Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 czerwca 2003, 13:59

autor: Szycha

ECTS 2003 – powrót do dawnej świetności?

Większa hala, większe firmy – tak w skrócie reklamowana jest tegoroczna edycja targów ECTS, która odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia w Londynie, w hali Earls Court.

Większa hala, większe firmy – tak w skrócie reklamowana jest tegoroczna edycja targów ECTS, która odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia w Londynie, w hali Earls Court.

Warto wspomnieć że ECTS systematycznie z roku na rok tracił na popularności – zarówno wśród wystawców jak i zwiedzających. Przyczynę tego można było upatrywać przede wszystkim w tym, że w maju odbywają się największe targi elektronicznej rozrywki na świecie – czyli E3 w Los Angeles – i lwia część firm po prostu nie chciała ponosić dodatkowych kosztów związanych z ponownym wystawianiem się na ECTS`ie. Dosyć kuriozalna sytuacja zaistniała podczas ubiegłorocznych targów ECTS, ponieważ zabrakło najważniejszych firm z branży gier (komputerowych i konsolowych) , czyli – EIDOS, Microsoft, Konami, SEGA...

W tym roku wszystko ma ulec zmianie. Swoją obecność na targach zapowiedzieli już tacy „giganci” jak: Microsoft, Nokia, Konami, UBI SOFT, SEGA, Nvidia, Sammy Europe, Intel, Codemasters, THQ, oraz kilkanaście innych firm, których nazwy zostaną podane później.

Należałoby dodać że równocześnie z targami rusza też impreza Sony – Plastation Experience, która odbywać się będzie w tej samej hali co ECTS.

Czas trwania ECTS`U zbiega się z Europejską Konferencją Developerów Gier (miejsce spotkania to też oczywiście Earls Court).

Reasumując, jeżeli organizatorom uda się to wszystko o czym czytamy to możemy być pewni że ECTS wróci do dawnej świetności...

Więcej informacji na : http://www.ects.com/