Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 czerwca 2003, 19:40

autor: Fajek

Pierwsza część GOL Adventure już za nami - wrażenia z imprezy Flight Simulator!

Pierwsza impreza z cyklu GOL Adventure już za nami! W miniona sobotę, dwoje szczęśliwców odbyło lot samolotem typu Cessna 172 z podkrakowskiego lotniska Pobiednik. Najbardziej emocjonującym dla uczestników momentem był czas spędzony za sterami samolotu!

Pierwsza impreza z cyklu GOL Adventure już za nami! W miniona sobotę, dwoje szczęśliwców odbyło lot samolotem typu Cessna 172 z podkrakowskiego lotniska Pobiednik. Najbardziej emocjonującym dla uczestników momentem był czas spędzony za sterami samolotu!

Oto kilka fragmentów z relacji uczestników imprezy:

Pierwsza część GOL Adventure już za nami - wrażenia z imprezy Flight Simulator! - ilustracja #1

Impreza rozpoczęła się ok. 13 spotkaniem na Rynku w Krakowie. Dalej uczestnicy (X-Cody i Nataniel) oraz przedstawiciele redakcji GRY-OnLine udali się na lotnisko Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim. Pogoda, mimo, że akurat tego dnia zaczęło się kalendarzowe lato nie była najlepsza. Bardzo silny wiatr (w porywach do 50 km/h), temperatura poniżej 20 stopni, duża turbulencja oraz silne przelotne opady deszczu opóźniały planowany wylot. Przed wylotem uczestnicy przeszli krótki naziemny instruktaż pilotażu

Pierwsza część GOL Adventure już za nami - wrażenia z imprezy Flight Simulator! - ilustracja #2

„Pierwszym odcinkiem wyprawy był przelot do Nowego Targu przez Nowy Sącz. Jako pierwsza za sterami Cessny 172 zasiadła X-Cody. Mimo braku jakiegokolwiek doświadczenia, po kilku minutach bez większych problemów potrafiła utrzymywać właściwy kurs i wysokość lotu. Po około 20 minutach od startu samolot przeleciał nisko nad lotniskiem Aeroklubu Nowosądeckiego w Łososinie Dolnej i dalej w kierunku Nowego i Starego Sącza wzdłuż koryta Dunajca.”

Pierwsza część GOL Adventure już za nami - wrażenia z imprezy Flight Simulator! - ilustracja #3
Pierwsza część GOL Adventure już za nami - wrażenia z imprezy Flight Simulator! - ilustracja #4

„Od miejscowość Łącko samolot przedzierał się pomiędzy chmurami do Nowego Targu. Uczestnikom dopisywało dobre samopoczucie i dzielnie znosili turbulencję oraz tzw. „górki”. Lądowanie w Nowym Targu odbyło się na świeżo wykoszonym pasie trawiastym. Po krótkiej przerwie za sterami zasiadł, Nataniel, który bardzo szybko opanował technikę kołowania samolotem.

Pierwsza część GOL Adventure już za nami - wrażenia z imprezy Flight Simulator! - ilustracja #5

Powyżej przedstawiliśmy jedynie fragment relacji z naszej GOL’owej imprezy pod nazwą Flight Symulator – pierwszej z cyklu GOL Adventure. Już niebawem pełna relacja wraz z mnóstwem zdjęć i szczegółów.

Tymczasem już dziś zapraszamy na kolejną odsłonę GOL Adventure – tym razem zapraszamy na Delta Force, na którą to imprezę trwają już zapisy.