cyklu GOL Adventure 2003, czyli Red Baron. Jednocześnie informuję, iż już w środę rozpoczną się zapisy na czwartą imprezę – Piraci.

Beta testy Etherlords 2

shd, 18 lipca 2003, 14:00

Firma Nival Interactive poszukuje chętnych do testowania nadchodzącej gry Etherlords 2. Zadanie będzie polegało między innymi na sprawdzeniu nowych trybów rozgrywki wieloosobowej, jakie zostały wprowadzone w sequelu.

Legacy of Kain: Defiance również na PC. Republic: The Revolution na dobry początek roku szkolnego 2003/2004.

eLKaeR, 18 lipca 2003, 13:44

Pod koniec kwietnia bieżącego roku informowaliśmy Was o pracach developerskich nad grą Legacy of Kain: Defiance. Dziś wiadomo, że tytuł trafi nie tylko do posiadaczy konsol Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox, ale także do właścicieli komputerów osobistych klasy PC. Ponadto kolejnemu przesunięciu uległ termin premiery długo oczekiwanego programu o nazwie Republic: The Revolution.

GBA bije rekordy

Soulcatcher, 18 lipca 2003, 13:15

Game Boy Advance bije kolejne rekordy sprzedaży. Konsola kieszonkowa firmy Nintendo, istnieje na rynku już od 22 czerwca 2001 roku i od tego czasu liczba jej sprzedanych egzemplarzy w Europie przekroczyła już 6,5 miliona, z czego ponad 2 miliony wykupili mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Mistrz deskorolki i Nokia, czyli Tony Hawk's Pro Skater zmierza ku platformie N-Gage
Mistrz deskorolki i Nokia, czyli Tony Hawk's Pro Skater zmierza ku platformie N-Gage

eLKaeR, 18 lipca 2003, 12:32

Pierwsza część bestsellerowego cyklu Tony Hawk’s Pro Skater ujrzała światło dzienne w 1999 roku i była wtedy dostępna wyłącznie dla posiadaczy konsoli Sony PlayStation. Później ukazały się jeszcze porty, dedykowane platformom Sega Dreamcast oraz Nintendo 64 i GameBoy Color. Natomiast już za kilka miesięcy wystartuje dystrybucja wspomnianej gry w wersji dla przenośnego systemu N-Gage.

Recenzja: Red Faction II

Fajek, 18 lipca 2003, 12:25

Red Faction 2 to sequel bardzo dobrej gry akcji z roku 2001, która jako jedna z pierwszych w tym gatunku oferowała bardzo interaktywny świat, gdzie modyfikacji, uszkodzeniu czy zniszczeniu mógł ulec niemal każdy element otoczenia, w tym nawet ściany...

Konsola Microsoft Xbox bliska przełamania dziesięciomilionowej granicy

eLKaeR, 18 lipca 2003, 10:23

Platforma Microsoft Xbox funkcjonuje w elektroniczno-rozrywkowej rzeczywistości od blisko dwudziestu miesięcy i pod względem popularności w swoim segmencie rynku zajmuje obecnie drugie miejsce (za Sony PlayStation 2, ale przed Nintendo GameCube). Ludzie Billa Gatesa przedstawili właśnie aktualne statystyki i prognozy, dotyczące „pudełka”.

Nadchodzi koniec Netscape'a

Łosiu, 18 lipca 2003, 09:59

Wszystko wskazuje na to, że koniec przeglądarki internetowej Netscape jest już bardzo bliski. Korporacja America Online podjęła właśnie decyzję o zwolnieniu 50 osób pracujących nad Netscapem, a także o zakończeniu prac nad rozwojem technologii Mozilla. W obliczu tej decyzji zachodni specjaliści i analitycy z takich firm jak IDC i WebSideStory, są zgodni co do tego, że najbliższe dni są ostatnimi dniami Netscape’a i już prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy jego nowej wersji. Wygląda na to, że Netscape zakończy swoją blisko dziesięcioletnią karierę... niestety nie można powiedzieć, że w chwale...

PS2 i „zmieniające się roboty”
PS2 i „zmieniające się roboty”

ComCo, 18 lipca 2003, 09:51

Pod powyższym hasłem zostały ukryte (spora w tym rola naszych rodzimych tłumaczy) - uwielbiane przez miliony osób na całym świecie - Transformery, które doczekały się już kilku serii komiksów czy seriali animowanych, filmu kinowego, a także (a raczej przede wszystkim) sporej ilości plastikowych modeli. Czego brakuje? Oczywiście gry video, jednak już wkrótce owe braki nadrobi korporacja wydawnicza Atari, wprowadzając na rynek tytuł o nazwie Transformers Armada: Prelude To Energon.

Krew, posoka i nagie, seksowne kobiety... tak, Ci od Postala znowu coś wymyślili...

Łosiu, 18 lipca 2003, 09:07

Zespół Running with Scissors, twórcy niezwykle kontrowersyjnej gry Postal 2, zorganizowali specjalny konkurs, w wyniku którego jeden z graczy, zwycięzca owego konkursu, zostanie asystentem fotografa, który zrobi zdjęcia do „pikantnego” i pełnego „golizny” kalendarza POSTAL BABES 2004.

„Tron” powraca w wydaniu grywalnym
„Tron” powraca w wydaniu grywalnym

ComCo, 18 lipca 2003, 08:52

Dla wszystkich wielbicieli kultowego filmu wytwórni Walta Disney’a (1982 rok) o nazwie „Tron”, mamy świetną informację - otóż prace zespołu Monolith Productions nad grą Tron 2.0, będącą fabularną kontynuacją wątków znanych z powyższego obrazu, zostały zakończone (status „gold”), zaś całość trafiła już do tłoczni.