Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 czerwca 2003

Poradnik: Tom Clancy’s Splinter Cell

Sznur, 6 czerwca 2003, 20:48

Wśród poradników pojawił się szczegółowy opis przejścia gry Tom Clancy’s Splinter Cell, tzw. action-sneakera TPS, na pierwszy rzut oka przypominającej Mafię czy obie części klimatycznego Hitman’a. Jednak umiejętności naszego bohatera w poruszaniu się na polu walki przypominają triki, jakie swego czasu wykonywała pani Lara Croft, zaś sposoby skradania się przywołują na myśl serię Thief. Jak wykorzystać tą piorunującą mieszankę dowiecie się z tego poradnika.

Numer 5/2003 Magazynu GRY już dostępny
Numer 5/2003 Magazynu GRY już dostępny

Solnica, 6 czerwca 2003, 17:57

Klubowiczów MayClub, posiadaczy abonamentów GOLMAX oraz użytkowników NUMERNET zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, piątym numerem dwutygodnika GRY: Magazyn Profesjonalnego Gracza.

Targi PlayStation Experience 2003 już w sierpniu

ComCo, 6 czerwca 2003, 17:13

Europejski oddział korporacji Sony Computer Entertainment ogłosił, że po raz drugi zajmie się organizacją ekspozycji o nazwie PlayStation Experience, zaplanowanej na koniec sierpnia bieżącego roku. Pomysłodawcy rzeczonego przedsięwzięcia zdecydowali się na następujący krok głównie ze względu na spory sukces, jaki odniosła poprzednia edycja imprezy.

Paraworld w produkcji
Paraworld w produkcji

ComCo, 6 czerwca 2003, 16:43

Ludzie z niemieckiego zespołu SEK (twórcy m.in. Wiggles) poinformowali, iż pracują obecnie nad nową, rozbudowaną strategią czasu rzeczywistego, o nazwie Paraworld (tytuł roboczy gry).

GOL Adventure 2003 - Flight Simulator. Ostatni moment by zgłosić chęć swojego udziału

Łosiu, 6 czerwca 2003, 14:18

Szanowni członkowie MayClubu oraz użytkownicy usługi GOLMAX (którzy wykupili abonament na okres co najmniej jednego miesiąca) – macie jeszcze tylko trzy dni (termin upływa o godzinie 24:00 dziewiątego czerwca), by wysłać swoje zgłoszenie na pierwszą z cyklu imprez GOL Adventure 2003 - Flight Simulator. Przypominam, że impreza ta pozwoli Wam usiąść za sterami prawdziwego samolotu - Cessna 172.

Microsoft w kryzysie? Czyżby nadchodził kres konsoli Xbox jako inwestycji niedochodowej?

eLKaeR, 6 czerwca 2003, 13:30

Internetowy serwis Computer and Video Games donosi, iż z obiegu wewnętrznego w korporacji Microsoft wydostał się list elektroniczny, którego nadawcą jest sam Steve Ballmer – współpracuje on z Billem Gatesem nieprzerwanie od 1980 roku i obecnie piastuje stanowisko CEO (Chief Executive Officer).

QuakeCon 2003. 14-17 sierpnia. Dallas w stanie Texas

eLKaeR, 6 czerwca 2003, 13:03

Już tylko 69 dni pozostało do startu tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, przyciągającej od blisko siedmiu lat światową elitę specjalistów od zwyciężania w grach z gatunku FPS. Roli głównych organizatorów podjęły się firmy id Software i nVidia.

Laser Squad Nemesis do pudełka! Potomek rodziny X-Com będzie osiągalny nie tylko w Internecie.

eLKaeR, 6 czerwca 2003, 11:43

Bracia Julian i Nick Gallop zaistnieli na rynku elektronicznej rozrywki w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku, dzięki programowi Laser Squad, przeznaczonemu dla komputerów ZX Spectrum. Później brali udział w tworzeniu trzech pierwszych części głośnej serii X-Com, czyli UFO: Enemy Unknown, Terror from the Deep oraz Apocalypse. Natomiast teraz słynne rodzeństwo prowadzi studio Codo Technologies, administrujące grą online o nazwie Laser Squad Nemesis. Tytuł ten osiągalny jest obecnie wyłącznie przez Internet, ale niebawem trafi również do sklepów za sprawą firmy Just Play.

Recenzja Chessmaster 9000

Łosiu, 6 czerwca 2003, 10:00

„Szachy. Genialna gra, już od blisko 1500 lat zajmująca umysły ludzi. Proste zasady i miliardy kombinacji, których doskonalenie zajmuje całe życie. W 1986 roku ukazał się pierwszy program z serii Chessmaster i mimo iż w zasadach gry nic się nie zmieniło, dziś, 17 lat później, możemy zagrać w dziewiątą odsłonę, oznaczoną numerem 9000” – oto fragment najnowszej recenzji zamieszczonej na naszym serwisie, napisanej przez osobnika znanego pod ksywką „MAO”, fana najlepszej i najszlachetniejszej z gier na świecie. Wszystkich mu podobnych (i nie tylko) zapraszam do zapoznania się z tym interesującym materiałem traktującym o kolejnej odsłonie słynnej szachowej serii Chessmaster.

Pogromca GTA nadchodzi...?!

Łosiu, 6 czerwca 2003, 09:28

„...fani serii GTA oraz wyścigów następnej generacji nie będą rozczarowani...” - oto najciekawszy fragment wypowiedzi Iana Hetheringtona, jednego z trzech założycieli zespołu Real Time Worlds, który pracuje obecnie nad dwoma grami, w tym, jak wynika z powyższej wypowiedzi, jedną, która ma rywalizować z produktem zespołu Rockstar Games. Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy po przeczytaniu tych słów, to: „pobożne życzenia jakiś początkujących developerów”, jednakże, w tym przypadku sprawa ma się całkowicie inaczej.

Pierwsze screeny z Unreal Tournament 2004
Pierwsze screeny z Unreal Tournament 2004

Łosiu, 6 czerwca 2003, 08:28

Korporacja Atari zrobiła ogromną niespodziankę, i przyjemność zarazem, fanom Unreala Tournamenta zapowiadając na tegorocznych targach E3 kolejną jego cześć sygnowaną liczbą 2004. Przekazano prasie niemal wszystkie dane dotyczące zmian w grze w stosunku do jej poprzedniej odsłony, zapomniano tylko o jednym małym szczególe... jakimkolwiek screenie czy filmie, który pokazałby fanom jak będzie wyglądał Unreal Tournament 2004. Błąd ten naprawiono dopiero dziś przedstawiając trzy pierwsze screeny z nowej gry. Zapraszam do oglądnięcia.

FPS + RPG + gra online = Rise of Power
FPS + RPG + gra online = Rise of Power

ComCo, 6 czerwca 2003, 07:15

Duet firm Amped Labs - Black Blood Studios oficjalnie ogłosił, iż aktualnie pracuje nad produkcją o nazwie Rise of Power. Całość będzie jedną z pierwszych aplikacji zaliczających się do gatunku multiplayerowych strzelanek pierwszoosobowych, zawierających elementy gier role-playing, zaś do prezentacji efektów audio-wizualnych autorzy posłużą się silnikiem zespołu Garage Games - Torque Engine.