Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 czerwca 2003

Pierwsza część GOL Adventure już za nami - wrażenia z imprezy Flight Simulator!
Pierwsza część GOL Adventure już za nami - wrażenia z imprezy Flight Simulator!

Fajek, 23 czerwca 2003, 19:40

Pierwsza impreza z cyklu GOL Adventure już za nami! W miniona sobotę, dwoje szczęśliwców odbyło lot samolotem typu Cessna 172 z podkrakowskiego lotniska Pobiednik. Najbardziej emocjonującym dla uczestników momentem był czas spędzony za sterami samolotu!

Recenzja: Rayman 3

Fajek, 23 czerwca 2003, 16:55

Rayman 3: Hoodlum Havok to nowa część przygód Raymana – jednego z najpopularniejszych na świecie bohaterów gier dla dzieci i młodzieży. Nowy Rayman to duży krok naprzód w stosunku do poprzednich części. Zastosowano tu zupełnie nowy, innowacyjny system walki oferujący graczom unikalne możliwości rozgrywki z gatunku action-adventure.

Airborne: Liberation w produkcji

ComCo, 23 czerwca 2003, 16:24

Połączone sztaby firm Interplay Entertainment oraz BattleBorne Entertainment doniosły, że w przygotowaniu znajduje się nowa, dynamiczna gra akcji, w której wydarzenia przyjdzie nam obserwować z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP), o nazwie Airborne: Liberation. Pełna wersja programu przeniesie nas w czasy Drugiej Wojny Światowej, zaś samą rozgrywkę rozpoczniemy od pamiętnego 6 czerwca 1944 roku (D-Day).

Xbox Next jednak w 2005 roku?

eLKaeR, 23 czerwca 2003, 13:23

W miniony piątek ponownie poruszyliśmy na wortalu GRY-OnLine problem konsoli Xbox Next (nazwa „robocza”) i związanego z nią artykułu, opublikowanego przez japońską gazetę Nihon Keizai Shimbun. Dziś okazało się, że dziennikarze prasowi rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni popełnili „błąd w sztuce”.

ŚGK Wydanie Specjalne 2/2003 - Czy lubisz się bać?

Solnica, 23 czerwca 2003, 12:07

Wszystkich fanów ciemnych korytarzy, złowrogich wampirów i tajemniczych zgonów - słowem, miłośników horroru, z niepokojem zawiadamiamy, że oto już w środę, 25 czerwca, wybije czarna godzina premiery Specjalnego Wydania Świata Gier Komputerowych.

Książka Starcraft na wakacje

Fajek, 23 czerwca 2003, 12:02

Wszystkich miłośników Blizzarda i nie tylko, chcialibyśmy poinformować że za dwa dni do sprzedaży trafi nowa książka SF której akcja dzieje się w świecie Starcrafta. Nowa powieść zatytułowana jest Starcraft Cieniu Xel'Nagi, a poniżej znajduje się zapowiedź fabuły.

Kłopoty firmy nVidia z technologią 0,13 mikrona i konsolami Microsoft Xbox

eLKaeR, 23 czerwca 2003, 11:55

Przedstawiciele korporacji nVidia oświadczyli właśnie, że ich pracodawca nie uzyskał jeszcze satysfakcjonujących wyników finansowych, związanych z procesorami graficznymi, wykonanymi w technologii 0,13 mikrona (linia GeForce FX). Firma zamierza wydłużyć zatem cykl produkcyjny.

Trzy nadchodzące produkcje doczekały się oficjalnych witryn
Trzy nadchodzące produkcje doczekały się oficjalnych witryn

ComCo, 23 czerwca 2003, 11:32

Do premiery takich tytułów jak Greyhawk: The Temple of Elemental Evil (cRPG), Halo: Combat Evolved (gra akcji/TPP), czy Age of Wonders: Shadow Magic (strategia turowa) pozostało jeszcze trochę czasu. Już dziś możecie jednak zajrzeć na, uruchomione przez wydawców, oficjalne strony internetowe poświęcone powyższym tytułom.

The Sleeping Dragon trafi na Xboxa
The Sleeping Dragon trafi na Xboxa

ComCo, 23 czerwca 2003, 10:40

Wielbiciele serii Broken Sword i ogólnie fani gier przygodowych już od dawna oczekują na pojawienie się trzeciej części rzeczonego cyklu, noszącej podtytuł The Sleeping Dragon. Tymczasem zespół Revolution Software oraz wydawca THQ poinformowali, że do sprzedaży trafi również wersja programu dedykowana wszystkim posiadaczom konsoli Microsoft Xbox.

Serce PlayStation 3 zjedzie z taśmy produkcyjnej już w 2004 roku?!

Łosiu, 23 czerwca 2003, 10:27

Kiedy na początku sierpnia ubiegłego roku inżynierowie z trzech firm IBM, Sony oraz Toshiba przedstawili pierwsze, wstępne informacje dotyczące swojego najnowszego procesora noszącego nazwę „Cell” i napisałem o tym na naszym serwisie, wywołało to pasjonującą dyskusję na forum dotyczącą tego, czy data którą podano jako termin wejścia układu do masowej produkcji (2004 rok) jest terminem możliwym do osiągnięcia. Zdania naszych czytelników (podobnie jak i zachodnich analityków) były podzielone i nadal są podzielone, a całości uroku dodają sprzeczne informacje pochodzące z samej firmy Sony.

Postacie w drugiej Syberii
Postacie w drugiej Syberii

Łosiu, 23 czerwca 2003, 09:57

Syberia - wielka kraina geograficzna o powierzchni ok. 10 mln km2 w północnej Azji, zajmująca całą azjatycką część zlewiska Morza Arktycznego, pomiędzy Uralem na zachodzie, Morzem Arktycznym na północy, górami na wybrzeżu Oceanu Spokojnego na wschodzie i stepowymi obszarami Kazachstanu oraz Mongolii na południu, oraz (a nawet „przede wszystkim”) najlepsza gra przygodowa ostatnich lat. Na drugą część tej produkcji, będącą w istocie zakończeniem historii, która rozpoczęła się w części pierwszej, czekają rzesze fanów przygodówek na całym świecie. Jej twórcy, programiści i artyści z firmy Microids stopniowo odkrywają przed nami kolejne szczegóły dotyczące drugiej Syberii, znamy już miejsce akcji, ogólny zarys fabuły, a dziś z kolei, dzięki nowej zapowiedzi zamieszczonej na serwisie GameSpy, możemy poznać postacie, jakie wystąpią w tym tytule. Zapraszam do lektury.

Classic Gaming Expo 2003 (9-10 sierpnia) w Las Vegas - zmartwychwstanie konsoli Intellivision!
Classic Gaming Expo 2003 (9-10 sierpnia) w Las Vegas - zmartwychwstanie konsoli Intellivision!

eLKaeR, 23 czerwca 2003, 09:23

Od 9 do 10 sierpnia bieżącego roku potrwają w Las Vegas targi o nazwie Classic Gaming Expo 2003. Podczas imprezy zostaną zaprezentowane rozmaite wyroby, związane historią elektronicznej rozrywki. Ponadto przewidziano debiut kilku nowych produktów, wśród których znajdą się przenośne platformy Intellivision 10 i 25.

Nowe screeny ze Splinter Cell: Pandora Tomorrow
Nowe screeny ze Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Solnica, 23 czerwca 2003, 08:54

Serwis Worthplaying zamieścił na swoich stronach kilkanaście nowych screenów pochodzących z kolejnej, zapowiadanej na pierwszy kwartał przyszłego roku, części przygód nieustraszonego agenta Sama Fishera, czyli Splinter Cell: Pandora Tomorrow. Tym razem, po raz pierwszy, udostępnione zostały również screeny prezentujące lokacje, które występować będą w grze.