Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 czerwca 2003

Dragon's Lair, Space Ace - powrót w nieco odmienionej formie
Dragon's Lair, Space Ace - powrót w nieco odmienionej formie

Łosiu, 11 czerwca 2003, 17:08

Zapewne niejeden ze starszych graczy z łezką w oku wspomina lata osiemdziesiąte i gry, które wówczas panowały na komputerach. Wśród rzeszy tytułów z tamtych lat niewątpliwie jednymi z najlepszych były te należące do jakże popularnych i nietypowych zarazem serii Dragon's Lair oraz Space Ace. Całkiem niedawno, bo w roku ubiegłym, na rynek wypuszczono kolejną, nowoczesną, odsłonę serii Dragon's Lair, tj. Dragon's Lair 3D: Return to the Lair, i jeżeli spodziewaliście się, że na tym zakończy się kariera Dragon's Lair (gra spotkała się z dobrym przyjęciem graczy, ale już nie tak entuzjastycznym jak przez kilkunastoma laty), a kariera Space Ace już dawno przeminęła to grubo się mylicie. Niedługo, bowiem na rynku zachodnim, za sprawą firmy Diamond Comic Distributor, zadebiutują dwie mini-serie komiksów, bazujące na tychże grach.

GOL Adventure - szczęśliwcy wylosowani
GOL Adventure - szczęśliwcy wylosowani

Fajek, 11 czerwca 2003, 14:49

Dziś wylosowaliśmy uczestników imprezy Flight Simulator – pierwszej z czterech, należącej do cyklu GOL Adventure. Szczęśliwcy będą mieli okazję przelecieć się samolotem Cessna 172, a być może nawet poczuć stery tegoż samolotu.

Rodzi się nowa wirtualna konkurentka Lary Croft - słynna Dziewica Orleańska główną bohaterką gry pt. Joan of Arc
Rodzi się nowa wirtualna konkurentka Lary Croft - słynna Dziewica Orleańska główną bohaterką gry pt. Joan of Arc

eLKaeR, 11 czerwca 2003, 14:44

Joanna d'Arc (ok. 1412-1431) - francuska święta i bohaterka narodowa, pochodząca ze wsi Domremy na pograniczu lotaryńskim. Ta krótka notka encyklopedyczna przedstawia nam głośną postać historyczną, której poczynaniami pokierujemy w nowej grze firmy Enlight Software (wcześniej stworzyła m.in. serie Capitalism i Seven Kingdoms).

Opublikowaliśmy artykuł poświęcony polskiej produkcji - Chrome

Fajek, 11 czerwca 2003, 14:10

Chrome – chyba każdy polski gracz zetknął się z tą nazwą choć raz. Polski projekt, rozpoczęty prawie dwa lata temu wzbudził duże zainteresowanie nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami. I nic w tym dziwnego, gdyż Chrome był najczęściej określany jako połączenie dwóch hitów: Deus Ex i Halo

ECTS 2003 – powrót do dawnej świetności?

Szycha, 11 czerwca 2003, 13:59

Większa hala, większe firmy – tak w skrócie reklamowana jest tegoroczna edycja targów ECTS, która odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia w Londynie, w hali Earls Court.

Kolejna wieloosobowa mapa dla Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Raven Shield

eLKaeR, 11 czerwca 2003, 11:33

Korporacja Ubi Soft Entertainment przygotowała następny prezent dla posiadaczy pełnej wersji taktycznej gry akcji pt. Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Raven Shield. Mowa tu o kolejnej darmowej mapie, dedykowanej zabawie wieloosobowej.

Tryb multiplayer w Terminator 3: War of the Machines

Łosiu, 11 czerwca 2003, 10:47

Na tegorocznych targach E3 korporacja Atari przedstawiła pierwsze informacje dotyczące nadchodzącej gry akcji opartej na motywach filmu Terminator 3: Rise of the Machines. Jednak wówczas to podano wyłącznie konkrety o wersjach konsolowych owego tytułu – o wersji PC wspomniano dość lakonicznie. Z dniem dzisiejszym wszelkie spekulacje na temat gry PC ucichły ponieważ Atari wystosowało oficjalną jej zapowiedź i przedstawiło listę cech tej produkcji. Nosić ona będzie inny tytuł niż wersje konsolowe, tj. Terminator 3: War of the Machines, za jej produkcję odpowiada inny zespół, tj. Clever's Games, a prócz rozgrywki single player zaoferuje graczom rozbudowany tryb multiplayer.

Blizzard mówi oszustom zdecydowane NIE i znowu banuje

Solnica, 11 czerwca 2003, 10:22

Kontynuując swoją krucjatę przeciwko osobom wykorzystującym niedopuszczalne rozwiązania dające im przewagę nad innymi graczami (cheaty, hacki, itp.), Blizzard zablokował ostatnio ponad 112 tysięcy kont graczy, u których wykryto stosowanie oszustw podczas gry w Diablo 2 za pośrednictwem serwerów battle.net.

Niewinne rozgrywki wieloosobowe stają profesjonalnym sportem
Niewinne rozgrywki wieloosobowe stają profesjonalnym sportem

Łosiu, 11 czerwca 2003, 09:39

Już latem tego roku oficjalnie ruszy tzw. „Global Gaming League”, której celem jest przeobrażenie dotychczasowych rozgrywek sieciowych w prawdziwy, zawodowy sport „V-Sport”, w którym za wybitne osiągnięcia gracze-sportowcy otrzymywać będą niemałe nagrody pieniężne. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Eric Rollman, były dyrektor Fox Family Channel oraz Saban Entertainment, który uważa, że nie ma przeciwwskazań, by, podobne jak to ma miejsce w przypadku zawodowych sportowców, gracze nie mogli utrzymywać się z tego w czym trenują się godzinami, dniami i miesiącami.

Max Payne 2 i kolejny dodatek do The Sims na pewno w tym roku...

Łosiu, 11 czerwca 2003, 08:54

Zespół specjalistów z dziedziny badania rynku z poważnej instytucji jaką niewątpliwie jest Banc of America Securities pod przewodnictwem Garyego L. Coopera opublikował raport „Banc of America Securities Software Market Outlook 2003”, w którym znalazły się ciekawe dla nas, graczy, informacje dotyczące prawdopodobnych premier nowych gier w roku bieżącym. Mówiąc zupełnie jasno, chodzi o termin premiery gry Max Payne 2 oraz o wydanie kolejnego dodatku do serii The Sims.

Komputer ŚWIAT GRY 7/2003 już w kioskach

Solnica, 11 czerwca 2003, 08:38

W dniu dzisiejszym do kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju trafił kolejny, lipcowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajdziecie między innymi pełną wersję gry Master Rallye: Wyścig mistrzów (polska premiera tego tytułu), a wewnątrz numeru wiele interesujących tekstów na temat gier i tematów pokrewnych.

Game Critics Award: Best of E3 2003 - zwycięzcy. Kolejna poczwórna korona dla Half-Life 2

eLKaeR, 11 czerwca 2003, 07:32

Doom III i Star Wars Galaxies: An Empire Divided znajdują się ciągle w trakcie developingu. The Sims Online i Neverwinter Nights nie spełniły do końca oczekiwań użytkowników. The Legend of Zelda: The Wind Waker i Tom Clancy’s Splinter Cell okazały się wielkimi hitami rynkowymi. Tak właśnie przedstawia się obecna sytuacja niektórych gier, wyróżnionych w plebiscycie Game Critics Award: Best of E3 2002 (wybory najlepszych wyrobów, zaprezentowanych podczas targów Electronic Entertainment Expo w Los Angeles). Właśnie została ujawniona tegoroczna lista zwycięzców.