Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl lipiec 2003

Live for Speed - pełna wersja już dostępna

Fajek, 18 lipca 2003, 17:20

Projekt pod nazwą Live for Speed ujrzał światło dzienne około roku temu. Grupa ludzi postanowiła stworzyć symulację samochodową w pełnym tego słowa znaczeniu. Wyszli oni z założenia, że najważniejszą rzeczą w tego typu grach jest model fizyczny i właśnie od niego zaczęli pracę. Efekt był znakomity – w momencie wydania pierwszej wersji demonstracyjnej, fani sportów samochodowych byli zachwyceni odwzorowaniem zachowania się pojazdów. Oprawa graficzna, mimo, że zepchnięta na dalszy plan, również wielu graczom przypadła do gustu...

Sprawdź samodzielnie, jak będzie funkcjonował model fizyczny w Max Payne 2, Half-Life 2, Painkiller i kilkudziesięciu innych grach

eLKaeR, 3 lipca 2003, 12:19

Na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynęła właśnie nowa interaktywna demonstracja zaawansowanego „silnika” fizycznego o nazwie Havok, którego możliwości ujrzymy m.in. w polskiej grze Painkiller oraz Max Payne 2: The Fall of Max Payne, Half-Life 2, Deus Ex 2: Invisible War, Thief III i Starcraft: Ghost.

Zobacz w akcji dwa nowe samochody z Need for Speed: Underground!
Zobacz w akcji dwa nowe samochody z Need for Speed: Underground!

eLKaeR, 14 lipca 2003, 12:49

Prace specjalistów z korporacji Electronic Arts nad najnowszą edycją popularnego cyklu Need for Speed, noszącą podtytuł Underground, nadal trwają. Tymczasem na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynęło pięć kolejnych screenshotów, prezentujących wspomnianą grę w akcji (platforma Sony PlayStation 2).

Polanie II - czyżby Polacy pokazali na co ich naprawdę stać?
Polanie II - czyżby Polacy pokazali na co ich naprawdę stać?

Shuck, 1 lipca 2003, 10:17

Produkcja drugiej części „Polan” przeciąga się w nieskończoność. Gracze, którzy rok temu z przerażeniem w oczach czytali o jej niebotycznych wymaganiach sprzętowych, dziś już odpowiedni sprzęt mają na biurkach lub kończą zbierać na niego pieniądze. A jest po temu naprawdę dobry powód. Być może nie tylko dla nas, Polaków, równie dobry jak „Doom III”. „Polanie II” prezentują się tak oszałamiająco, że po pierwsze już na oko widać, na co spożytkowana zostaje moc maszyny, a po drugie należy przemyśleć stwierdzenie, czy prawdą jest, że najlepsze gry robią... Rosjanie. :-)

Poradnik: Chrome

Sznur, 24 lipca 2003, 18:32

Do poradników dołączył dokładny i bogato ilustrowany opis przejścia gry akcji Chrome, najnowszej produkcji firmy Techland. Jak to zwykle z FFP shooterami bywa, gra nie zmusza za bardzo do wytężania szarych komórek, a jedynego wyboru mającego wpływ na dalszą akcję dokonujemy dopiero na samym końcu rozgrywki. Mimo liniowości fabuła rodem z filmów science-fiction jest niezwykle ciekawa gwarantując wiele godzin doskonałej zabawy.

Nowy Dodatek do serii The Sims, czyli integracja dwóch światów: Harrego Pottera i The Sims
Nowy Dodatek do serii The Sims, czyli integracja dwóch światów: Harrego Pottera i The Sims

Łosiu, 9 lipca 2003, 12:35

Na początku czerwca przy okazji opublikowania raportu „Bank of America Securities Software Market Outlook 2003” wyszło na jaw, iż korporacja Electronic Arts w październiku tego roku wyda siódmy i zarazem ostatni przed premierą The Sims 2 dodatek do pierwszej częsci The Sims. Dziś EA oficjalne potwierdza tą informację i ujawnia szczegóły na temat owego rozszerzenia. Tytuł roboczy rzeczonej produkcji brzmi The Sims Makin Magic, a wprowadza ona do świata simów... magię!!!.

Krew, posoka i nagie, seksowne kobiety... tak, Ci od Postala znowu coś wymyślili...

Łosiu, 18 lipca 2003, 09:07

Zespół Running with Scissors, twórcy niezwykle kontrowersyjnej gry Postal 2, zorganizowali specjalny konkurs, w wyniku którego jeden z graczy, zwycięzca owego konkursu, zostanie asystentem fotografa, który zrobi zdjęcia do „pikantnego” i pełnego „golizny” kalendarza POSTAL BABES 2004.

Trailer „Władca Pierścieni – Powrót Króla”

Fajek, 31 lipca 2003, 13:14

W nasze ręce wpadł teaser-trailer „Powrótu Króla”, ostatniej części trylogii „Władca Pierścieni”, która trafi na ekrany amerykańskich kin już w grudniu tego roku.

Budujemy nowy... most!
Budujemy nowy... most!

ComCo, 19 lipca 2003, 12:32

Jedna z życiowych prawd głosi, iż każdy prawdziwy mężczyzna powinien zrobić w swoim życiu trzy rzeczy: posadzić drzewo, wybudować dom i spłodzić syna. O ile pierwsza i trzecia czynność wydają się być czymś oczywistym oraz naturalnym, to z budowaniem domu różnie bywa. A gdyby tak, zamiast przygotowywaniem rodzinnego gniazdka, zająć się budową... mostów?!

Haegemonia: The Solon Heritage w produkcji
Haegemonia: The Solon Heritage w produkcji

Łosiu, 24 lipca 2003, 08:32

Dla wszystkich graczy, którym przypadła do gustu gwiezdna strategia zespołu Digital Reality o tytule Hegemonia: Legions of Iron (pol. Hegemonia: Żelazne Legiony) mamy dobrą wiadomość. Mianowicie w produkcji znajduje się pierwszy oficjalny dodatek do rzeczonej produkcji zatytułowany Haegemonia: The Solon Heritage.

Mike Hoge z Piranha Bytes o Gothic 3 i Gothic 2: The Night of the Raven

Łosiu, 7 lipca 2003, 09:40

Serwis GothicDot zamieścił na swych łamach wywiad z Mikem Hogem, jednym z członków zespołu Piranha Bytes, w którym zdradza on kilka szczegółów związanych z dodatkiem do Gothica 2 oraz trzecią częścią tej znakomitej produkcji cRPG.

Colin McRae Rally 04 - garść nowości
Colin McRae Rally 04 - garść nowości

ComCo, 4 lipca 2003, 09:51

„Mistrzowie kodu” (tj. firma Codemasters) ujawnili ostatnio kilka nowych informacji odnośnie, zbliżającej się wielkimi krokami, gry rajdowej o nazwie Colin McRae Rally 04. Przede wszystkim potwierdziły się jednak wcześniejsze przypuszczenia dotyczące docelowych platform sprzętowych - całość przygotowana jest wyłącznie na konsole: Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox, pozostawiając tym samym posiadaczy PeCetów i GameCube'a na przysłowiowym lodzie...

„Bitwa o Wielką Brytanię” - nowa mapa do Battlefield 1942

ComCo, 8 lipca 2003, 11:34

W siedzibie korporacji Electronic Arts wciąż trwają prace nad drugim dodatkiem do Battlefield 1942 (czyli Secret Weapons of WWII) a także nad sequelem tej produkcji, pt. Battlefield Vietnam. Nie oznacza to jednak, że posiadacze oryginalnej wersji omawianej strzelanki pierwszoosobowej muszą znudzeni oczekiwać premiery powyższych tytułów - już niedługo na oficjalnej stronie gry ukaże się kolejna bonusowa mapa, odtwarzająca tym razem bitwę o Wielką Brytanię.

Tony Hawks Pro Skater 4 na PC i Maca ukończony

Phoenix, 31 lipca 2003, 10:26

Firma Aspyr Media, Inc. poinformowała, iż Tony Hawk's Pro Skater 4 został już przeniesiony na platformy PC, oraz Mac. Proces konwersji tytułu nastąpił dzięki firmie developerskiej Beenox Inc. oraz wspomnianej powyżej Aspyr, która zajmuje się wydaniem wersji PC. Gra w tej właśnie formie ukaże się na półkach sklepowych pod koniec Sierpnia. Jednak już teraz fani mogą ściągnąć grywalne demo, oraz trailer ukazujący nową odsłonę przygód, które wiążą się z czwarta odsłoną jazdy na desce. Możliwość taką oferuje nasz FTP.

Championship Manager 4 PL w końcu z łatką (EP4 Unicode)
Championship Manager 4 PL w końcu z łatką (EP4 Unicode)

Speed, 9 lipca 2003, 17:43

Polscy fani gry w końcu mogą cieszyć się najnowszą łatką do Championship Managera 4. Wersja 4.0.7 eliminuje większość „najcięższych” bugów w kodzie gry i znacznie poprawia stabilność „czwórki”. Wyeliminowana lista błędów, a także bezpośrednie linki do nowego patcha w dalszej części wiadomości.

Strażacy wkraczają do akcji
Strażacy wkraczają do akcji

Syriusz, 30 lipca 2003, 21:14

Firma DreamCatcher Games wysłała ostatnio do sprzedaży swój najnowszy tytuł - Emergency Fire Response (inne nazwy to Fire Department lub Fire Chief). Gra, której developingiem zajęło się Monte Cristo Games, pozwala wszystkim użytkownikom na powrót do dziecinnych marzeń, w których stawali się nieustraszonymi strażakami.

„Pół-żywe” nowości - sporo dodatkowych informacji na temat Half-Life 2 i pierwsza wzmianka o Half-Life 3

eLKaeR, 25 lipca 2003, 15:45

Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami, do rynkowego debiutu gry z gatunku FPS pt. Half-Life 2 pozostały jeszcze blisko dwa miesiące. Tymczasem popularny internetowy serwis o nazwie Computer and Video Games opublikował następny obszerny artykuł, związany z dziełem firmy Valve Software. Tekst prezentuje czytelnikom sporo nie ujawnionych dotychczas cech charakterystycznych wspomnianego programu.

Hitman 3 już oficjalnie..., Thief 3 nie wcześniej niż za rok...?

Łosiu, 31 lipca 2003, 07:45

Brytyjska firma wydawnicza, Eidos Interactive Ltd, zaprezentowała wczoraj uaktualnienie swojego plan finansowego na kolejny rok fiskalny, który w przypadku Eidosa rozpoczął się pierwszego lipca tego roku i zakończy się ostatniego dnia czerwca 2004 roku. W planie tym wymieniono najciekawsze gry, jakie mają pojawić się w tym roku fiskalnym firmy, a znalazły się wśród nich takie pozycje jak: Italian Job for Europe, Commandos 3: Berlin, Backyard Wrestling: Don't Try This At Home, Whiplash, Championship Manager 03-04, Legacy of Kain: Defiance, Deus Ex: Invisible War oraz Hitman 3: Contracts.

CM4: Nowa łatka EP5 dostępna. SI Games na „free transfer”. Edytory niewskazane....
CM4: Nowa łatka EP5 dostępna. SI Games na „free transfer”. Edytory niewskazane....

Speed, 23 lipca 2003, 16:29

W ostatnim czasie dużo działo się wokół Championship Managera 4. Światło dzienne ujrzała prawdopodobnie ostatnia już łatka, panowie z SI Games poinformowali o wygaśnięciu kontraktu z dotychczasowym wydawcą, firmą Eidos. O tym wszystkim, a także o wielu innych ciekawostkach około CeeMowych, piszemy standardowo w rozszerzonej części wiadomości.

Half-Life 2 nie taki piękny jak go malują...?!

Łosiu, 15 lipca 2003, 08:57

Godzina zero wybije 30 września 2003 roku - mowa tu o premierze gry akcji/FPS Half-Life 2, której część pierwsza przez tysiące graczy uznawana jest za swoiste arcydzieło. Nikt obecnie nie ma żadnych wątpliwości, że nadchodzący tytuł powtórzy sukces jedynki i również uznany zostanie za prawdziwy hit. Wszystko zapowiada się pięknie, to co do tej pory pokazano, filmy, screeny - wprost rewelacja. Zwłaszcza na duże uznanie zasługuje engine graficzny, który, jak twierdzi Valve, powstał od zera... Jednak czy oby na pewno? Serwis city-17.net opublikował na swych łamach bardzo interesujący artykuł, w którym zwraca uwagę na kilka szczegółów występujących na screnach Half-Life 2, które sugerują, iż silnik tej gry dalej opiera się na fundamentach silnika Half-Life’a (a ten powstał w oparciu o pierwszego Quake’a), a tak naprawdę w dużej mierze tym, co odróżnia go od tego co widzieliśmy w pierwszym Ha