Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 czerwca 2003

Intel Pentium 4 PC Arena 2003

Fajek, 10 czerwca 2003, 17:02

W ostatni weekend czerwca w warszawskim klubie Skarpa odbędzie się impreza pod nazwą INTEL PENTIUM 4 PC ARENA 2003 – jedna z największych imprez tego typu w kraju, przeznaczona dla fanów gier komputerowych.

Powstrzymaj obcych w Alien Raid!
Powstrzymaj obcych w Alien Raid!

ComCo, 10 czerwca 2003, 16:25

Produkcji zaliczających się do typu „shoot'em-up” pojawia się jak na lekarstwo, jednak zaistniałą sytuację zamierzają zmienić programiści z zespołu Made by Kiddies. Otóż w ich siedzibie aktualnie trwają prace nad dynamiczną strzelanką o nazwie Alien Raid, w której czeka nas mnóstwo walki z rozmaitymi oddziałami obcych na jednej z zaprzyjaźnionych planet.

No Man's Land – w sklepach już w sierpniu
No Man's Land – w sklepach już w sierpniu

ComCo, 10 czerwca 2003, 15:28

Od momentu rozpoczęcia prac nad trójwymiarową strategią czasu rzeczywistego o nazwie No Man's Land: Fight For Your Rights minęły już blisko dwa lata, zaś jej wydawca - firma CDV Entertainment - poinformował właśnie, iż ogólnoświatowa premiera pełnej wersji omawianego tytułu odbędzie się w sierpniu bieżącego roku.

Co nowego słychać w Centrum FIFY

Solnica, 10 czerwca 2003, 14:50

Serwis Centrum FIFY, dostarczający nam od blisko pięciu lat wszelkiego typu informacji na temat tworzonych przez EA Sports gier piłkarskich, wzbogacił się ostatnio o kolejną nowość. A jest nią serwis tematyczny poświęcony nadchodzącej, nowej grze z serii, czyli FIFIE 2004.

Rekordowe zyski SCI dzięki Conflict: Desert Storm

Szycha, 10 czerwca 2003, 14:08

Angielski developer SCI podał do wiadomości wyniki finansowe za fiskalną połowę roku 2003, ujawniając przy tym rekordowy zysk w wysokości 7,3 milionów funtów brytyjskich.

Czy Doom III i Quake IV zabłysną podczas QuakeCon 2003?

eLKaeR, 10 czerwca 2003, 12:55

Od 14 do 17 sierpnia potrwa tegoroczna edycja imprezy QuakeCon, skierowanej przede wszystkim do entuzjastów gier z gatunku FPS. Tymczasem światło dzienne ujrzała nieoficjalna wiadomość, związana z planowanymi prezentacjami nowych programów podczas konwentu.

Sudden Strike Polska Liga

Zybo, 10 czerwca 2003, 12:31

Przypuszczam, że miłośników tego RTSa (którego z całą pewnością klasyczną strategią czasu rzeczywistego nazwać nie można), w granicach naszego kraju nie brakuje? Związku z tym faktem ucieszy Was wiadomość o powstaniu Polskiej Ligi Sudden Strike. Na stronie http://members.lycos.co.uk/ligass/ znajdziecie wszystkie potrzebne informacje. Od regulaminu przez mapy, a na statystykach kończąc.

Microsoft "kręci" z ATI? Xbox 2 i GameCube 2 otrzymają tę samą platformę graficzną?

eLKaeR, 10 czerwca 2003, 12:23

W różnych miejscach globalnego oceanu informatycznego wypłynęły kolejne nieoficjalne informacje, dotyczące następczyni platformy Xbox. Wspomniane rewelacje związane są z graficznym „sercem” drugiego „czarnego pudełka”.

Promocyjny GameStar za 5 złotych!
Promocyjny GameStar za 5 złotych!

Solnica, 10 czerwca 2003, 10:37

11 czerwca, czyli już jutro, do kiosków trafi najnowszy numer GameStara. Tym razem dostępne będą trzy różne wersje magazynu: wersja z dwiema płytkami CD za 17,90 zł, magazyn z jedną płytką DVD za 19,90 zł, a także - UWAGA! - zmniejszona, promocyjna wersja GameStara bez płytki dostępna w cenie 5 zł.

Dzień strzelanek

Łosiu, 10 czerwca 2003, 09:46

Jeżeli jesteście miłośnikami małych i przyjemnych strzelanek (ze szczególnym uwzględnieniem gier typu shoot'em up) w stylu tych, które starsi gracze pamiętają z automatów do gier, to dziś jest dobry dzień ku temu by odłożyć na bok wszystkie nowe kilku kompaktowe tytuły z oszałamiającą grafiką 3D, i pograć sobie w kilka, a nawet kilkanaście małych i niewymagających nadwerężania umysłu zręcznościówek. Na zachodnim serwisie GamersHell ogłoszono bowiem „dzień strzelanek” i udostępniono do pobrania szereg gier tego typu (zarówno w pełnych wersjach jaki wersjach demo). Zapraszam więc do rozgrywki.

Larry Bond's Harpoon 4 – być może zostanie wydany w tym roku

Łosiu, 10 czerwca 2003, 08:45

Larry Bond's Harpoon 4 miał zostać wydany.... eeee już nie nawet nie pamiętam... w 2001 roku...? Nie ma to jednak większego znaczenia ponieważ mamy już połowę 2003 roku, a nowej odsłony serii Harpoon jakoś nie widać. Fanów zaniepokojonych tym faktem nie brakuje, dlatego też wszystkim zainteresowanym polecam zapoznać się z niedawno opublikowanym na serwisie SimHQ, wywiadem z przedstawicielem Ubi Softu. Wśród poruszonych tematów (związanych bezpośrednio z rozwiązaniami zastosowanymi w nowej grze) zdradzono też, kolejny :), przewidywany termin premiery oraz kilka informacji o nowym developerze tego tytułu.

Baldur’s Gate III, Half-Life 2 na Xboxa – oficjalne, wyjaśniające oświadczenia prasowe

Łosiu, 10 czerwca 2003, 07:48

Wczoraj świat obiegły trzy wielce interesujące, aczkolwiek nieoficjalne i niepotwierdzone informacje dotyczące kolejno: produkcji gry Baldur’s Gate III, produkcji gry Fallout 3, a także rzekomego nie pojawienia się Half-Life 2 na konsoli Xbox (co przeczyło wcześniejszym doniesieniom). Niedługo po tych rewelacjach dwie z nich zostały oficjalnie zdementowane przez przedstawicieli odpowiednich firm developerskich czy wydawniczych.

Nikt nie jest doskonały, czyli 25 najgłupszych wpadek „branży”

ComCo, 10 czerwca 2003, 07:16

Redaktorzy serwisu internetowego GameSpy opublikowali pierwszą część zestawienia dwudziestu pięciu najgłupszych sytuacji czy projektów, jakie miały miejsce w branży gier video. Oprócz opisu poszczególnych wydarzeń, autorzy dołączyli do rzeczonego tekstu również swoje, momentami bardzo ironiczne, komentarze.

UT2003 server GUI

Zybo, 10 czerwca 2003, 07:11

Od premiery Unreal Tournament (2000 rok) minęło już trochę czasu. I jak to bywa najczęściej z grami, które zyskały zaufanie graczy robione są sequele - tak też jest i w tym wypadku. UT2003 możemy się cieszyć od kilku miesięcy, a już na jesieni tego roku będzie nam dane zagrać w kolejną część. Powróćmy jednak do teraźniejszości. Fani UTeka ucieszą się zapewne z faktu powstania narzędzia wspomagającego uruchamianie serwera dedykowanego pod UT2k3.