Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl czerwiec 2003

Maluch Sim - nowe zdjęcia
Maluch Sim - nowe zdjęcia

Fajek, 15 czerwca 2003, 12:59

Kilka miesięcy temu w Internecie pojawiło się demo roboczo nazwanej gry MaluchSim. Cechowało się prostą grafika i uproszczonym modelem jazdy, a mimo to udało mu się zdobyć sporą popularność wśród polskich graczy.

Baldur’s Gate 3, czyli pomarzyć zawsze można, bo marzenia czasami się spełniają

Solnica, 9 czerwca 2003, 08:56

Znany sklep internetowy - EBGames, umieścił na liście gier, które zamierza w przyszłości (luty 2004) sprzedawać, pozycję, którą wielu fanów cRPG chętnie zobaczyłoby zainstalowaną na dyskach twardych swoich komputerów – Baldur’s Gate III (PC).

System Shock Rebirth, czyli tuning System Shock 2

Łosiu, 4 czerwca 2003, 09:11

Od premiery drugiej części znakomitej serii System Shock mięło już blisko cztery lata, a gra, pomimo upływu lat i podstarzałej grafiki, nadal przyciąga do siebie graczy – przede wszystkim za sprawą niespotykanego klimatu i znakomitej fabuły. Najlepszym tego dowodem jest mod o wdzięcznej nazwie, System Shock Rebirth, który ma na celu nieco odświeżyć tą produkcję, głównie pod względem graficznym, i tym samym dostosować do nowych wymagań. Pierwszą wersję beta tego moda możecie pobrać z naszego działu Pliki (około 3,7 MB).

Poradnik: Enclave

Sznur, 20 czerwca 2003, 18:56

Zapraszamy do skorzystania z kolejnego poradnika. Ty razem jest to dokładny opis przejścia Enclave, przygodowej gry akcji z elementami RPG utrzymanej w mrocznym klimacie dark fantasy. Ponieważ świat gry zamieszkują całkowicie skrajne i nienawidzące się nawzajem nacje: lud Światła i Ciemności, można ją przejść zarówno jasną jak i ciemną ścieżką, co uwzględniono w poradniku.

Zasiądź za sterami Boeinga 727
Zasiądź za sterami Boeinga 727

ComCo, 24 czerwca 2003, 10:18

Dla wszystkich pasjonatów symulatorów lotu i jednocześnie posiadaczy gry Microsoft Flight Simulator 2002, firmy: Captain Sim oraz Just Flight przygotowują kolejne rozszerzenie rzeczonej produkcji, pt. 727 Professional. Jak sama nazwa wskazuje, w owym dodatku zasiądziemy za sterami samolotu pasażerskiego Boeing 727 i wykonamy szereg podniebnych lotów.

Poradnik: Robin Hood: Legenda Sherwood

Sznur, 4 czerwca 2003, 17:21

Najnowsza pozycja, która zawitała dzisiaj do działu poradników, to opis przejścia taktycznej strategii czasu rzeczywistego Robin Hood: Legenda Sherwood, kolejnej gry zainspirowanej pamiętnymi Commandosami. Gra powstała na engine Desperados, a bohaterów z dzikiego zachodu zastąpiono doborowym oddziałem wyrzutków, dowodzonym rzecz jasna przez legendarnego Robin Hooda.

Weź udział w konkursie i wygraj odlotową Motorolę c350

Solnica, 13 czerwca 2003, 12:33

Zapraszam do nowego konkursu, który znajdziecie od dzisiaj na naszych stronach. Wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania, aby wygrać lekki, niezawodny, z kolorowymi wyświetlaczem i mnóstwem innych bajerów, jednym słowem odlotowy, telefon komórkowy Motorola c350.

Poradnik: The Elder Scroll III: Morrowind - Questy

Sznur, 12 czerwca 2003, 15:23

Wśród poradników znalazł się trzeci i zarazem ostatni (jak na razie) poradnik do The Elder Scroll III: Morrowind - Questy, zawierający opis wszystkich zadań i misji dostępnych w grze. Wszystkie trzy poradniki uzupełniają się wzajemnie i stanowią niezwykle bogate kompendium wiedzy, które pomoże Wam poruszać się wśród skomplikowanych zasad rządzących obszernym fantastycznym światem Vvardenfell.

Larian Studios anonsuje „Riftrunnera” oraz „Divine Divinity 2”

Łosiu, 12 czerwca 2003, 08:50

Belgijski zespół developerski Larian Studios potwierdził dziś, to o czym nieoficjalnie „szemrano” za kulisami od blisko pół roku. Chodzi o produkcję drugiej części udanego przedstawiciela gatunku cRPG „Divine Divinity”, a ponadto o grę zatytułowaną „Riftrunner”, będącą w istocie bezpośrednią kontynuacją „Divine Divinity”.

Flight Simulator 2002 + 9 PeCetów + 13 monitorów = komfortowy lot w wirtualnej rzeczywistości
Flight Simulator 2002 + 9 PeCetów + 13 monitorów = komfortowy lot w wirtualnej rzeczywistości

eLKaeR, 24 czerwca 2003, 09:55

Pewien entuzjasta gry Microsoft Flight Simulator 2002 postanowił uprzyjemnić sobie zabawę z ulubionym programem i stworzył niezwykłą sieć, złożoną z dziewięciu komputerów PC i trzynastu monitorów. W ten sposób powstał swoisty „domowy” symulator lotu o bardzo poważnym wyglądzie.

Czekając na pełną wersję Colin McRae Rally 3, czyli tuning wersji demo

Solnica, 9 czerwca 2003, 11:18

Czekając, aż pełna wersja Colin McRae Rally 3 trafi na półki sklepowe, możemy sobie pograć w wersję demo tej gry, udostępniającą do naszej dyspozycji jeden samochód oraz trzy trasy. Ludzie z serwisu Blackhole Motorsports postanowili jeszcze bardziej umilić nam okres oczekiwania i zamieścili na swoich stronach dodatkowe modele samochodów, które w prosty sposób można zaaplikować do dema.

Poradnik: VIETCONG

Sznur, 13 czerwca 2003, 19:45

Dzisiejszy poradnik to szczegółowy opis przejścia taktycznej gry akcji VIETCONG, w której mamy okazję poznać kulisy działań amerykańskich jednostek specjalnych podczas krwawej wojny w Wietnamie.

CM4: co w trawie piszczy...
CM4: co w trawie piszczy...

Speed, 16 czerwca 2003, 10:01

Dużo wody w Wiśle upłynęło od premiery nowego dzieła braci Collyer w Polsce. Pierwsze reakcje fanów na CM4 są niezwykle mieszane (GOL’owa recenzja tegoż produktu już wkrótce), natomiast w sieci pojawia się coraz więcej wymyślnych dodatków, uaktualnień bądź edytorów. Specjalnie dla swoich Czytelników, a zarazem najlepszych menedżerów pod słońcem, prezentujemy ciekawe nowinki ze świata Championship Managera.

Baldur’s Gate III, Half-Life 2 na Xboxa – oficjalne, wyjaśniające oświadczenia prasowe

Łosiu, 10 czerwca 2003, 07:48

Wczoraj świat obiegły trzy wielce interesujące, aczkolwiek nieoficjalne i niepotwierdzone informacje dotyczące kolejno: produkcji gry Baldur’s Gate III, produkcji gry Fallout 3, a także rzekomego nie pojawienia się Half-Life 2 na konsoli Xbox (co przeczyło wcześniejszym doniesieniom). Niedługo po tych rewelacjach dwie z nich zostały oficjalnie zdementowane przez przedstawicieli odpowiednich firm developerskich czy wydawniczych.

Nowy Carmageddon nadciąga

Łosiu, 20 czerwca 2003, 09:21

Carmageddon – w swoim czasie, tj. w drugiej połowie lat 90-tych ubiegłego stulecia, seria ta cieszyła się bardzo dużym powodzeniem i trafiła w gusta sporej rzeszy graczy, którzy byli miłośnikami samochodów oraz „maksymalnej rozwałki” zarazem. Niestety czas płynie nieubłaganie, minęły lata, a tytuł ten zestarzał się technologicznie i został częściowo zapomniany..., ale być może nie na długo. W najnowszej brytyjskiej tygodniowej publikacji handlowej MCV pojawiała się bowiem informacja, iż SCi Games (firma której zawdzięczamy powstanie Carmageddon) planuje w roku finansowym 2005 wydać nową grę z tej serii.

„Shadow Vault” - Fallout Tactics: Brotherhood of Steel w wydaniu Mayhem Studios
„Shadow Vault” - Fallout Tactics: Brotherhood of Steel w wydaniu Mayhem Studios

Łosiu, 9 czerwca 2003, 08:52

Zespół Mayhem Studios, którego pierwsze znaczące dzieło, strategia turowa pt. „Empire of Magic”, trafiło niedawno do sprzedaży na zachodzie, poinformował, że prócz opracowywania dwóch kolejnych tytułów „Stunts: Final Stage”, „Neverend”, zapowiedzianych na zeszłorocznych targach E3, przygotowuje również grę o tytule „Shadow Vault”. Podobnie jak „Empire of Magic”, będzie to strategia turowa, lecz nie rozgrywająca się w realiach świata fantasy, a świata ogarniętego wojną nuklearną.

MMORPG Ragnarok Online został "zhackowany"

ComCo, 24 czerwca 2003, 13:13

Pod koniec maja informowaliśmy Was o "zhackowaniu" serwerów gry Shadowbane. Kilka dni temu, ofiarą podobnych działań padła inna produkcja zaliczająca się do gatunku MMORPG, tj. Ragnarok Online. Ów włam był jednak znacznie poważniejszy, gdyż do obiegu publicznego dostała się pełna lista ID użytkowników wraz z ich prywatnymi hasłami.

Ludzie i Orkowie jako pionki, czyli gra planszowa na motywach sagi Warcraft

eLKaeR, 24 czerwca 2003, 15:23

Przedstawiciele firm Blizzard Entertainment i Fantasy Flight Publishing zawarli właśnie porozumienie, które doprowadzi do ukazania się w sprzedaży planszowej gry strategicznej, nawiązującej do popularnej serii Warcraft.

Poradnik: Post Mortem

Sznur, 30 czerwca 2003, 18:00

Do poradników trafiła kolejna perełka - fabularyzowany i bogato ilustrowany opis przejścia najnowszej przygodóki Post Mortem. Gra przenosi nas w czasy międzywojennego Paryża gdzie jako prywatny detektyw Gus będziemy mogli rozwiązać zagadkę śmierci państwa Whyte, a przy okazji poznać tajemnicę zakochanego Templariusza...

Dwa kolejne darmowe bonusy dla posiadaczy I.G.I. 2: Covert Strike

eLKaeR, 25 czerwca 2003, 14:55

Prosto z siedziby korporacji Codemasters nadeszły dwie niespodzianki, adresowane do wszystkich entuzjastów gry I.G.I. 2: Covert Strike. Mowa tu o ulepszonej wersji oficjalnego edytora map i nowym scenariuszu, przeznaczonym do starć wieloosobowych. Oba produkty umieszczone zostały na serwerze FTP wortalu GRY-OnLine.