Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 czerwca 2003

Poradnik: Enclave

Sznur, 20 czerwca 2003, 18:56

Zapraszamy do skorzystania z kolejnego poradnika. Ty razem jest to dokładny opis przejścia Enclave, przygodowej gry akcji z elementami RPG utrzymanej w mrocznym klimacie dark fantasy. Ponieważ świat gry zamieszkują całkowicie skrajne i nienawidzące się nawzajem nacje: lud Światła i Ciemności, można ją przejść zarówno jasną jak i ciemną ścieżką, co uwzględniono w poradniku.

Xbox 2 - układ graficzny i logiczny stworzy firma ATI?

Fajek, 20 czerwca 2003, 16:55

Wszystko wskazuje na to, że plotki krążące po Internecie, mówiące o tym, że ATI przygotowuje układ graficzny (GPU) oraz układ logiczny (chipset) dla Xbox’a 2, mogą okazać się prawdziwe. Kilka dni temu pisaliśmy o spekulacjach, tym razem informacje te potwierdziła osoba pracująca dla nVidii.

Kierowcy na Start! - wielki turniej CMR3 i TOCA
Kierowcy na Start! - wielki turniej CMR3 i TOCA

Fajek, 20 czerwca 2003, 14:59

Dla wszystkich fanów gier samochodowych (ale nie tylko) mamy świetną informację – 4,5 i 6 lipca w krakowskim salonie EMPiK Megastore na Rynku Głównym zostanie zorganizowany Wielki Turniej Colin McRae Rally 3 i TOCA Race Driver!

Mace Griffin Bounty Hunter już w sprzedaży
Mace Griffin Bounty Hunter już w sprzedaży

ComCo, 20 czerwca 2003, 14:48

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na półki sklepowe zachodnich sklepów trafiła już najnowsza gra brytyjskiego zespołu Warthog Studios, pt. Mace Griffin Bounty Hunter, w wersjach dedykowanym dwóm konsolom nowej generacji: Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox.

Gry konsolowe zdrożeją?

eLKaeR, 20 czerwca 2003, 13:55

Nie tylko w Polsce nowe gry konsolowe nie należą do najtańszych dóbr luksusowych, gdyż w Stanach Zjednoczonych zdecydowana większość tytułów debiutuje z sugerowaną ceną detaliczną w wysokości 49,99 USD. Według niektórych analityków w przyszłości wcale nie doczekamy się radykalnej poprawy sytuacji, lecz dokładnie odwrotnego scenariusza.

Recenzja: GTA – Vice City

Fajek, 20 czerwca 2003, 12:42

Grand Theft Auto: Vice City to kolejna część niezwykle popularnej serii gier opowiadających o światku przestępczym, a mówiąc dosłownie, swoistego rodzaju rozwinięcie części poprzedniej - Grand Theft Auto 3.

Stwórz własnego potwora dla S.T.A.L.K.E.R.-a

Kokosz, 20 czerwca 2003, 11:51

Twórcy S.T.A.L.K.E.R.-a (GSC Games) poszli w ślady autorów Soldier of Fortune II: Double Helix (Raven Software) i umożliwili fanom stworzenie potwora-przeciwnika, który miałby znaleźć się w ich grze. Jury będzie przyjmować prace do 10 września 2003 roku i najciekawsze z nich publikować na forum gry, aby wszyscy fani mogli się wypowiedzieć na temat propozycji graczy. Po powyższym terminie wybranych zostanie 5 najlepszych potworów i rozpocznie się proces ich implementacji do środowiska S.T.A.L.K.E.R.-a. Autorzy zostaną wpisani do listy twórców gry, a także otrzymają specjalną, limitowaną edycję tytułu po jego premierze.

Halo mogło być futurystyczną następczynią Myth II

Kokosz, 20 czerwca 2003, 11:44

Serwis Xbox.ign.com opublikował film przedstawiający rozmowę przeprowadzoną dla kanału Discovery Channel z szefem Bungie, Jasonem Jonesem, który zdradził cały proces ewolucji projektu Halo. Jak się okazuje prace nad grą rozpoczęły się na długo przed ogłoszeniem gry jako FPP na konsolę Xbox. Z początku Bungie zamierzało stworzyć następcę swojej kultowej serii Myth (RTS) w futurystycznym świecie.

Techland chromuje Chrome’a

Kokosz, 20 czerwca 2003, 11:42

Minęło ledwie parę dni od premiery sztandarowej polskiej strzelanki FPP Chrome, a jej producent Techland już wydaje patcha. Łatka aktualizująca grę do wersji 1.0.1 koryguje błędy przy zapisie i wczytywaniu stanu gry w niektórych misjach. Jak udało się nam dowiedzieć w przygotowaniu są kolejne łatki, które mają wyeliminować inne, wykryte już przez graczy niedociągnięcia Chrome’a. Tymczasem amerykański wydawca gry, firma Strategy First ogłosiła, że zachodnia premiera tego tytułu została przesunięta z początku, na koniec lata 2003. Być może wersja amerykańska Chrome’a, będzie posiadać zaimplementowane wszystkie do tej pory wydane przez Techland patche.

Fallout 3 - kolejne informacje

Łosiu, 20 czerwca 2003, 11:32

Już dwa razy panowie z zespołu Black Isle wypowiadali się na różnych forach dyskusyjnych w sposób niemalże jednoznacznie sugerujący, iż pracują nad grą Fallout 3. Dziś ponownie mamy przyjemność powiadomić fanów tej serii o kolejnym tego typu zajściu. Mianowicie, na oficjalnym forum Interplaya w wątku o F3, wypowiedział się sam J.E. Sawyer mówiąc o projekcie Van Buren i dając „okrutne” wręcz aluzje do Fallout'a i prac nad jego częścią 3. W pełnej wersji wiadomości znajdziecie najciekawszy fragment jego wypowiedzi.

Microsoft nie widzi przyszłości w konsolach typu GBA

Łosiu, 20 czerwca 2003, 11:02

Zachodni serwis internetowy Computer and Video Games w ostatnim czasie zamieścił na swych łamach kilka wywiadów i wiadomości w których zawarto wypowiedzi wysokich rangą ludzi w firmie Microsoft. Poruszano w nich szereg różnych tematów biznesowych, m.in. zdementowano pogłoski o rzekomym zainteresowaniu kupnem koncernu Sega, a także, co najbardziej mnie zainteresowało, jednoznacznie ustosunkowano się do tematu konsol kieszonkowych typu GBA oraz niedawno zapowiedzianego przez Sony – PSP.

Trwają przygotowania do beta-testów i publicznej prezentacji konsoli Phantom

eLKaeR, 20 czerwca 2003, 10:23

Amerykańska firma Infinium Labs rozpoczęła właśnie przyjmowanie zgłoszeń od osób, zainteresowanych wzięciem udziału w przedpremierowych testach nowej stacjonarnej konsoli o nazwie Phantom. Spośród wszystkich nadesłanych formularzy zostanie wybranych jedynie niewiele ponad sto.

Zostań managerem zawodowego boksu
Zostań managerem zawodowego boksu

ComCo, 20 czerwca 2003, 10:15

Seria Championship Manager od dawna wiedzie prym w kategorii managerów sportowych, jednak pozostali developerzy wcale nie zamierzają bezczynnie przyglądać się poczynaniom firmy Sports Interactive. Otóż za produkcję kolejnej gry zaliczającej się do powyższego typu zabrał się zespół .400 Software Studios - tym razem odpoczniemy od piłki nożnej, gdyż w przygotowaniu znajduje się rozbudowany manager zawodowego boksu o nazwie Title Bout Championship Boxing.

Dokonaj aktualizacji Impossible Creatures, Starsky and Hutch oraz WWII: Frontline Command

ComCo, 20 czerwca 2003, 09:51

Do naszego działu Pliki - serwer FTP zostały dodane trzy nowe poprawki systemowe. Ich zadaniem jest oczywiście usunięcie wszystkich błędów i niedoróbek pozostawionych przez autorów w już wydanych produkcjach, a dotyczą: dwóch strategii czasu rzeczywistego, tj. Impossible Creatures oraz World War II: Frontline Command, a także gry akcji o nazwie Starsky and Hutch. Szczegóły odnośnie zmian wprowadzanych przez owe "łatki" znajdziecie poniżej...

Nowy Carmageddon nadciąga

Łosiu, 20 czerwca 2003, 09:21

Carmageddon – w swoim czasie, tj. w drugiej połowie lat 90-tych ubiegłego stulecia, seria ta cieszyła się bardzo dużym powodzeniem i trafiła w gusta sporej rzeszy graczy, którzy byli miłośnikami samochodów oraz „maksymalnej rozwałki” zarazem. Niestety czas płynie nieubłaganie, minęły lata, a tytuł ten zestarzał się technologicznie i został częściowo zapomniany..., ale być może nie na długo. W najnowszej brytyjskiej tygodniowej publikacji handlowej MCV pojawiała się bowiem informacja, iż SCi Games (firma której zawdzięczamy powstanie Carmageddon) planuje w roku finansowym 2005 wydać nową grę z tej serii.

Xbox Next zawita do sklepów w 2006 roku

eLKaeR, 20 czerwca 2003, 09:15

Chociaż konsola Xbox obecna jest na rynku zaledwie od dwóch lat, to już trwają prace nad jej następczynią. Steve Ballmer z korporacji Microsoft udzielił właśnie wywiadu dla gazety biznesowej Nihon Keizai Shimbun, w którym ujawnił przybliżoną datę debiutu nowego urządzenia.

Sukcesów Enter The Matrix ciąg dalszy...

Łosiu, 20 czerwca 2003, 09:11

W tydzień po premierze gry Enter The Matrix, korporacja Atari z zadowoleniem oświadczyła, iż tytuł ten znalazł już milion nabywców. Wczoraj, z dumą ogłoszono, iż po pierwszym miesiącu bytności Enter The Matrix na rynku liczba sprzedanych egzemplarzy gry przekroczyła 2,5 miliona sztuk, czyli około 2/3 z tego, co w dniu premiery trafiło do rąk sprzedawców detalicznych (tj. łącznie 4 miliony egzemplarzy). W chwili obecnej analitycy firmy są pewni, że pozostałe 1,5 miliona Matrix’ów znajdzie swych nabywców, a być może uda się sprzedać i dużo więcej egzemplarzy tej produkcji.