Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 lipca 2003

Zachodnie premiery gier

ComCo, 2 lipca 2003, 15:44

Polscy gracze muszą jeszcze trochę poczekać, a tymczasem posiadacze popularnych PeCetów w Stanach Zjednoczonych już teraz mogą rozkoszować się pięcioma nowymi, długo oczekiwanymi produkcjami. Otóż do sprzedaży detalicznej na Zachodzie trafiły następujące tytuły: Warcraft III: The Frozen Throne, Tomb Raider: The Angel of Darkness, Midnight Club II, Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide oraz Endless Ages. Trzeba przyznać, że taki zestaw był/jest marzeniem niejednego gracza...

LotR: War of the Ring zadebiutuje jeszcze w tym roku!
LotR: War of the Ring zadebiutuje jeszcze w tym roku!

ComCo, 2 lipca 2003, 13:52

Od momentu oficjalnej zapowiedzi kolejnej gry osadzonej w świecie Śródziemia, pt. The Lord of the Rings: War of the Ring, minęło już trochę czasu, jednak zespół opracowujący wspomnianą produkcję - Liquid Entertainment (twórcy niezłego Battle Realms) - wcale nie próżnuje. Szybkie tempo oraz dotychczasowe efekty ich pracy zaskoczyły nawet wydawcę (korporacja Vivendi Universal Games) i zmusiły go do przyspieszenia (!) premiery gry z pierwszego kwartału 2004 na koniec bieżącego roku.

Nie będzie więcej joysticków i innych akcesoriów z rodziny Microsoft SideWinder

eLKaeR, 2 lipca 2003, 13:05

Linia PeCetowych urządzeń peryferyjnych o nazwie SideWinder (joysticki, pady, kierownice i zestawy do komunikacji głosowej) została zapoczątkowana przez korporację Microsoft w 1996 roku. Przedstawiciele imperium Billa Gatesa potwierdzili, że wspomniana marka nie będzie dalej rozwijana.

Nowe gry od nowego wydawcy, firmy 4AM Entertainment

Draxer, 2 lipca 2003, 12:59

Na europejskim rynku pojawiła się nowa firma wydawnicza 4AM Entertainment i z marszu ujawniła nieco informacji na temat trzech pierwszych pozycji w swoim planie wydawniczym: The Fate, WhiteDay oraz Jurassic Wars: Evolution. Pierwszy tytuł zostawimy na koniec, gdyż wiemy o nim najwięcej, zaś o dwóch pozostałych wiemy tylko tyle, że powstaną i odpowiednio WhiteDay będzie trójwymiarową grą przygodową z elementami horroru, a Jurrassic Wars: Evolution - RTS'em.

Oficjalna data premiery Anarchy Online: Shadowlands
Oficjalna data premiery Anarchy Online: Shadowlands

Solnica, 2 lipca 2003, 10:54

26 sierpnia, to nowa, podana przez Funcom, data oficjalnej premiery Anarchy Online: Shadowlands pierwszego, pełnego dodatku do Anarchy Online, umiejscowionej w klimatach Sci-Fi gry z gatunku MMORPG, która zaledwie kilka dni temu obchodziła swoje drugie urodziny.

Medal of Honor Infiltrator i The Sims Bustin' Out - dwie nowe propozycje firmy EA dla posiadaczy konsoli GBA

eLKaeR, 2 lipca 2003, 10:05

Przedstawiciele korporacji Electronic Arts poinformowali, że trwają prace nad drugą grą z cyklu Medal of Honor, dedykowaną platformie Nintendo GameBoy Advance i noszącą podtytuł Infiltrator. Ponadto w produkcji znajduje się „mobilna” wersja The Sims Bustin’ Out.

Zarobki prezesów Electronic Arts

Łosiu, 2 lipca 2003, 09:47

Jak informuje serwis gamesindustry.biz, przy okazji sprawdzania akt korporacji Electronic Arts przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełdy (Securities and Exchange Commission) wyszło na jaw ile zarabiają jej szefowie. Muszę przyznać, że przyglądając się wymienionym kwotom, ciężko nie zazdrościć kierującym firmą Electronic Arts, w niektórych kręgach nazywaną też Imperium Zła :)

Virgin Interactive odchodzi do lamusa..., Galleon jednak na PC

Łosiu, 2 lipca 2003, 08:26

Korporacja Titus Interactive wystosowała oficjalne oświadczenie prasowe, w którym informuje, iż firma wydawnicza Virgin Interactive Entertainment będąca jej własnością, z dniem pierwszego lipca zmieniła nazwę na Avalon Interactive. Nowa firma zajmie się dystrybucją na terenie Europy gier stworzonych przez grupę (Titus/Interplay). Przy tej okazji przedstawiono plan wydawniczy Avalon Interactive na drugą połowę roku 2003 i znalazła się w nim pozycja - „Galleon Xbox and PC”. Przeczy to ostatnim wypowiedziom głównego projektanta gry, Toby’ego Garda, iż nie ma planów dotyczących wersji PC Galleona i naturalnie stanowi dobrą wiadomość dla posiadaczy tychże komputerów.

Samotny w Mroku – po raz piąty...?

Void, 2 lipca 2003, 08:16

Christian Slater... Znacie? Pewnie, że tak. Znakomity aktor młodego pokolenia, podziwiany na całym świecie za role w takich filmach jak „Imię Róży”, „Więcej czadu” czy też „Wywiadzie z wampirem”. Teraz pojawia się okazja, by kolejna jego rola filmowa przyciągnęła również uwagę graczy komputerowych...

Activision odcina się od uniwersum Star Trek i wkracza na wojenną ścieżkę z koncernem Viacom

eLKaeR, 2 lipca 2003, 07:55

Niespełna tydzień temu zadebiutowała na rynku gra z gatunku FPS pt. Star Trek: Elite Force II. Jest to najprawdopodobniej ostatnia wirtualna pozycja spod znaku „Gwiezdnej Wędrówki”, wprowadzona do sprzedaży przez korporację Activision. Firma ta zerwała właśnie umowę licencyjną z kompanią medialną Viacom (właściciel m.in. takich marek jak: Paramount Pictures, MTV i CBS).

Hity czerwca wg IGN.com

eLKaeR, 2 lipca 2003, 07:05

Ekipa autorska, pracująca dla internetowego serwisu o nazwie IGN.com, opublikowała swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania zestawienia brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane konsolom Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.